zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Beograd 612.000 putnika u III. mjesecu

Aerodrom Beograd je u III. mjesecu imao oko 612.000 putnika, što je 10% porast spram istog mjeseca 2025. kada je imao oko 556.000 putnika. Beograd je imao 4,8% više operacija u III. mjesecu nego prošle godine. Od početka godine Beograd je ostvario oko 1.756.000 putnika (8,8% više).

dopisik: Mario Skenderija (Zadar), foto: Aerodrom Beograd

104 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Izvinjavam se za ot ali kakav je ovo Boeing 767-375ER(BDSF) upravo sleteo na beg iz Hjustona? Mislim da je kargo, ali je svaka info N/A. Svašta. Jel zna neko?

Evo jos dobrih vesti iz JU!

Air Serbia krece od 15.9 da leti na relaciji Beograd-Tenerife umesto prvobitno planiranog 17.10 usked povecane potraznje putnika.

Bravo moj Beograde. Biće još puno bolje

Laz. Inzenjer Djajic kaze da nemaju ni upola toliko, i da je nova zgrada Air Srbije izgradjena na klizistu.

To onaj sveznadar sa frizurom. Što optužuje sve redom za nadsteršnicu u novom sadu. ali je ćutao dok nije palo.
što gore za njega bolje
klizište u vojvodini to na aerodromu.
e baš ću da povjerujem

on je jedini otkrio istinu da se na nadstresnici radilo renoviranje..Da nije bilo njega, vasi bi ubili 17 ljudi i nikom nista, samo palo , slucajno 😆..e pa, necete vise moci

Dokle ovakve gluposti? Kako sebi ne dosadite???

Kliziste u ravnici moze samo tezak glupander da smisli. Slika i prilika onih koji bi na vlast bez izbora.

Надам се да сте саркастични?
П.С.
Да ли знате да је дотични рођен 1955 (има 71 годину)? И зифт црну и “природно” ондулирану косу испод хаубе.

Bože koliko vas je SNS botova na ovoj stranici. Povraća mi se od svih vas.

А чији сте Ви бот? Али искрено.

šta mislite da li že JU udariti sad na Minhen?

Ako se to desi, može biti verovatno u dogovoru sa LH da JU to odradi kao feeder u jutarnjem talasu. Tako bi se isplatilo i jednima i drugima dok LH ponovo ne pokrene MUC.

Da bi se dostigla magicna brojka od 10 miliona putnika rast treba da bude 12,2%. Izvodljivo je sasvim.

Da li je 9,8 ili je 10 je potpuno nebitno. Bitno je da BEG ima 15 novih linija i da povecava razliku u odnosu na konkurenciju.

mislio sam da će biti pad. Znači bliski istok nije uzeo veliki danak

Ili bi rast bio još izraženiji da je situacija ostala stabilna

Vas komentar Alene?

Cestitate cacistima?

Bolest nije sve sto boli.

Aerodomom upravlja francuska kompanija. Ne mozete biti toliko neobavesteni, ako zelite da komentarisete politiku. Samo skupljate negativne poene za one za koje pledirate. Bolje cutite, bez vas mozda i imaju neke sanse.

Vi ste ocigledno caci kad podrzavate ovo

Da, podrzavam Beograd u svakom smislu te reci.
I ponosan sam na to.

Bravo BG

Jako je dobra vest to sto Srbija ima svoju rafineriju u Pancevu koja namiruje 95% domacih potreba ukljucujuci i one na BEG.
To znaci da dok drugi kubure sa snabdevanjem kerozinom, BEG je bezbedan.

Inace pre neki dan jedan od dobavljaca kerozina na LIS je ostao bez goriva. Nije dobro Alene.

Srbija može domaću naftu prerađivati u kerozin.
Sad nisam siguran da li može Rijeka da proizvodi kerozin. A Hrvatska kao i Srbija ima dobru i kvalitetnu domaću naftu.
Samo dal ima gdje prerađivati. skoro sam gledao na TV da masa rafinerija ne vadi kerozin i da to ima veze sa tipom nafte koji se prerađuje.
Zbog toga i jeste frka u Evropi. Kerozin je uglavnom dolazio već rafinisan.

Srbija ima oko 20% svojih potreba. bušotine su oko kikinde. To sam vidio svojim očima. možda još negdje,
worldometers.info/hr/nafta/srbija-nafta/
https://www.kapitalrs.com/a/blog/najveca-nalazista-nafte-u-srbiji
https://www.youtube.com/watch?v=2JvAaUSympg

U Vojvodini, 20ak % ukupne potrošnje nafte je iz domaćih bušotina dok se ostatak uvozi!

Ima dosta bušotina po Vojvodini gde se vadi nafta, čini mi se da 20% nafte imamo sopstvene a 80% uvozimo, tako nesto. A što se tiče Beograda brojke su daleko bolje nego što sam očekivao, mada posledice rata bi tek mogle da se osete, mislim da će se to najbolje videti u letnjoj sezoni.

Srbija vadi naftu iz bušoina uglavnom u Vojvodini i prerađuje u NIS-ovoj rafineriji. Sopstveni izvori pokrivaju oko 20% potrošnje u Srbiji. Javno dostupni podaci.

Ne nego vade iz bunara

U Banatu ima nafte odakle se vadi, pogotovu deo između Kikinde i Zrenjanina. Srbija pokriva 20-25% nafte iz domaćih izvora. Daleko od dovoljnog, ali više od nule

Па колико је ако није 20%

Ima ih po Vojvodini dosta, ali su prodate Gazpromu sa rafinerijama u jednoj od najvecih pljaci bivseg “”””demokratskog””” rezima. Ranije je sva ta nafta isla za vojsku, a od kad je prodat NIS, od te nafte se pravi kerozin, kao najisplativije gorivo.

Da, za 400 mil eur, prodali su Rusima dve rafinerije, sve naftne busotine,sva naftna/gasna postrojenja(pumpe, cevotoke, naftovode, gasovode, rezervoare, skladista), preko 500 benzinskh pumpi, nekoliko hotela, poslovnih zgrada itd. I sigruno stavili sebi u dzep jos toliko. Rusi sad to prodaju Madjarima za 3-4 mlrd, tj. 10 puta vise nego sto je Srbija dobila. I za to niko nije odgovarao??!?

Какве то има везе са производњом керозина у Србији?

Ima velike veze. Da NIS nije prakticno poklonjen Rusima pre 25 god, danas ne bi imali sve ove pretnje sankcijama i probleme sa preprodajom Madjarima. I drzava bi mogla da kontrolise sopstvene energente, njihovu proizvodnju, potrosnju i trgovinu, kao esencijalnu za razvoj privrede

Ne mogu se Srbija i Hrvatska porediti.
Raspar je potrošnja. Hrvatska zadnjih deset godina nije imala kontinuiranu proizvodnju iz sirove nafte.
Hrvatska ima veliku pomorsku potrošnju. Što Srbija nema.
Dalje Srbija je prerađivača barel pa je to više litara
Barel = 159l = 170l derivata

Hrvatska nije prerađivača naftu jer je Rijeka bila skoro u deceniskom remontu. Nije čitavo vrijeme radila. Sisak ne radi već… ima lijepo godina. Ni NIS ne radi rafinerija u Novom Sadu.

Sad rasporavljamo već o nebitnim temama.
Rijeka nije rafinisala naftu nego benzin iz rusije. nije radila sa sirovom naftom jer nije imala tzv dubinsku preradu nafte i imala bi velike gubitke jer bi se mnogo toga “bacalo” odnosno odlazilo u nisko rentabilne proizvode.
Sad imaju tzv dubinsku preradu i mogu da rade sa sirovom naftnom samo je pitanje koju su pogodili i dal mogu da vade kerozin. Sad se ubiše za dizelom jer je tu najveća zarada.
šetat je za rafineriiju u sisku. tj šteta je štop je hrvatska raspačara naftnu industiju i kao raspačalu dala molu-u

Pricamo o kerozinu…

Uz punu saglasnost sadašnjeg režima!

Šta je uz punu saglasnost sadašnjeg režima? Prodaja NISa u prethodnom režimu? Ili to što Rusi sada prodaju NIS MOLu? Ako znate, molim Vas da me obavestite kada su to i gde Rusi tražili saglasnost za prodaju NISa od bilo kog našeg režima?

U Vojvodini, nije teško proguglati.

Srbija ima domaću naftu. Prošle nedelje je bilo na RTS u emisiji SAT o raznim naftama, koje se gde nalaze i za šta je koja dobra.. Nafta iz Srbije spada u kvalitetnije nafte i podmiruje 20% domaće potrošnje (tako su rekli stručnjaci sa fakulteta u Novom Sadu).

https://www.youtube.com/watch?v=8BKh33ov_j0

Elemir, banat

Ima busotinu u Angoli.

Rijeka povremeno rafinira kerozin. Znači da može proizvoditi to je veliki plus.
Oko 60% kerozina EU može da proizvede. Ostalo uvozi.

BEG nije siguran sa Pančevom. Pogotovo po sadašnjim cenama, gde je u BEG gorivo skuplje nego na većini drugih aerodroma gde JU leti. Zato je JU izdala preporuku pilotima da toče gorivo na skoro svim drugim aerodromima.

Павле пише глупости. Ер Србија увек точи гориво на страним аеродромима да авиони не би били тежи. Оперативни центар доставља цифру о томе колико се танкира у Београду, не пилот.

Промашен коментар. Овде се прича о снабдевању а не о цени. Такође да ли имате доказ о томе да је скуп керозин код НИС-а?

Da ima milijun mjesečno, onda bi zasigurno ima više od deset na godinu .

10% vise i to praktično bez letova iz Dubaija i Dohe zbog rata…solidno…

Не знам шта су очекивали, па ти путници су и даље одлетели тамо где су ишли. Сигурно нису отказали путовања. Већина је једноставно преседала преко Арабије.

Vrlo solidno!!

Ovo je sjajno!

Uh, uh, neki su se ovde smejali najavama od 10 mil u 2026. Sad se vise nece smejati

Uz rast od 10% ce izaci na 9,8 miliona. A masa novih linija nisu ni krenule jos.

U III mesecu ima rast od 10%. I iz meseca u mesec rast je u porastu. Dakle?

Lako ce se nadoknaditi u trecem kvartalu. Prvi kvartal je najslabiji i jedini ceo u zimskom redu letenja. Samo bez nervoze

Jos je rano govoriti. Tek je I kvartal gotov. Rezultat je veoma dobar, rast 8,8%. Za 10 miliona potreban je rast oko 12%. S obzirom da je vec prvi kvartal gotov i postoji “zaostak” od oko 3,5% potreban je jos snazniji rast. Nije nemoguce, ali jako tesko, dosta zavisi od narednih kvartala. Ja koji sam optimista, mislim da 10 mili nije moguce, ali moguce je izgurati 9,7-9,8 miliona uz smirivanje situacije na Bliskom istoku sto je odlicna brojka za 2026. Za 2027 godinu airserbia je najavila uvodjenje novih linija i 500.000 sedista, tako da cemo videti da li uz wizz air koji ce takodje znacajno povecati broj linija i druge avio kompanije se moze doci do cifre od 11 miliona, tesko ali videcemo. To sve racunam “uz Ekspo”.

Drugi, treci i cetvrti kvartal su mnogo jaci i 3,5% zaostatka prvog ce biti u mesec-dva nadoknadjeno.

То показује да је потражња остала одлична и поред резања. Видимо 10% више путника на 4.8% више летова. Изгледа да је свима попуњеност била много боља.

Svi smo se smejali najavama komentatora, to čak ni aerodrom nije objavio da im je cilj za ovu godinu jer su ljudi realni za razliku od vas. Samo ćete da proizvedete da vam se ovde smeju opet u novembru i decembru. Ovaj rast je odličan, čemu te stalne potrebe za hiperbolama?

Kakve hiperbole covece?? Imate li imalo smisla za realnost? U najslabijem delu godine rast je 8.8%, sa sve ratom na ME i suspendovanim letovima na tamo. AIr Serbia jos nije ni pokrenula nove linije, a rast W6 je takodje ogroman sa novim linijama i frekvencijama. Ocekuje se mnogo vise turista unutar Evrope i tu ce biti vece potraznje. Lepo sam napisao da se vise necete smejati, a vidim da Vam vec nije dobro i da nervoza raste. Ja sam taj koji ce se smejati u novembu i decembru, a najvise u januaru

10…samo 10? 🤧 budimo realni…20 je minimim

Realno je 10 mil ove godine. 20 ce biti realno za 5-8 god

Napisao sam 5-8 god. Ove godine vec raste za milion. Dalji rast ce biti eksponencijalan, sto je normalno kod hub aerodoma sa po 15ak novih destinacija godisnje.
Zanimljivo da niste tako nipodastavajuce pisali kad je Tirana rasla iz godine u godinu, vec ste egzalitano na sva zvona to prikazivali kao svetsko cudo. A Tirana nije hub aerodrom, vec LCC takmicenje

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!