Eurowings iz Rijeke ovog ljeta leti za
- Dusseldorf 2 leta tjedno do 18.7, nakon toga 3 leta tjedno, 1 manje nego prošlog ljeta, nakon 24.8. 2 tjedna leta, nakon 30.9. 1 tjedni let
- Hamburg 2 leta tjedno, nakon 1.10. 1 tjedni let, isto kao i prošle godine
- Köln nema letova do 18.7. nakon toga 1 tjedni let do 5.9, 1 let manje nego prošlog ljeta
- Stuttgart 2 leta do 25.7, nakon toga 3 leta do 8.9. nakon čega ponovo 2 leta, a do 3.10, isto kao i prošlog ljeta
To znači da će Eurowings imati 2 leta manje nego prošlog ljeta.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Eurowings
Pa eto izjavio je i direktor da je air serbia upitna iz mostara jer posluje i minusu i netko treba nadonkadniti to..
Takoder je najavio,da treba naci novaca za ostale kompanije jer ce se neke vjerojatno ranije ukinuti…
Vjerujem da je mislio na sky alps i te letove…
Hahahahaha, bravo Palalalalić, neg pusti ti te letove, prev’še je posla oko toga, reci imal’ šta parkirato tamo
Glupo,sto samo tog direktora napadate,
Eurowings je imao.i smanjenja u ostalim hr zracnim lukama,i to dosta velika,ali o njima zamaero ne smije pisati negativno,pogotovo o 1 zracnoj luci u hr
Ma što pričate gluposti. Zamaaero je napisao apsolutno sva rezanja u regiji. Doslovce do zadnjeg. I u Zagrebu, i u Splitu, i u Dubrovniku, i u Zadru i u svim ostalim zračnim lukama. Baš svašta.
Evo vam za 1. zračnu luku u Hrvatskoj:
https://zamaaero.com/11/03/2026/novosti-iz-regije/smanjenja-eurowings-smanjio-broj-letova-za-zagreb-pocetkom-proljeca/
Jel vam sad neugodno?
Ne nije…
Jer ste npr za split napisali mnogo vise letova de se letjelo nego sto je zapravo bilo..
Vama bi trrbalo da bude neugodno
Kako sam napisao više nego je letio. Dakle, članak najave letova:
https://zamaaero.com/22/04/2026/novosti-iz-regije/najave-eurowings-povecava-split-2/
na koncu je bilo i tri više nego je bilo prvotno najavljeno:
https://zamaaero.com/06/05/2026/novosti-iz-regije/eurowings-36-letova-u-regiji-ovog-ljeta/
Stoga ne, meni nikako ne treba biti neugodno, a vi bi se trebali opako crvenjeti radi izrečenog nonsensa. No, nema veze, meni svejedno. To je ipak stvar karaktera.
Ma naravno, u pravu ste, samo tog direktora napadam. Pa Vas pitam jeste li Vi to Tomislave, ili ako niste, odgovorite mi koji jadranski aerodrom ima iz godine u godinu sve manje i manje putnika i koji je aerodrom u ex-yu izgubio Tel Aviv, Heathrow, Gatwick, Bristol, Oslo, Rigu, Szceczin, Warsaw, Hannover, Basel, Bergamo, Barcelonu, Eindhoven, Košice, Gothenburg, Sofiu, Orly…..koje je ranije imao i koje su ranije letjeli a više ne lete Arkia, Easyjet, Ryanair, Transavia, Croatia, Condor, LOT, Air Baltic, CSA, Eurowings, Enterair…A s obzirom na sve navedeno glup je samo Vaš komentar
Za nabrojano polovicu destinacija i kompanija ajmo reći da je kriv netko drugi ali za pola je krivo vodstvo ZL pa neka me neko uvijeri da nije tako
Poštovani, malo poštovanja i elementarne kulture kako vama tako i onome kome odgovarate….Ryanair, Eurowings, Croatia i dalje lete….propustili ste navesti niz drugih poput Volote-e…….Enter, Arkia, ČSA nisu uopce letjeli u redovitom javnom zracnom prometu, a otkazanih destinacija ste propustili navesti cca polovicu….a netko će vam vec pojasniti kako to da recimk ČSA ne leti….😀…o razlozima otkazivanja niže u nastavku…ima dobrih komentara pa nesto i naučite možda….nemam se namjere natjecati s vama u nepristojnosti, a znatr ono da u HR imamo 4M nogometnih selektora, 4M Guvernera Narodne banke pa tako i 4M strucnjaka u zračnom prometu😃….Tomislav
Gosp. Tomislave bilo bi cijeloj regiji i ZL bolje da se uhvatite posla oko dovođenja novih kompanija i destinacija nego što ovdje komentirate i branite svoj lik i djelo
Hahahahaha, bravo Palalalalić, neg pusti ti te letove, prev’še je posla oko toga, reci imal’ šta parkirato tamo
—————————————————————————————————————————————–
Kako vam se da udarati uvijek isto kada je Rijeka u pitanju….
Svi su počeli opako rezati i smanjivati uslijed situacije u svijetu, ali glavno da ne valja direktor Rijeke….
Croatia je potpuno porezala Tiranu, hoćemo reći ”Bravo direktore Tirane što ste izgubili prijevoznika”.
S druge strane Air Serbia leti punom parom na Tiranu i zadovoljna je performansama linije….
Do god se ne zna točna pozadina ukidanja/rezanja linija iz Rijeke, do tada nema smisla mlatiti uvijek po istom (čitajte direktoru…)
Kad budu dobri rezultati onda ćemo ga hvaliti kao i druge. Do tada ćemo ga kako bi Vi rekli udarati.
Direktor je odgovoran.
Anonimnost je super stvar. Svi smo hrabri. Ali kladim se da si bio manji od makovog zrna dok si radio pod tim istim direktorom 😊
Ove godine 115 000 – 120 000 će biti uspjeh
Nije istina. Wizz Air pokreće letove. Biti će više putnika nego prošle godine.
Nema transavie ona je uvijek imala LF super, eurowings smanjuje, LH smanjuje neznam baš dali će bit više. Daj bože ali teško
7 letova Wizz Aira. To je bar 210 putnika po letu x 7 letova x 2 pravca to je mjesečno nekih 12.500 putnika. U 4 mjeseca koliko će se letjeti to je 50.000 dodatnih putnika. Malo li je? Rijeka će vjerojatno natući preko 200.000 putnika i imati rekordnu godinu.
Zašto bi Transavia odustala od Rijeke ako su joj letovi za Rijeku bili rentabilni? Hajde, razjasnite mi.
Još mi razjasnite, a kako to da je općenita frekvencija letova Transavije za Hrvatsku (i regiju, općenito) povećana u odnosu na prošlu godinu, a eto, izostavljaju Rijeku?
Ovakve navode nisam nikada shvaćao. Kao da bi netko odustao od nečeg što mu donosi dobit ili dobrobit… Moš` mislit…
https://zamaaero.com/09/01/2026/novosti-iz-regije/otkazivanja-transavia-prekinula-letove-za-rijeku/
Da, to znam. Pa sudjelovao sam tamo. Dakle, Transavia je imala lošu popunjenost za Rijeku i prestala je s letovima. Linija je bila nerentabilna. Za razliku od Rijeke, Transavia raste u drugim odredištima Hrvatske i regije općenito. Dakle, tamo ima dobru popunjenost i letovi su rentabilni. Sve 5!
sezona će i u Istri i na Kvarneru biti rekordna (i drugdje, ali ovdje je riječ o RJK). Kako to kada će biti manje avio gostiju? Vrlo čudno. Ali reći da su oba područja tipična auto destinacija, a što i vi i ja ovdje oduvijek tvrdimo, dočekuje se na nož. Iako nam obojici statistika daje za pravo..
Sve ste rekli i sve je jasno. No, nečija neobična shvaćanja jednostavno ne dozvoljavaju da se ono očigledno kao takvo i verificira. Osobno razumijem zrakoplovni entuzijazam i želju da oko nas svugdje bruje i zuje zrakoplovi, no to u slučaju Istre i Kvarnera nije slučaj. Profil gostiju je jednostavno takav. Potpis.
Za Boga miloga!!! Obojica ste nedokazani, i Vi i Foglar? Pa hajmo, probat ću ovako: Je li Hrvatska bila zadovoljna Jugoslavijom? Nije. Je li našla načina za osamostaljenje? Je. Ajmo primijenit analogiju: Je li Rijeka/Kvarner auto destinacija? Je. Može li se naći načina da se to promijeni? Može. I to ne na način da postane skoro u potpunosti aviodestinacija kao što je Dubrovnik, nego da čak ostane dominantno autodestinacija ali da se onih 95 : 5 % u korist ceste promijeni na 85 : 15 % u korist ceste. I to je moguće napraviti. I to bi značilo tri puta više putnika na RJK. Nikako ne mogu prihvatiti da ste zadovoljni sa 150.000 putnika na RJK u situaciji u kojoj jadranski aerodromi vrte milijune putnika, niti da ne prihvatate kritiku uhljeba na svim razinama, iz svih struktura i iz svih stranaka koji ne žele maknuti malim prstom da bi se ovakva katastrofalna situacija promijenila, nego je opravdavate. Slijedeći takvu vašu logiku nismo se trebali boriti za Hrvatsku jer je eto to bila SFRJ kao što se ne trebamo boriti za više putnika na Krku jer je eto to autodestinacija. Srdačan pozdrav!
Slažem se.
Nisam ja zadovoljan, a niti nezadovoljan prometom putnika kroz Pulu i Rijeku. Ja vam samo objašnjavam o čemu je riječ i zašto su određeni trendovi nastali i što ti trendovi nose. Kvarner i Istra su doslovno idealno smješteni za toliku publiku željnu mora i sunca: Slovence (drugi hrvatski strani gosti po brojnosti noćenja), Austrijance, Mađare, južne Nijemce, sjeverne Talijane, posjetitelje iz sjeverne Srbije i dijela BiH, a koji su odreda toliko blizu i imaju sasvim solidne ceste, a da takvo što nebi iskoristili. I znate što? Da, oni to koriste. K tome, tko poteže vožnje autom? Rijetko pojedinci. Jako rijetko. To su obitelji. Dakle, na Kvarneru i u Istri se uvelike razvio obiteljski turizam ljudi koji dolaze automobilima. I znate što je najvažnije? Najvažnije je što su ljudi na Kvarneru i Istri itekako zadovoljni s takvom strukturom i sada ću reći nešto ružno… Zaboli ih ona stvar za te dvije zračne luke.
Da, počevši od mene, reći ću kako bi bilo jako zanimljivo vidjeti prometniju zarčnu luku u Puli i Rijeci, no ljudi u i iz turizma više ih ne vide kao imalo značajnu stvar. Turistički putevi Istre i Kvarnera su jako dorbo utabani, otprilike se repriziraju brojke i dolazaka i noćenja, a bome i pojedinih turista/obitelji. To želi reći kako se dobitna kombinacija nerado mijenja, a ona na Kvarneru i u Istri to zaista i jest – dobitna. Za prezentaciju, važno je znati da Istra i Kvarner ostvaruju čak 44,28% sveukupnih turističkih noćenja u Hrvatskoj. To što dvjema zračnim lukama ne ide, a tko se istih više skoro i sjeća…
Ono što vi navodite jest nedokaznost, a ne moja ili Foglarova jer mi ne tupimo ništa, već vam objašnjavamo zašto se nešto dogodilo i u kojem grmu leži zec. Nadležni su slobodni utjecati na povećanje broja putnika u zračnim lukama, ali opet vam kažem, da li su zaista zainteresirani pored ovako dobro uhodane situacije s cestovnim dolascima? Vi bi to htjeli neku ne-tržišnu priču, a kada je samo tržište odredilo svoje trendove i prioritete. Nije svrha podložiti turizam interesu zračnih luka, već obrnuto. Ipak, evidentno je kako je interes za njih malen. Biti će određenog rasta i u Puli i u Rijeci u zračnim lukama tijekom ove kalendarske godine, no jamčim vam, ako se odredište svidi Poljacima koje će u Rijeku dovoditi Wizzair, eto njih iduće godine obiteljski s automobilima.