zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

PRVI OBJAVLJUJEMO-NAJAVE: Wizz Air povećao Beograd

Wizz Air je smanjio broj letova za Beograd u VI. i početkom VII. mjeseca. No, od sredine VII. mjeseca kompanija povećava broj letova za Beograd, što je i logično jel dolazi i 4. bazirani avion:

  • Bauvais sa 4 na 5 letova (dodatni let četvrtkom)
  • Dortmund sa 5 na 7 letova (dodatni let srijedom i nedjeljom)
  • Memmingen sa 6 na 7 letova (dodatni let utorkom)
  • Rim sa 4 na 7 letova (dodatni letovi utorak, četvrtak i subota)
  • Einthoven s 4 na 7 letova (dodatni letovi subotom i nedjeljom)
  • Bercelona sa 4 na 7 letova (dodatni letovi ponedjeljak, četvrtak i petak)
  • Abu Dhabi sa 4 na 5 letova (dodatni let srijedom, od VIII. mjeseca)

Kompanija smanjuje jednu liniju: Malmo sa 4 na 3 tjedna leta (ukida se let subotom od 15.7.)

Wizz Air uvodi i nove linije za

  • Copenhagen (4 leta tjedno)
  • Berlin (4)
  • Zakynthos (2)
  • Lisabon (2)
  • od 26.9. uvodi se let za Bergamo, sa 5 tjednih letova.

Isti broj letova ima linija za Larnacu (5 letova tjedno), Basel (4), Nicu (3), Hamburg (3), Karlsruhe (2), Heraklion (3), Malta (4), Gothenburg (2), Stockholm Skavsta (3), London (5 letova tjedno). Ovo znači da će od početka VIII. mjeseca Wizz Air imati 25 letova više nego ih ima sada.

autor: Mladen Radić, dopisnik (Osijek), foto: Wizz Air

25 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Malmo se ponovo povecava na 4pw od zimskog reda letenja.

Postaju dobra konkurencija na Beogradskom aerodromu.

iza rimskih brojeva se ne piše tačka

Tu ste u pravu nova verzija hrvatskog jezika je jedinstvena u svijetu jer se jedino kod vas iza rimslih brojeva pišu tačke

VIII. je običan redni broj u ovom kontekstu.
Isto kao i da piše 8. mjesec. I to bi napisali bez točke?

U drugim jezicima je rimski broj obavezno redni broj i zato mu se ne piše tačka jer ih ne možete koristiti u druge svrhe osim kao redni broj. Ali da, ovo je osobenost hrvatskog jezika dosta dugo.

Pa u srpskom jeziku se rimski brojevi koriste samo kao redni. Tako je oduvek i iza njih ne ide tacka.

Ne razumem zasto me napadate. Niti sam pokrenuo ovu raspravu, niti sam u njoj ucestvovao. Samo sam Vam kulturno odgovorio na postavljeno pitanje.

Zato što je to konvencija: rimski brojevi se ne upotrebljavaju osim u svrhu formalnih rednih brojeva (godine, razredi, klase, poglavlja, nabrajanja..). Tako je i u hrvatskom jeziku, razlika je samo u tački koja se, jer obavezno označava redni broj, u srpskom (i svim meni poznatim jezicima) podrazumeva pa se ne piše. I X i X. se uvek čitaju kao “deseti/a/o”, nikad kao “deset”.
Ali u pravu ste, rasprava nema nikakvog smisla.

Од када?

Nije tačno

Wizzair se baš širi u Beogradu. I to sve sa A321

Не би ме чудило да догодине доведу и пети А321 имајући у виду да им одређене дестинације (EIN, FMM, BVA, LCA, LIS…) иду више него одлично. Изгледа да је Београд почео озбиљно да прикупља путнике из Славоније, румунског Баната али и да је зауставио одлив путника из Србије ка другим аеродромима.

A uzece i deo JU putnika…. i neka uzme, nije JU zasticena vrsta (“beli medved”)

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!