zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

EKSKLUZIVNO: Zagreb 315.315 putnika u III. mjesecu

ZL Zagreb u III. mjesecu zabilježila je 315.315 putnika (300.914 u III/2024), što je povećanje za 5% u odnosu na isti mjesec 2024. Time je Zagreb došao do gotovo 857 tisuća putnika u prvom tromjesećju, sto je rast od skoro 8% u odnosu na prošlogodišnjih 796 tisuća u istom razgoblju.

Zamaaero će sve ostale podatke objaviti kada ih dobije.

suradnik: Tomi Steffanson (Stockholm), foto: MZL Zagreb

51 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Nekoliko preusmjereno na Bari a nekoliko za Split, ovisno o kompaniji
Udari bure su do 57,Dashu limit 32 airbusu i boeingu 36

Bolje da su isli na Tivat.

Sta je bolje za putnike? Da ako idu za DBV slete u TIV ili u BRI?

Dbv- vec tri leta preusmjerena na Bari

Bura.

Да ли ће ово бити довољно да би прескочили Приштину са Косова и Метохије?

Do kraja godine da. Prosle godine Pristina je imala oko 4.08mil putnika uz rast od 20ak posto. Ako i ove godine bude imala rast od od 20ak posto onda ce biti tijesno. U prva dva mjeseca Pristina je imala oko 17% rast u odnosu na proslu godinu.

Значи Приштина има више сада? Није лоше за КиМ, Загреб мора погурати Рајанер да пошаље још један авион у Загреб

Da. Ali ne vjerujem da je to odrzivo, odnosno da ima potencijal vecih brojki u odnosu na ZAG. Od drugih, Beograd je u regionalnom smislu ozbiljan hub sa AS, a Tirana jedini aerodrom u turisticki neotkrivenoj/jeftinoj zemlji. Dakle, do kraja godine Pristina ne prelazi ZAG.

Videcemo.

lijepe brojke
315.315

5.4. LH1731 – A321 – procjena jedno 70-80 putnika, slabo (odokativna procjena 1/3 load, zadnjih 10 redova je imalo 12 putnika prebrojano). Pošto je došao A321 očito je jučer bio pun…

Ali ono što je zanimljivo, connecting destinacije su abecednim redom: BCN ( 2x – 9:05 i 10:35), BER, OTP, CLJ, DUB, HAM, HAJ, KRK, LIS, MAD (2x – 8:15, 14:50), JFK, EWR, OPO, RIX, SFO, SVQ, ARN, VLC, VCE, IAD.

https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/zupanija/dubrovnik/mozete-li-usuglasiti-da-avionsku-kartu-zagreb-dubrovnik-ne-placamo-kao-da-idemo-na-drugi-kontinent-frankovic-upravo-smo-to-dogovorili-1466466

Možete li usuglasiti da avionsku kartu Zagreb-Dubrovnik ne plaćamo kao da idemo na drugi kontinent? Franković: Upravo smo to dogovorili!

——————————————————————————————————————————————

Gradonačelnik Mato Franković i župan Dobroslavić objavili su na društvenim mrežama da su se u Zagrebu sastali s predstavnicima nacionalnog zračnog prijevoznika Croatia Airlines na kojem su sudjelovali i predstavnici Zračne luke, a na kojem je najavljeno rješenje za Dubrovnik.

“Na sastanku u Zagrebu s nacionalnim zračnim prijevoznikom CA sudjelovali su predstavnici Županije, Grada i Zračne luke.

Usuglašeno je sljedeće:

1. Croatia airlines i Zračna luka Ruđer Bošković Dubrovnik razradit će, u suradnji s Gradom i Županijom, model koji će za građane županije osigurati fiksni kontingent aviokarata po najpovoljnijoj cijeni

2. Croatia airlines će najkasnije najesen osigurati jedan kasniji popodnevni let iz Zagreba za Dubrovnik

3. Croatia airlines uskoro očekuje novi zrakoplov koji će nositi ime Dubrovnik, a bit će posebno prilagođen za slijetanje pri pojačanom vjetru”, naveli su na društvenim mrežama gradonačelnik i župan.

Odmah se u komentarima na ovu vijest pojavilo pitanje: Možete li uslugasiti da avionsku kartu Zagreb-Dubrovnik ne plaćamo kao da idemo na drugi kontinent? – Upravo smo to dogovorili! odgovorio je Franković.

“Posebno prilagođen za slijetanje pri pojačanom vjetru”🤣🤣🤣🤣🤣da nisam pročitao, ne bih povjerovao. Nijh dvojicu odmah zaposliti u Airbus

To vam je HDZ-ovska pamet

Bas me zanima tocka 2 sto su to politicari usuglasili i kakve su to modifikacije na avionu 😀

To vam je HDZ-ova pamet

@anon 14.03: avion koji će biti posebno prilagođen za slijetanje po pojačanom vjetru?????????????😂😂😂😂😂😂😂

Pa zar ta linija nije vec PSO?

Brač-Tokio Narita

315.315 prema 300.914 nije rast od 5% nego 4,78%. Zasto povecavate?

Show program sta ljudi gledaju

@anon 13.44: zato da bi vi imali kaj za prigovarati!!

Dakle usporava rast iz meseca u mesec.

I/2025 rast 12,4%
II/2025 rast 6,5%
III/2025 rast 4,8%

Prošle godine je Uskrs bio u Ožujku, pa je zato možda bio manji rast od očekivanoga. Ove godine Uskrs je kasnije pa će opet možda biti veći rast u travnju. Vidjet ćemo. Ali u svakom slučaju ide to sve bolje i bolje.

To je tocno. Ali…
Ove godine Zagreb je u 1om mjesecu imao svjetsko prvesntvo u rukometu sto je dovelo vise putnika.
Ove godine 2i mjesec ima 28, prosle godine 29 dana, dakle slabiji je za koji posto samo zbog tog jednog dana.
Prosle godine Uskrs je padao na zadnju nedjelju 3eg mjeseca, sto je zasigurno rezultiralo sa vise putnika tada.
ZAG raste, medjutim u usporedbi s proslom godinom zasad je realni rast od 5-7 % sto zapravo i nije lose. Nije ni fenomenalno, ali nije lose. Odrzi li se rast od 7% kroz cijelu godinu moglo bi ici i do tih famoznih 5 milijuna u 2025.

@anon 13.43: sretni??

Vi?

Pa kad nije ni bilo nekih znacajnijih povecanja ove zime. Sad ce brojke rasti sve vise…

Nema veze, sve će to anulirati navala na letove u srpnju, kad tisuće navale na Thompsonov koncert… 😂😂😂😂😂

Odgovor vjerojatno malo u sali, ali da bi se moglo racunati na kojih desetak tisuca ( a mozda i vise) putnika – bi.

Apsolutno. Uzmimo da bi od 500.000 ljudi, barem 100.000 doslo iz dijaspore. Neka 1/5. dodju avionom, to je 20.000 ljudi u jednom smjeru. Ajde sa smo debelo i pretjerali, 10.000 u jednom smjeru je sigurno. Letovi ce biti krcati 3 do 4 dana prije koncerta i sve do 3 dana poslije, jer ce ljudi spojiti s godisnjim odmorom. I karte ce biti naravno skupe. Svi koji redovno lete ce poslati vece avione, tipa LOT 738, OS airbuse, TK mozda i sirokotrupce (dijaspora iz Auatralije), a FR bi iz Njemacke mogao dodati koju frekvenciju… oni mi jedini djeluju da su to sposobni predvidjeti i organizirati…mozda i OU svoje subotnje frekvencije do jadranskih luka malo zarotira i stave na ZAG. U svakom slucaju 3% do 5% veci rast u srpnju na racun koncerta.

Ma da, stavio sam ove smajliće, ali doista vjerujem da će zbog koncerta tisuće doći avionom… i to je dobro!

Znači u prvom kvartalu rast cca.7%. To je ogroman rast, u svakom poslu.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!