zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Što je to bazirana kompanija u Beogradu?

Što je to bazirana kompanija u Beogradu? Jel to ona kompanija koja prenoći u Beogradu i tamo ima line maintenace. Ako je onda je to i KLM, Austrian i Lufthansa (čak 2 aviona joj noće). Svi oni noće u Beogradu i imaju u njemu line maintenance. Jel to kompanija koja ima srpsku posadu? Wizz Air u posadama ima masu stranaca, no KLM, Lufthansa i Austrian također imaju Srba u posadama. Je li to kompanija koja leti iz Beograd liniju i u njemu linija završava. Wizz Air ima W-letove iz Beograda. A jel onda linija npr. KLM-a Beograd (ranojutarnji let)-Amsterdam-Toulouse-Amsterdam-Beograd isto takva linija? Po čemu ta linija ne počinje i ne završava u Beogradu?

Stoga se postavlja pitanje kako će to Direkcija ustvrditi da je Wizz Air bazirana kompanija, a to nisu Lufthansa, Austrian ili KLM. Ili će svima njima zabraniti letove u Beogradu zato što u njemu noće? To bi ipak bio nonsens i to sigurno neće napraviti. No, ako to neće napraviti Lufthansi, Austrianu ili KLM-u, Wizz Air može tužiti Direktorat za diskriminaciju. Znamo li Wizz Air on će to i napraviti.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Wizz Air

69 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Više su dosadna ova prepucavanja.Daj nek kažu jel ostaju il idu i da znamo.

Ili postivajte zakone ili napolje. SVe je jasno.

Pravo pitanje je zašto se samo Wizz Air žali? Da li je ta kompanija iza kulisa pravila neke dilove koji će sada biti prekinuti? Ako jeste, onda ništa bolje nisu ni zaslužili. Jer nemoguće je da jedna zakonska uredba pogodi samo njih ako su sve radili kao i ostale kompanije.

Sviđa mi se koncept: “Da li je pravila…”, a potom u slijedećoj rečenici: “Ako jest…” U manirima “najboljih novinara”. Sami naprave nepostojeći događa, sami razrade nepostojeći događaj i potom sami donose presudu za nepostojeći događaj.

Da, da, to je isto patentirao On sa “ako me pitate da li…” pa onda sam postavi pitanje i da odgovor 🙂 Manipulacija ali onako 1.0

Pa nisu sve radili isto, radili su mnogo više i otvorili bazu u Beogradu koju imaju već 15ak godina, što je jedina baza neke ino kompanije u našoj zemlji ikada. Nerealno je da ne razumete tu razliku, a da hoćete da se bavite ovom temom.

Dobro pitanje i dobar clanak…verujem da se Wizz nece lako predati i da ce izdržati ove gluposti u Srbiji. Ljude i porodice koje ovde rade niko ne interesuje…ovamo otvaraš neku firmu plaćaš strancima subvencije,,,,a sa druge strane firma.koja ti puni budžet ogromnim porezom nju želiš da proteras da bi zaštitio AS kako kaže AV. Od jedne plate koju Wizz pilot ovde primi ima poreza da možeš platiti bivse vlasnice kozmetičkih salona da budu šefovi nekih departments tamo i da maltretiraju ljude u AS….jedna plata prosečna Wizz ovde daje porez za 3 doktora, 5 učitelja, 2 vojnika…..i kome to smeta..
Sa druge strane vidite Alene , da AS dovlači razne ACMI kombinacije…kako njih plaćaju…posede spavaju u najskupljim hotelima, koliko dana borave u Srbiji, da li je to legalno, kako se prenose pare vlasnicima….ko plaća porez….da li ACMI kad dobije ovde pare plati porez Srbiji….
Da ne bude zabune, svako želi jaku AS kao nacionalnog prevoznika. Ali umesto da ubijate konkurenciju, radite na sebi da budete što bolji…

Zasto se onda samo WizzAir buni, a ne KLM, Austrian i Lufthansa? Je li se u zakonu spominje Wizz? Ili je neko od zaposlenih u DCVu spomenuo posebno Wizz? Ili je citava prica iskonstruisana u novinama?

Mozda se Vucko sveti Wizu zato sto madjari otezu sa prugom Beograd – Budimpesta
Ako je Wiz madjarska firma?

Mislim da je sva posada Wizz-ovih aviona baziranih u Beogradu domaća. To su ljudi koji žive u Beogradu i koji će ostati bez posla ako Srbija istraje s ovim.

Pa nek uđu u stranku i dobiće posao u JKP Zelenilo, šta oni misle…

Pa neće ostati bez posla,Wizz će im ako dođe do toga ponuditi Tuzlu,Skopje,Tiranu…

Vi sad ovde tjerate mak na konac i nadgornjavate se.
sad ste baš počeli…
Bez potrebe.
DCV je uradio nešto. Donio neka pravila. Onaj kome nije pravo žalio se višoj instanci, oni će donijeti neku odluklu/mišljenje. Ako je skladu sa pravilima ostaće kako jeste, ako nije moraće vratiti.
Ništa se neće prevrnuti

Sud?

Zar ne postoji drugačiji ugovor između aerodroma i kompanije vezano za bazirani avion, u kontekstu plaćanja boravka na stajanci, parkinga i sl. Čisto sumnjam da je isto pravilo za kompanije koje prenoće i za wizz.

Međutim pitanje je u pravnom smislu potpuno legitimno te bi pravno itekako išle u korist wizz u, ako dođe do toga da priča bude na sudu.

Jel sme JU da noci na primer u kopenhagen? Onda ne bi trebali da brani ostalw da noce u beograd

U smislu popusta na cijenu usluga, vjerovatno je definisano da se radi o kolicinskom popustu, kakav sigurno ima i Air Serbia, pa ga ima i Wizz, a imao bi ga sigurno i Easy kada bi odlucio da leti veci broj letova, kojima bi ostvario pravo na veci popust zbog vece kolicine koristene usluge.

Sto je i logicno zbog broja putnika.
Te popuste su zasluzili jer su puno putnika prevezli, nisu ih dobili na lepe oci kao FR u ZAG.

Kako je sve bilo uredu 15 16 godina a sad propast da se izgube radna mesta i sve da ide nizbrdo da li je to moguće kome to odgovara svi smo u Srbiji ugroženi tim dešavanjima ZAŠTO

Zaboravili ste kljucnu razliku.

Wizz Air ima registrovan ogranak kompanije u Srbiji.
Tu je zaposleno preko 200 ljudi.
Ti ljudi placaju porez na zaradu u Srbiji.

Nijedna druga kompanija to nema. Ni Lufthansa, ni KLM, ni Austrian.

https://www.companywall.rs/firma/wizz-air-hungary-ltd-ogranak-u-beogradu/MMr6Cbq0

Broj zaposlenih 0
Bitno da placaju

Te firme nemaju zaposlene radnike. Wizz Air Ogranak ima preko 200.

“A jel onda linija npr. KLM-a Beograd (ranojutarnji let)-Amsterdam-Toulouse-Amsterdam-Beograd isto takva linija? Po čemu ta linija ne počinje i ne završava u Beogradu?”

Cemu ovaj nonsens? KLM svoje letove zapocinje prethodnog dana AMS-BEG i zavrsava narednog BEG-AMS.

Za taj poredak je zatrazena i dobijena dozvola.

Ne, ne mozete. Dozvola je trazena i izdata za AMS-BEG-AMS, a ne obrnuto.

Znači po vašoj logici Wizz treba samo brojevima leta da spoji večernji npr MAD – BEG i prvi jutarnji BEG – NYO i sve je super duper lagano i direktorat će to prihvatiti kao prihvatljivu opciju?

kako skacu sami sebi u usta 😀

Wizz ima poslovnicu u Srbiji. Posade su zaposlene u toj poslovnici u Srbiji gdje primaju plaču i plačaju porez i doprinose. I na kraju po pravilima EASE zrakoplovna kompanija mora imati definirano koje mjesto je operativna baza aviona i posada. Što piše u dokumentaciji koja mora biti dostupna zrakoplovnim vlastima. Dakle direktorat samo mora znati čitati.

Pogledajte broj zaposlenih, pa xete videti da pricate gluposti

Base of operations je ono što čini razliku.

NIsam neki ljubitelj Wizz Air-a ali ih maksimalno podržavam ipak su oni u Beogradu toliki niz godina a sada se neko setio da im to uskrati, pa ma tko to bio. I treba da tuže ako do te zabrane dodje.

E i 4 vazdusno pravo?ili sto se Wizz brani sa 7 pravom ?
Kako postoji Wizz uk?Wizz Malta?kako je postojala Wizz Abu Dabi?kako su Izraelci oterali Wizz ?

“Beograd (ranojutarnji let)-Amsterdam-Toulouse-Amsterdam-Beograd”

Ah, čime si razbijate glavu!

Lako je: botovi okrenu kako se njima svidja.

To ne vazi samo za avijaciju, vazi za svaki aspekt zivota u nasoj izmucenoj drzavi..

“Sve smo rekonstruisali, samo nadstrešnicu nismo”. Lopovi i lažovi, sudiće im se.

Normalno..

nista ne zaboravljamo!

Veću glupost dugo nisam pročitao. KLM ne leti W letove iz Beograda

Stvarno ne može, ni na koji način. Avion nije baziran nego ima pauzu koja traje nekih 7 sati. Svaki dan je drugi avion. Ne samo registracija nego i tip aviona.

Šta je onda po vašoj logici svako slijetanje baza?

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!