Iako je Lufthansa najavila ukidanje linije za Skoplje iz Frankfurta do 1.7. linija se neće operirati do kraja ljetnog reda letenja. Prošlog ljeta linija se operirala sa 10 tjednih letova. Ovo je ogroman gubitak za Skoplje koje i ovako ima jako malo legacy carriera.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Lufthansa
Ima li ikakve šanse da to popravi Croatijin LF na Skopju?
Pa imalo bi smisla.
Super vesti za ErSebiju😄
A Croatiu koja ima 21 tjedni let za Frankfurt nije?
Pa poenta je preskakanja 2 presedanja. Preko Beograda ima mnogo vise opcija za transfer nego preko Zagreba. LHG putnici ce se preliti na Bec i Cirih.
Da, većina hoće.
Mi ovdje govorimo o putnicima za Frankfurt, tu je Croatia bitno konkurentnija od Air Serbie.
Mnogo ljudi ne leti P2P is SKP za FRA nego transfer.
I zato je bolje imati 1 transfer preko BEG nego ZAG+FRA.
Još bolje preko Austriana i Beča, preko Zuricha ili preko Turkisha i Istanbula. Dalekoooo više konekcija.
Али има све мање летова за Скопље за разлику од Ер Србије
Croatia ima 9 tjednih letova za Skoplje, kao i prošle godine.
Manje od Er Srbije svejedno.
Kao što i Air Serbia ima daleko manje letova za Frankfurt.