
Zašto uzimati wet lease zimi?
Kojeg smisla ima wet lease Air Serbie zimi? Kompanija je ove zime operirala dva aviona Dan Aira i jedan Embraer E195 Air Montenegra (letjet će cijele zime za Air Serbiu). I sad se postavlja pitanje planiranja operacija. Wet lease je i te kako prihvatljiva opcija ljeti kada kompanija treba višak kapaciteta. Imati svoj avion ili avion u dugotrajnom dry leasu, pa ga onda držati prizemljenim tijekom zime i time povećati troškove nema nikakvog smisla. I tu je vrlo opravdano uzeti avion u wet leasu na 3, 4, 5, pa čak i 6 mjeseci. Air Serbia je prošlog ljeta imala čak četiri ovakvih aviona u kratkotrajnom wet leasu (737-300, 737-400, 737-700 i A319). No, kojeg smisla ima da kompanija ima zimi wet lease, tj. da wet lease ima cijele godine? OK, ako se dese neke izvanredne okolnosti pa kompanija ima nategnut red letenja i ispadne joj jedan ili više avione iz








