
Ima li smisla linija Mostar-Beograd zimi
Bi li linija Air Serbie Beograd-Mostar imala smisla zimi? Je li E190 ili čak E195, kada vrate E190 Bulgaria Airu, prevelik avion za zimske operacije? Previše frekvencija? Pa Air Serbia ne leti niti za daleko potentnije Split i Dubrovnik zimi. I za Banja Luku ima tek dva tjedna leta. Ako je točan podatak koji nam je dao g. Đuzel, CEO Aerodroma da Air Serbia ima 80% load faktora u prvom mjesecu operiranja ove linije, onda je neupitno da bi zimi imala bar 60-65% load faktora. A to nije loše za zimske operacije. Konačno kompanija uvijek može smanjiti broj operacija sa 3 na 2 tjedno (ponedjeljak i petak), te si time povećati load faktor. A dva tjedna leta su dovoljna za zimske operacije. Uostalom ako je load faktor na liniji 80% Mostar neće morati Air Serbiji plaćati ništa za ovu liniju ljeti, ili će plaćati bitno manje nego je prvotno planirao.







