Aerodrom Sarajevo će u 2. kvartalu ove godine objaviti još jedan javni poziv za nove linije u 2025. godini. Aerodrom intenzivno radi na linijama za Paris, Barcelonu, Copenhagen, Budimpeštu, Prag, Berlin, Dusseldorf, Hamburg, Amsterdam ili Eindhoven. Aerodrom ima cilj bazirati jednog prijevoznika u Sarajevu i tu najviše tipaju na Ryanair. To će ići jako teško obzirom da Ryanair ima baze samo u Europskoj Uniji, Velikoj Britaniji i Maroku, no nema baze nigdje drugdje. Teško da će krenuti sa bazama izvan ovih zemalja upravo u BiH. Sarajevo se nada i interkontinentalnim letovima u 2025. za SAD i Kanadu. Ovo će još teže ići. Takve letove nemaju ni daleko veći aerodromi poput Skopja, Prištine, Splita, a ni Zagreb nema letove za SAD iako je tri puta veći od Sarajeva. Konačno aerodrom nema ni dovoljno dugu pistu za ogromnu većinu interkontinentalnih aviona. analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Alen Šćuric