
Eastern će letjeti na liniji Chicago-Sarajevo
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Eastern U svim ovim godinama svašta nešto čudno sam pročitao u zrakoplovstvu regije. No, linija Chicago-Sarajevo svakako je najčudnija ikada. Eastern planira operirati ovu liniju jednom tjedno, petkom, sa svojim najmanjim širokotrupcem Boeingom 767-200ER i to od 28.5. do 3.9. Kompanija planira iz Chicaga poletjeti u 19:05 i sletjeti u Sarajevo u subotu u 11:05. Potom će avion biti u Sarajevu cijeli dan, te odletjeti nazad za Chicago u nedjelju u 8:00 sati i biti u Chicagu u 12:00 sati. Avion prima 238 putnika, i to 18 u premium ekonomskoj (2-2-2) i 220 u ekonomskoj kabini (2-3-2). Zašto je ovo čudno? Zagreb nema ni jedne jedine long-haul linije, a četiri puta je veći od Sarajeva. Beograd u to vrijeme ima četiri do pet letova Air Serbie za New York i ni jedna druga kompanija ne leti long-haul letove. Dakle nema long-haul letova ni za







