Jučer smo pisali kako avio-kompanija vježbaju na aerodromima zimi i kako je to odlično i za prihode aerodroma, ali i za prihode lokalnih zajednica. No, postavlja se pitanje zašto aerodromi regije nemaju više parkiranih aviona zimi. Od svih aerodroma to ima jedino Rijeka koja parkira maksimalan broj aviona, te ostavi tek jednu poziciju za redovne letove. Zimi je niz aviona svih avio kompanija Europe prizemljen. Oni nemaju posla. A parkiranje na aerodromima u Europi je skupo, na nezaposlenim aerodromima regije to može biti bitno jeftinije. Naime, zimi je promet prema aerodromima regije ekstremno malen, poglavito prema jadranskim aerodromima. Stoga su stajanke cijele zime potpuno prazne. Samim time bi Split i Dubrovnik trebali ostaviti tek 3-4 pozicije za redovne letove, a sve ostalo bi mogli ostaviti za parkiranje aviona. Mostar i Tivat trebaju ostaviti tek 2 pozicije za redovne letove, sve ostalo mogu dati za parkiranje. Zadar, Pula, Rijeka, Brač, Osijek,