LOT je ovog ljeta letio liniju Varšava-Zagreb 12 tjednih letova. No, od 3.9. kompanija povećava broj letova na liniji za 15, čak 3 više. LOT će letjeti po dva leta svaki dan, tri leta srijedom i petkom i jedan let subotom. Pritom će LOT letjeti 1 let sa Embraerom E170, 6 sa E175, 2 sa E190, 4 sa E195, 1 sa E195-E2 i 1 sa Boeingom 737-800, dakle više od 50% letova će biti sa većim avionima.
LOT u IX. i X. mjesecu povećava samo Zagreb i Ljubljanu, a ne povećava ni jedan drugi aerodrom, čak ni Beograd koji ima značajan broj letova ovog ljeta.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: LOT
Kojeg smisla ima da povecaju samo u IX i X mesecu, a onda od XI meseca smanjuju?
Pa i nema puno da.
Pa sto se onda radi to?
A to morate pitati kompaniju.
Ovaj clanak ste vec imali 17.6., cemu ponavljanje?
https://zamaaero.com/17/06/2026/novosti-iz-regije/najave-lot-povecava-zagreb-2/
Kao što vidite tada je najava bila 16 tjednih letova. Sada je 15. Dakle promijenjene okolnosti.
Sto znaci da je smanjenje a ne povecanje u poredjenju sa prethodnim planovima?
Smanjenje od 6,2%, povećanje spram ostatka ljeta (5 mjeseci) od 25,0%.
Значи требало је да пише СМАЊЕЊА
Kako je smanjenje, ako imaju 3 leta više od broja letova cijelog ljeta (dakle 5 mjeseci). Pobogu čovječe.
Kao što sam napisao jučer za LJU bilo bi onda u 9. mjesecu interesantno pratiti i broj gostiju na letovima izDBV prema Varšavi. Ako če se povečati onda znači, da bi/če Lufthansa izgubiti dio putnika na letovima iz MUC za LJU. Dosta gostiju iz prekomorskih zemalja počinje svoja putovanja na apt LJU ili ZAG pa onda ide djelomično SLO/CRO-Plitvice/Dalmacija i završava u DBV/Tivtu ili čak neki u Podgorici.