Najjača delegacija Croatie Airlines predvođena CEO Jasminom Bajićem i drugim čovjekom kompanije Slavenom Žabo bili su na sastanku sa CEO Aerodroma Sarajevo i njegovim suradnicima. U hrvatskoj delegaciji su bili Tomislav Mihotić, državni tajnik za zračni promet Republike Hrvatske i Želimir Babogredac, predsjednik Uprave Croatie Records.
Iako se u šturom priopćenju navodi da je svrha sastanka bilo jačanje suradnje i proslava 30. godišnjice operacija u Sarajevo (što nije istina jer je kompanija letjela za Sarajevo 1991. dakle prije 35 godina), ipak ovako jaka delegacija znači da su razgovori bili bitno ozbiljniji. Croatia Airlines u zadnje vrijeme prilično reže letove za Sarajevo na kojoj liniji load faktor nije dobar.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Croatia Airlines
Nekad je Croatia upravljala Aerodromom.Gen.direktor pok.Ivica Veličan,njegov sin Darjan direktor marketinga,Snježana Krpan station manager,njen sin Matej direktor Sektora komercijale…
Svako svog sina voli.
Sreca pa ne upravljaju vise. Lp Vama! 🙂
Možda i Croatia airlines i Croatia records hoće da skupa sa Aerodromom Sarajevo odu u koncesiju kod onog AFFAS-a . Od kad je onaj što je privatizirao restoran aerodroma nema ni čorbe da se pojede za radnike aerodroma
Croatia records možda kakav deal sa aerodromskim DJ-em koji je postavljen prije godinu dana
30 godina od prvog poslijeratnog leta gospodine Šćuric
Pa to nitko ne govori. Samo govore 30 godina od prvog leta za Sarajevo. A to je Croatia imala 1991.
Izgubili su ovo trziste . Lufthansa ih je zeznula s uvodjenjem 2 dnevna leta. Prvi ide u 06:15 h a drugi ovisno o danu od 11-13 sati.
Prije se letjelo preko Zagreba. Ujitro u 06:30 u ZG u 07:20 i dalje za Frankfurt u 09:05
Sarajevo Zagreb Sarajevo pre pre skupe karte
+ direktni svakodnevni let Swiss za Cirih + Turkish preko Istanbula + direktni letovi Ryanair, Wizz, Transavie, Norwegian sve to utice na manjak transfernih putnika iz Sarajeva preko Zagreba za dalje ….
Bili kod mene na slavlju ali je to bilo inkognito….
🙂 Stoko, i nisi zvao?
Pa vidis da je bilo inkognito… Dogovarali novi festival na aerodromu. Prostora ima kao u prici…
Cccc
Najviša i najjača delegacija. Tri super heroja došla na kafu, ćevap i sevdalinke.
🙂
Nema kahve do bosanske kad se iz fildjana ispije
Je, je, stoji.
Koji je kontekst predstavnika Croatia Recordsa na ovakvom sastanku?
Bogami ne znam.
S obzirom da sviraju nikoj stvari, valja to i na CD stavit.
🙂
🤣🤣🤣👍👍👍👏👏👏
Bilo je pitanje vremena za ovaj komentar. Al tu mc stojan ima bas pjesmu za to, steta da i on nije bio u delegaciji.
Hahahahahahaha, svaka ti dala majstore, uljepšao si mi dan 🤣🤣🤣
Šta jim to može pomoči kad imaju rekordni gubitak u Q1 ! Trebaju ozbiljnu reorganizaciju inače jim se uskoro loše piše. Ne razumijem da ne postoji neka neovisna revizija, koji bi provjerivala stanje firme prije što država prosto sipa novac (?).
Ma da.
Alene, gde je clanak o gubitku u Q1. Malo kasnite.
Upravo vam je objavljen. Ne kasnimo. Mi analize ne radimo vikendima. Danas je prvi radni dan za objavu i objavljena je analiza. I to vrlo velika. Mogla je biti i kolumna.
Pa ne treba revizije nikakve. Jel bio konzultant BCG? Je. Jel plaćen masno. Je. Jel ih izkonzultiro? Je. Jel reko bright and shiny, single type? Je. Dakle, u čemu je problem? Osim što ja već par godina pišem da je to bio visokokoruptivni deal po političkom nalogu. A na to dragi moj revizija ne ide
Da konzaltor.
Može li pojašnjenje kakve veze ima predsjednik uprave Croatie Records sa avioprometom?
Opet silne proslave i rasipanje para na račun poreznih obveznika.
Bome i ja sam to pomislio. Jest da oni imaju neki mini deal sa Croatiom, ali bogami on sa ovime nema nikakve veze.
Pa možda će da bude neko pevanje i sviranje na proslavi. Trebao je poći i direktor keteringa.
E…
Da, sviranje ku..u je planirano.
Pa i jedno i drugo imaju Croatia u imenu. Time se Mafijaši i lažni domoljubi najbolje maskiraju, barem za široke mase
Da. Busanje u prsa i mahanje zastavom je glavni politički program kod nas nažalost. Kad bi birači samo malo pogledali brojke…
Vjerojatno idu razmišljanja u pravcu da Croatia počne direktno letjeti iz SJJ na različte destinacije po Europi….
Daj bože, ali teško. Nije Croatia sposobna za tako što.
To se ne dogovara sa aerodromima .
To je na državnom nivou .
Tako da se neće dogoditi
BiH je potpisnica ECAA sporazuma, tako da nikakvo “dogovaranje na Drzavnom nivou” nije potrebno.
Kompanija bi trebala formalno prijaviti otvaranje linije BHDCA pozivajuci se na navedeni sporazum.
I to bi bilo to.
Da
Dobra ideja, definitivno za razmisliti
I prije bih do radili iz Mostara
“Prije bih to radili”???
Sjedi = 1 !
Išli na ćevape.
I pite.
Ih, moji vi, ništa vi ne znate, samo ćevapi i pite, a janjetina, pa bosanski lonac, pa begova čorba, pa sogan dolma, pa japrak, pa kapama, pa ćulbastije, pa tufahije, pa urmašice, pa baklave, pa tulumbe, pa kadaif…Ima tu bar za 7 dana službenog puta
I te kako sam sve to probao. I te kako.
Ma znam, i ne sumnjam. Poanta je bila da je “službeni put” (sa muzičarima) puno prekratko planiran da se sve ovo proba. Ali to je zato jer je Jasmin vrlo štedljive naravi i svaki naš novčić po pet puta preokrene prije nego ga potroši
Je je, štedljiv. To se vidi i po financijskim rezultatima.