
BREAKING: Tuzlanski kanton smijenio upravu Aerodroma Tuzla
Vlast Tuzlanskog kantona smijenila je upravu Aerodroma Tuzle. Tuzlanski kanton optužuje direktora za stranačko zapošljavanje, nenamjensko trošenje novaca (spominje se i kaznena prijava) i lošim izvještajem za prošlu godinu (za koji ni revizor nije dao pozitivno mišljenje). Vlast zamjera direktoru što je povećao plaće za 80% zaposlenih u vrijeme Covida-19 kada su svi ostali otpuštali i smanjivali plače. Time je povećao troškove plaće za 200.000 KM, tj. za 10% na godišnjem nivou, iako je aerodrom radi Covida-19 zabilježio gubitak od čak 704.000 KM za prošlu godinu. Vlada je zatražila od inspektorskih organa nadzor i istragu aerodroma. Direktor, pak demantira sve optužbe, smatra da se radi o političkoj odluci i najavljuje tužbu. Direktor naglašava da su zapošljavanja na aerodromu bila nužnost. Nužnost u vrijeme kada su svi ostali otpuštali? Krajnje nerazborito objašnjenje. Uz to direktor je objasnio povećanje plaća za 80% zaposlenih kao stimulaciju radi izuzetno velikog povećanja obujma posla. Ovo





