zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Beograd uz sva rezanja ipak u plusu

Bilo je za očekivati da Air Serbia ima manje putnika od I. do III. mjeseca kada su imali enormna rezanja. Pa su u IV. mjesecu ponovo imali rezanja. Kopanija je ukinula čak pet linija. U V. mjesecu je bio spojen praznik rada i Uskrs pa je tu bilo za očekivati nešto više putnika. No, u VI. je broj putnika trebao biti daleko niži. Ipak to se nije desilo i Air Serbia je imala rast.

Kompanija je imala ogroman problem sa otkazivanjemmm Marathona, no isto su uspjeli anulirati dodatnim wet leazinzima, kasnije i dolascima tri dodatna ATR 72-600 i dva Embraera E190 od Bulgaria Aira, dok će sredinom VIII. mjeseca u promet ući i dva E195 koji su u dry leasu.

Kako je u Beogradu i Wizz Air imao ogromna rezanja, te je ukinuo jedan cijeli avion u bazi, ali i smanjio kapacitete sa Airbusa A321 na A320, letove je ukinula Jazeera, neke kompanije su imale manje kapaciteta nego prošle godine, istinski je bilo za očekivati da će BEG imati manje putnika nego u 2023. osim u V. mjesecu. Ali to nije tako. Aerodrom je u VI. mjesecu imao vrlo mali rast, ali ima rast, iako su svi imputi pokazivali da bi morao imati minus. Stoga ogromno bravo i respect i za Air Serbiu i za Aerodrom Beograd.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Aerodrom Beograd

113 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Da li se već “vidi” neka promena kako je Vinci preuzeo BUD u odnosu na BEG?

Да, угасили су Wizz базу у Дебрецину

Vesić je deo organizovanog kriminala, deo BIE, KOJA RADI SA ZVICEROM

Vesić je primitivac par excellence, ali mi tu ništa ne možemo jer ih je u Srbiji na hiljade i stotine hiljada…

Jeste li vi videli na šta liče naši izbori?

To kod nas ne može. Nakon izbora sva ta bratija prelazi na pobedničku stranu. Svi ti na koje najviše kukaju su bili članovi Demokratske stranke koji su preleteli kod naprednjaka kada su videli da ovi pobeđuju. Sutra će preći kod drugih bez ikakvih problema

Jeli ti dobro?

Zna li se tač̣no kada çe E195 ući u upotrebu?

Zna se. Alene, sto ne kazete citatelju?

Vrlo tačno. Zato jer su najave nerealne i demagoške dobrim delom.

Hvala lepo.

Koji su to inputi sugerirali pad broja putnika?

Ako ikako može zaobići aerodrom U Beogradu Nikola Tesla. Kašnjenja velika. Prilaz arrodromu i pesaka i automobila nema rešenje kao da putnici treba da padnu sa neba. Užas.

Komentar zakasnio dve godine.

Sve je sredjeno, prilaz sasvim funkcionalan čak se može reći odličan

Шта лупате? Прилаз функционише сасвим ок.

Кад те Ви били задњи пут у Београду!?

Kakve to veze ima,vam takozvanim Beograđanima sve nešto fali,te Bg na vodi,te Nacionalni stadion, sad Aerodrom,ne znam šta vi hoćete. Izađi iz Bg vidi ostali deo Srbije kako živi!
.

Bravo, pohvale za ANT i JU!!

Wizzair ima 25% manje kapaciteta u Beogradu ovog leta a Beograd je opet u plusu!

Mega respect!

Ja nisam video procenat smanjenja u tekstu a on je jako bitan.

Ne govorimo o broju aviona manje, nego o kapacitetu. To smanjenje nije isto.

To je 25% manje u vidu aviona, ali u vidu kapaciteta je 41,3% manje jer su A321 zamenjeni za A320.

Jos veci respect!

Trziste se dobro drzi i to je najbitnije, kompanije ce se prilagoditi kao sto je to Lufthansa ucinila koja ne salje nista manje od A320 i A321 za Beograd, cak i iz Minhena.
Sledeca godina bi trebalo da bude odlicna:

1. China Southern bi trebalo da leti od ove jeseni za BEG
2. Imacemo Sun D’or koji je krenuo ove godine i povecao BEG na 3 ove zime
3. KLM vec u januaru povecava kapacitet a tokom zime ima 14 letova. Od leta 14x B737
4. Lufthansa od leta planira da vrati nocni MUC
5. JU ce imati CAN koji se odlicno prodaje a prvi let za Beograd je vec skoro rasprodat

I tako dalje i tako dalje. Privredni rast je za sada odlican i otud tolika potraznja za letovima cak i pored papreno skupih karata.

Cekajte, zar nismo ultra siromasni?

Odakle onda toliki rast?

Mora da to nisu putnici nego placeni glumci.

Vi kazete da Srbija nema turista, odnosno da ih ima zanemarivo malo i da velika vecina dolazi kolima iz okolnih zemalja. Znaci tu nema avio putnika.

Dijaspora je velika i u Hrvatskoj pa opet Zagreb ima duplo manje brojeve.

Dijaspore nema na velikoj vecini novih linija iz BEG kao sto su Malaga, Valensija, Barselona, Katanija, Napoli, Palma de Majorka, Varna, Krakov a pogotovo nema u regionu…Sarajevo, Podgorica, Skoplje, Bukurest, Tivat…

Da ne govorimo o sve vecem broju chartera…23 nedeljna leta za Antaliju, 6 za Bodrum, 8 za Heraklion, 10 za Monastir, 8 za Hurgadu, a gde su Kefalonija, Dalaman, Preveza, Skijatos, Zakintos i to pored redovnih letova za Krf, Bari, Hanju, Nicu, Lisabon, Porto, Palermo.

Sve sama beda i sirotinja.

Turisti iz Nemacke u Srbiji? Otkud oni tu?

Tek su na 9. mestu, 8 drzava donosi veci broj turista u Srbiju, prema zvanicnim podacima.

Sta znaci da charteri ne pokrivaju 1% stanovnika Srbije?
Gleda se koji procenat broja ukupnog avio putnika pokrivaju charteri a ne ukupna populacija, zaboga!
Koliki procenat stanovnika Hrvatske pokrivaju charteri? Jel se to meri u promilima ili u jos manjim jedinicama mere?
I da, nema dijaspore u Tivtu, Sarajavu, Podgorici. Tamo niko ne ide trbuhom za kruhom.

Carteri u Srbiji imaju preko 300.000 putnika godisnje, tako da je to oko 4,5% stanovnista. Dakle itekako je vise od 1% kako Vi tvrdite.

Pa mora i imati sline chartere kad ne možete zadržati turiste u svojoj zemlji, već na ljetovanje idu na spomenute destinacije

А ко толико лети чартерима? Мигранти?

Како нема? И те како има. Са чартерима иде 100.000 путника у сезони а где су ту редовни летови ка туристичким одредиштима?

Ali oni ne placaju put u jednu stranu nego u obe.

Jao molim vas sa privrednim rastom kako vas više ne mrzi da lupetate i lažete. Srbija tj ekonomski tigar je 4ta najsiromašnija država Evrope. Verujem da je i među anonimusima na ovom portalu plata oko 500e. Meni je 550 sa fakultetom. Idite obiđite Kalnu, Dimitrovgrad, Užice, Leskovac.. beda da ne može bednije. Prosečna plata u toj vašoj nedođiji zvanoj Srbija je 390eur. 65% stanovnika je na minimalcu. Ne mogu jadni Parajliju sebi da priušte. U restorane odu jednom za života i to ovi sa platom od 600 EUR. Ne ložite se bespotrebno jer ispadate primitivac kojih ne manjka u Srbiji. Kad sustignete Tiranu, javite se. Tirana je trenutno za vas tigrove ekonomski lav…

To sto ste vi sa takvim primanjima ne znaci da su svi.

Malo vise radite na sebi.

Nisu svi. 60% stanovništva, zato i jeste Srbija izuzetno siromašna država. Godišnji GDP Srbije je, ako niste znali kolko od Folksvagena ili appla. Dakle Srbija vredi koliko jedna jedina firma u nekoj zapadnoj zemlji. Eto samo toliko.

Još se hvališ da ti je plata sa fakultetom 550e. Preduzmi nešto, doškoluj se, promeni posao ,radi 2 posla. ko hoće da radi ima para.

Bravo!

Буквално може да вози за ГСП за веће паре.

Jadno da netko s fakultetom mora raditi 2 posla

Molim da se na ovom forumu ne dozvoljava vredjanje individualno, naroda i drzave. Apsolutno je nedopustivo da neko kaze “u toj vasoj nedodjiji zvanoj Srbija”. Ako zelite da zadrzite integritet foruma necete dozvoliti ovakve provokativne komentare bez obzira sto proizvode vise komentara i klikova.

Takodje molim da se drzite zvanicnih cinjenica, npr republickog zavoda za statistku (telo pod kontrolom eurostata):

– Prosecna neto plata Jun 96,614 RSD, tj 825 eura.
– Prosečna neto zarada u periodu januar-april 2024. godine, u odnosu na isti period prošle godine, nominalno je veća za 15,0%, a realno je veća za 9,0%.
– Medijalna neto zarada za april 2024. godine iznosila je 73 928 dinara (632 eura), što znači da je 50% zaposlenih ostvarilo zaradu do navedenog iznosa.
– stopa rasta bdpa za prvi kvartal 2024 iznosi 4.7%

@anon 10.23: potvrdjujete riječi mojih prijatelja – a kada to napišem, redovno me botovi popljuju. Izgleda ja je mnogima lakše samog sebe varati. Ili pak pisati po službenoj dužnosti..

Pa zato sto ocigledno nemate prave prijatelje u Srbiji.

Ili vas prijatelji lazu a mozda i vi iz vama znanih razloga zelite u te lazi da verujete.

Зато што то није истина и имате званичну статистику. Да је тако како човек прича не би био толики раст а посебно међу чартерима.

То је зато што је велики број чартера претворено у редовне линије. Ко мислите да толико путује у Порто, Малагу, Ларнаку, Малту, Хању, Катању…

“Charteri prevoze manje od 1% Srba godišnje.”
Charteri prevoze manje od 0.1% Nemaca godišnje.
Charteri prevoze manje od 0.01% Hrvata godišnje.

Pa šta?

A koliko prevozi Hrvata?

Lepo i istinito receno…🫤🫤🫤

Vozni park u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Kragujevcu, Nišu…pokazuje ekonomsku snagu Srbije. Kod nas je uz regularnu ekonomiju, bar još x2 van tih tokova. Gde god da otputijem sem CH meni je sve jeftino. Još par godina bez rata i sankcija, pa da se vagamo.
Sve najbolje sa Majorke. U dolasku bez kašnjenja sa Air Srbijom, sa sve boljeg Nikole Tesle u svakom pogledu.

gospodine Anonimusu 10:23,

komentar je uvredljiv.
pls malo pristojnosti u komunikaciji.
Ako imate problem sa Srbima/Srbijom, zadrzite ga sa sebe.

Apropo primanja, radim u ns it sw dev firmi. prosek plata nam je 3k eura neto (pola racun, pola koverta).
da ne pricam koliko drugara imam (it, advokati, majstori, kafedzije) koji zvanicno minimalac a u realnosti sasvim druga prica.
itd
daleko od toga da nismo y proseku siromasni, na zalost jesmo.
a jos smo dalje od “ekonomskog tigra” 🙂
ali ne treba nikoga vredjati

pozdrav iz ns

Molim vas da ne lupetate jer sam Srbin iz nažalost Srbije siromašne, bedne, prljave i zagađene. To su podaci finansijskih institucija i onih koje se bave zagađenjem. Nemojte meni o Srbiji koju sam prošao uzduž i popreko. Beda da nema bednije, prljavo na svakom ćošku, nemački hemičar plivao niz Dunav izašao iz vode u Zemunu nije mogao da pliva u amonijaku, Memedović snima tone i tone otpada u Drini. Jel vam to Nemci i Amerikanci bacali? To što volite da ste u smradu i smeću to je vaš problem. Pitaću vas na zimu kad se budete gušili u smradu od zagađenja. Svesni ste vi svega toga, kažite sebe, ne možete ljude koji vide. Najbolji primer srpske ekonomije je Linda iz pečenjevce. Takvih je min 60% u centralnoj Srbiji. I za kraj nekako utuvite ČETVRTA NAJSIROMAŠNIJA DRŽAVA EVROPSKOG KONTINENTA.

Pa može biti peta oli šesta, četvrta nikako

Очигледно да не живите у Београду али битно да паметујете

Dakle kasirka. Koliko Vi ocekujete da ima kasirka kojoj za posao ne treba dan skolovanja?

U Hrvatskoj su i daleko vise cene.

Pa recite tom vlasniku neka posalje cerku u Hrvatsku onda.

Kasirka je posao koji ne zasluzuje veliku platu. U Beogradu kasirke imaju od 600 do 850 EUR plate. To je realno za posao koji rade.

To su prodavcibu prodavnicama, Alene, najlošiji poslovi. Nismo svi ovde prodavci u prodavnicama.

U menziesu plate od 70000 do 90000 hiljada dinara neto,zavisi od obučenosti zaposlenog tj. 580 do 720 evra! Daleko ispod prosečne zarade u BG a i u Srbiji!

U Menziesu gde rade mahom fizikalci bez dana fakulteta.

Nebitan podatak, osim ako ta zagrebačka kasirka radi u ZG a pare troši u BG.

BItno je šta može sa tim da plati, a može isto koliko i kasirka u Beogradu sa njenom platom.

U principu za iole normalan život svuda ti treba 2 prosečne plate ili 3 minimalca.

Mnogo je zivot skuplji u Zagrebu u odnosu na Beograd.

То је пуно премала плата, реците му да побољша услове! Чак и ћерку тако мизерно плаћа!

Kao što vam je već rečeno, radite malo na sebi i sve če biti bolje, ovde kod mene u trafikama zarađuju više i ne treba fakultet

Ahahaha.. eee moji vi. Aerodromi zemalja sa istim brojem stanovnika kao Srbija imaju na desetine miliona putnika.. Srbija puca od sirotinje i siromaštva. Dokaz 50.000 na godišnjem nivou beže preko da žive normalne živote. Samo vi radite u vašim trafikama i uživajte u životu.

Ahahaha.. eee moji vi. Aerodromi zemalja sa istim brojem stanovnika kao Srbija imaju na desetine miliona putnika..

Možda mislite recimo na Tiranu koja je nekoliko puta manja od Beograda a ima više putnika? Znači da je Tirana bogatija od Beograda? Obožavam te vaše paralele, nije ni čudo što sa fakultetom radite za 550 eura, više ni ne možete…..

Koji su to aerodromi?

Чему овакав огорчени коментар? Уопштавања која воде погрешном закључивању. Ево нпр. ко ради у трафикама? Образовани људи? Свакако, не. А ако и ради неко образован, морао би да се запита ко му ке крив због тога. И из Хрватске је огроман одлив становништва, али то само говори да миграције настају и због тражења бољих услова посла. Ово је нормално у 21. веку. Ко је конкурентан и има бољу понуду, иде. По мом мишљењу, то је само плус. Говори да су људи добро образовани и да су спремни да учествују у такмичењу. Најлакше је бити лоше образован и кукати.

Veoma ste nesnalažljiv čovek ako sa fakultetom zarađujete 550€. Veoma. Treba da razmislite o svemu, nekoliko puta, ili još bolje, da tražite od nekoga savet (obavezno od nekoga ko zarađuje bar dvaput više).

Jedino ako fakultet nije odbrana&zaštita, onda OK.

Ali svakako, ne znam šta tražite na forumu o civilnoj avijaciji sa takvim primanjima – vi leteti nećete. Gledajte oglase za posao.

Letim isključivo low-cost kompanijama, jer mi je plata u bednoj Srbiji isto tako bedna. Tako da jedva čekam kad vidim let na w6 od 10ak evra. Ima i za sirotinju sa fakultetom mesta na avionu. Ne radi mi se 2 posla, radije BiH menjao lopovsku vlast koja je za ovih 12 godina pokrala milione i milione evra od sopstvenog naroda. Srećnici te imaju nepismeno stanovništvo koje se ne buni. To se vidi na svakom ćošku, čak i na ovom najobičnijem avio-portalu.

Jašta je nego je tužno..

A to sto je vrlo cesto karta na JU jeftinija ili kosta bar isto koliko kod LCC se ne uklapa u vasu botovsku retoriku?

Nije ti vlast kriva sto si nezadovoljan svojim zivotom. Takav ces biti ko god bude na vlasti …

Da, treba biti snalažljiv i valjati gudru kao vaša ekipa ili organizovati prostituciju kao kumovi vaše ekipe. Ali prvo treba biti snalažljiv i ući u stranku jer ne možete obavljati prljave poslove van ekipe. Jel tako, snalažljivi Srbine?

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!