
Austrianova glupost
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Austrian OK, nije neuobičajeno da kompanija kasne u Europi, poglavito zimi, pa ni da radi toga putnik izgubi konekciju. Ali da jedna eminentna i respektabilna kompanija pritom toliko uprska, e to nije prihvatljivo i zato je moje subotnje iskustvo predmet današnje analize. Naime, u normalnim okolnostima bih na ekstremno bitnu skupštinu u Češku odletio dan prije, pa neka kasni avion koliko želi, no u petak sam imao 30. godišnjicu mog kluba (Zagrebačke mažoretkinje) koja se održala u VIP loži Maksimir Dinamovog stadiona pred 500 gostiju, te svim partnerima i sponzorima kluba. Proslava je trajala do 2 sata u noći. Stoga nije bila ni opcija da idem automobilom. Alternativa je bila jutarnji let za Beč Austrianom u 7:55. Stoga sam spavasamo sat vremena, u 6:00 odjurio na aerodrom. Konekcija u Beču za let prema Pragu bila je 50 minuta, dakle 20 minuta više od minimalne

