Zračna luka Rijeka je u V. mjesecu ostvario 8654 putnika što je 13,7% manje putnika nego u isto mjesecu lani kada je imala 10.159 putnika. Ovo je već drugi mjesec za redom u kojem Rijeka ima manje putnika, a u IV. mjesecu je imala čak 50,3% manje. Rijeka je imala 458 operacija (472 u V/2025) i 5,2 tone karga (3,4 tone u V/2025).
Od početka godine Rijeka je ostvarila 13.260 putnika što je 8,1% manje nego 2025. kada je ostvarila 14.432 putnika. Rijeka je od početka godine imala 1734 operacije. Istovremeno je ostvarila 11,1 tonu karga što je više nego cijele prošle godine (10,4 tone), no daleko manje nego rekordnih godina kada je mjesečno ostvarivala 218 do 851 tonu karga (2018.).
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: ZL Rijeka
Trenutni koncept rada ne donosi poboljšanje što se vidi iz priloženog i žalosno je nepružiti priliku nekom drugom vodstvu da pokuša nešto napraviti ili da ima još gore rezultate od trenutnih pa ćemo dobiti zaključak
Bravo,samo tako naprijed👍
hahahaha
Posadite krumpire i kopajte.
Taj aerodrom je za nevjerovat. Na najvecem hrvatskom otoku u jednoj od najljepsih mediteranskih regija, veci grad u blizini, drugi najveci otok 25min voznje trajektom, kompletna crikvenicka i opatijska rivijera u blizini, Gorski kotar, cak i turisticki dijelovi Slovenije poprilicno blizu a ima ovakve brojke!!!
Ma da. Upravo tako.
Bila bi zanimljiva usporedba sa kasnim 80-ima.
Bila bi zanimljiva usporedba sa kasnim 80-ima.
———————————————————————————————
Definitivno bi da se vidi kako se Rijeka s prometom bori od svoga otvaranja pa tako službeni podatak glasi da je u 1987.g. ostvareno 121.000 putnika dok je svaka sljedeća godina do rata 1991.g. bila slabija od prethodne….
Tko je tada bio kriv za maleni promet?
Ne poliranje nego pobiranje fckn autocorrect
Potaracat i iskoristit za ispašu ovaca i poliranje šparoga. Ovakav aerodrom sa ovakvom upravom apsolutno nema smisla
Dosadan si s tom istom komentarom. Vjerujem da si jedan od bivših zaposlenika kojeg se Palalić riješio ne trepnuvši
U 06/2026 bi trebao biti rast. 04 i 05/2006 su još pod efektom povlačenja Transavie, ali sada u 06/2026 bi Wizz i kasnije Swiss trebali povući brojeke prema pozitivi…
Da, trebao bi.
Čekamo izjavu gosp. Tomislava. A glasi ZL ne živi od broja putnika imamo mi i druge prihode radimo pozitivno s dobiti.
Ma super. To bi bila jako inteligentna izjava.
niste li Alene jednom prilikom nahvalili direktora?
Rekao sam da je vrlo elkoventan i blagoglagoljiv. To i dalje mislim.
da li je sposoban?
Ha…