autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Alen Šćuric
EasyJet će u top sezoni obavljati 250 leta na čak 62 linije iz Splita, Dubrovnika, Pule, Zadra, Tivta, Prištine, Beograda i Ljubljane.
Najviše linija i letova easyJet planira iz Splita gdje će u top sezoni operirati čak 99 letova (skoro pola ukupnog broja letova) na 16 linija.
Iz Dubrovnika eaysJet će u top sezoni prometovati 57 letova na 16 linija:
Iz Pule easyJet će u top sezoni letjeti 28 letova na 10 linija
Iz Zadra eaysJet će imati 15 tjednih letova na 6 linija:
Iz Tivta easyJet će prometovati 10 tjednih letova na 5 linija:
U regiji u ovom momentu jedino iz Prištine easyJet ima letove. U top sezoni i dalje će obavljati 3 linije sa 20 tjednih letova
Iz Ljubljane easyJet će obnoviti 3 linije koje će u top sezoni letjeti 11 puta tjedno:
Najmanje letova EasyJet ima iz Beograda gdje obnavlja linije 18.12., a u top sezoni će letjet 3 linije sa 10 tjednih letova:
EasyJet iz svih luka regije nudi niz konekcija diljem svijeta preko svog programa Worldwide. Naravno, sve ove najave ovise o epidemiološkoj situaciji. Karte na svim navedenim linijama su u prodaji.
Lijep pozdrav Alene! Napokon sam Vas našao pa sam proveo danas cijeli dan čitajući par tjedana Vaših rasprava, analiza i komentara koje sam propustio (uključujući i komentarsku raspravu koja objašnjava okolnosti vašeg prelaska sa starog na novi portal). Puno čestitki za ovaj projekt, stvarno je užitak vidjeti jednu takovu količinu preciznih i relevantnih informacija na jednom mjestu. Ponuda onih malo više ekskluzivnijih svjetskih vijesti Vam je, iskreno, bolja nego naša na Simple Flyingu, makar je puno manja u opsegu. A da ne govorim o regionalnim vijestima. Ne znam znate li već ali easyJet je malo promijenio S21 raspored pa su se desile ove promjene u usporedbi s tablicama gore: Iz Splita je otpala Venecija, iz Dubrovnika isto. Iz Pule otpao Liverpool, it Zadra London Luton. Iz Tivta Milan Malpensa a iz Ljubljane Berlin. Beograd i Priština ostaju nepromijenjeni.
Hvala puno na pohvalama kolega Fabringer.
Intencija informacija i članaka ovdje je kratke vijesti jer ljudi iskreno nemaju volje čitati kobase od 5-10 minuta. Čak ni ja na Simple Flyingu ne čitam cijele vijesti, nego početak, a onda preletim ostatak da vidim jel ima nešto zanimljivo.
Da, da, znam za ove promjene biti će još jedan članak o tome, ali kada dođe bliže ljetna sezona, jer znate i sami da se sada stari mijenjanju samo 15 dana prije samih letova koliko je minimum da kompanije ne moraju isplačivati komenzacije za otkazane letove.
Belfast city Nije u prodaju
Je, ali preko Worldwidea. Hvala na uočenom, mijenjam.
Po mom misljenju najbolji LCC i zelim im da sto vise rasire krila u ex-Yu.
U vrlo su lošoj situaciji. Svaki tjedan prodaju avione (sale and leaseback), zadužuju se, idaju obveznice…
Svakako su bolji od Wizz Aira i Ryanaira, to nije sporno, a bolji je bio Norwegian. Pokoj mu duši…
Koliko je tjednih letova je bilo u 2019? Bilo bi zanimljivo usporediti ako imate taj podatak. 2020 vjerovatno nema smisla gledat
Da, u pravu ste. To je zanimljiv podatak. Budem zbrojio pa napišem.
Nažalost, nemam taj podatak. Jedino što imam je da je easyJet u 2019. otvorio 6 novih linija u regiji, ali koliko je letova ili linija obnašao nemam. Sorry.
Nema problema, tak i tak ste cesto riznica informacija :). Nadam se da ce se letovi ostvariti ove godine.
Eventualno za neke linije možete pronaći informacije o broju letova prošle godine na avioradar.hr-u. Kada bi se frekvencija povećavala objavili bi članak. Ono što vam ja mogu reći sa manjom sigurnošću je da je broj letova opao na liniji SPU-AMS (ubijek je bio minimum daily, no KLM je povećao ove godine frekvencije), SPU-CDG je bio 11 weakly prošle godine, SPU-LGW je svaki dan imao 3 leta i Bristol je isto bio daily ako se ne varam.
@Bob:
I ja se iskreno nadam.
LH1717:
Nema tamo takvih podataka, nažalost. Hvala za ove ostale podatke. Vrlo interesantno.
Pronašao sam neke, no tek za vrlo mali broj linija…
DBV-BER je bio daily (4 za SXF, 3 za TXL), PUY-AMS i GVA su ostale ne promjenjene dok je PUY-BSL povećana sa 2 na 3 tjedna. PUY-LGW je ostala na 5 tjednih, dok je PUY- SEN sa 2 tjedna leta zamjenjena sa PUY-LTN sa 3 tjedna leta (vjerujući informacijama iz ovog teksta i avioradara) Linije iz Zadra prema Londonu su također ostale nepromjenjene. To je sve što sam pronašao, a vezano je uz 2019. godinu.
S druge strane avioradar.hr je objavio cijeli ljetni red letenja za 2018. godinu, nisam siguran jeli točan, no ako je imalo korisno za usporedbu evo navodim ga ovdje:
Dubrovnik – Amsterdam 12-4-67 od 25.03.
Dubrovnik – Basel / Mulhouse –3—7 od 27.06.
Dubrovnik – Belfast Aldergrove –3—7 od 24.06.
Dubrovnik – Berlin Schönefeld 1–4-6- od 25.06.
Dubrovnik – Bristol –3—7 od 25.04.
Dubrovnik – Edinburgh -2-4-6- od 28.04.
Dubrovnik – Geneva 1-3–6- od 28.04.
Dubrovnik – London Gatwick 1234567 + 1-3–6-
Dubrovnik – London Luton -2-4-6- od 05.05.
Dubrovnik – London Stansted -23-567 od 22.04.
Dubrovnik – Lyon -2—6- od 26.06.
Dubrovnik – Manchester –3–6- od 05.05.
Dubrovnik – Milano Malpensa -2-4-6- od 26.06.
Dubrovnik – Naples 1-3–6- od 25.06.
Dubrovnik – Paris Orly 12-4-67 od 25.06.
Dubrovnik – Toulouse -2–5– od 26.06.
Pula – Berlin Schönefeld -2–56- od 25.06.
Pula – Bristol –3–6- od 26.05.
Pula – London Gatwick -2-4-6- od 28.04.
Pula – Paris Charles de Gaulle 1—5– od 25.06.
Split – Amsterdam 123-567 od 26.03.
Split – Basel / Mulhouse 1234567 + —–6- od 25.03.
Split – Belfast Aldergrove -2—6- od 12.05.
Split – Berlin Schönefeld 1-34567 od 28.03.
Split – Bristol -2-4-67 od 28.04.
Split – Geneva 1234567 + —–67 od 29.03.
Split – Glasgow –3—7 od 22.04.
Split – London Gatwick 2x 1234567 + -23–6- od 28.03.
Split – London Luton 1234567 od 23.04.
Split – London Stansted -2-4-67 od 22.04.
Split – Lyon —4–7 od 28.06.
Split – Manchester -2-4-6- od 28.04.
Split – Milano Malpensa 1234567 od 22.04.
Split – Naples -2-4567 od 26.06.
Split – Newcastle -2—6- od 26.06.
Split – Paris Charles de Gaulle 1234567 + —–6- od 25.06.
Split – Paris Orly 1-3-5-7 od 25.06.
Zadar – London Luton –3–6- od 05.05.
Zadar – Milano Malpensa -2-4–7 od 26.06.
U čitanju ovih podataka trebalo bi uzeti u obzir da se red letenja mogao promjentit zbog povećane ili smanjene potražnje u narednim mjesecima (obično easy jet to radi).
Hvala puno na informacijama!
Steta da nikad nisu otvorili linije prema Bwk
Hvala puno LH1717 na pomoći. Ručak obavezno!!!!!
Da, slažem se za BWK, ali realno, limitiranost USS, limitiranost tržišta… mislim da tu BWK nije u najboljoj poziciji, a easyJet ima veća i sigurnija tržita. Pa i u Hrvatskoj.
Hvala puno na pohvalama i na ponudi, no stvarno nije potrebno.
Što se tiče Brača, ako se nevaram, sada su proširili pistu te odsada mogu prihvatiti veće zrakoplove poput A320 i 737-800 tijekom cijelog dana (zbog nižih temperatura tijekom noći su prihvaćali 737max) . Čak su i neke nove charter linije uvedene što je velik uspjeh za tržište od 13.000 stanovnika.
Ma ne laje pas radi sela. Odemi mi koji se bavimo zrakoplovstvo, svako toliko na ručak, da malo izmjenimo stavove, popričamo o zrakoplovstvu. Tako se ručak sa Jakovom Fabingerom iz Simple Flyinga razvukao debelo iza večere, skoro ostadosmo zadnji u restoranu.
Brač može prihvatiti A319, a tek se treba napraviti još jedno proširenje da može sletiti i A320.
ja sam misljenja da bi po 2 tjedna leta iz amsterdam ,londona,geneve,pariza i basela itekako bila sigurna i dobra trzista…
Pa očito easyJet nije istog mišljenja.