United i American se opako kolju u Chacago O’Hare. Iako je United bio dominantan u Chicagu, ove godine je American otvorio 168 dodatnih dnevnih letova. Sada je otvorio još tri nove linije. Na ovo je United otvorio 12 novih linija i izjavio je da će dodati onoliko letova koliko je god potrebno da spriječi American da dobije više gateova, te da sada povlači crtu jer ne želi da American dobije više i jedan jedini gate.
U ovom momentu American sa novim linijama će imati 218 linija, a United će sa novim linijama imati 274 linije. Za razliku od toga Delta ima samo 10 linija iz O’Hare. United drži oko 50,3% kapaciteta na O’Hari, a American oko 30,5%. U posljednjoj podjeli gateova United je dobio još 5 gateova, a American njih 4, zbog čega je American pokrenuo i sudski spor.
analtičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: United
samo da se “kolju” cijenama, da malo i putnici stanu na zelenu granu
Jasno.