zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz svijeta

Delta daje po 30.000 USD svakom putniku okrenutog aviona

Delta će dati po 30.000 USD za svakako god 76 putnika koji su bili na Endeavor Airovom (Delta Connect) letu koji se u ponedjeljak srušio u Torontu. Ukupno je bilo 80 putnika i posade u avionu, nitko nije poginuo, 21 putnik je zatražilo liječničku pomoć, tri su bila kritično iako ozlijede nisu bile opasne po život, no danas više ni jedan putnik nije hospitaliziran, svi ostali su otpušteni. Kompanija napominje da je ovo gesta, da isto nema nikakvih obveza i ne utječe na prava. Na ovo će Delta potrošiti 2,28 milijuna USD.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb)

45 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Zena je bila za komandom tokom sletanja

I ?

Kako ovi ljudi nisu izginuli, stvarno je nejasno. Puno, puno, puno srece su imali, ovo je vrlo ozbiljan udes. Nekad zla sudbina ume i na dobro da izadje. Svi mogu novi rodjendan da slave

Gospođa koja je “upravljala” avionom na slijetanju je dokaz da svi ljudi ne mogu biti sve što požele.

Znaci ona F/O devojka je bila “pilot flying”?

Da

Meni je Transport Canada inspector aka ispitivač na PPLu bila gospodja koja je bolji pilot od bilo kog muškarca. Kakve veze ima pol kapetana i FO.
Stvarno vas ne razumem sa komentarom.

30k? I da potpišu da neće biti dodatnih tužbi? Haha, this is America. Sljede milijunske tužbe. Za Deltu bi bilo jeftinije da su svi poginuli. Žalosno, ali istina.

Pise Vam u tekstu da je ovo neka vrsta samoinicijativnog gesta Delte prema ostećenim putnicima, i da ih to ne sprečava da podnesu parnicu protiv nje. Oni ce svakako dobiti ovih 30,000USD.

Da li neko zna, da li je Air Serbia uradila nešto slično nakon Marathon incidenta?

Zivot u americi vrijedi 30.000 USD ovo je zalosno.

Kako niko nije u bolnici?
31-godisnja stjuardesa, iz Beograda, se jos uvek bori za zivot u bolnici.

Pa da je baš zeru straha i neugodnosti nije, to što se dogodilo je bilo strašno i moglo je završiti katastrofom. Ako imate lakšu saobraćajku sa autom doživite stres i probleme, a da ne govorim o ovom tumbanju sa avionom.

Zeru straha, a avion se okrenuo naopacke? Zeru straha? Seriously?

Ovaj novac je predujam bez obzira na ishod i bespovratan. Dakle ako tužba npr kaže da će svi dobiti po 10k za odštetu, ostaje vam svih 30k. Ako kažu da je to npr 100k onda ćete dobiti 70k

Najlepša vest u svemu je da su svi van bolnice.

Zato kad se to desi u Rusiji onda je to katastrofa, uzas, sramota…

Koliko vrijedi u Rusiji? Pitam za prijatelja iz Sjeverne Koreje.

Vise nego u europi i sad-u!!

€72.000 po putniku posle bombe u Egiptu

Puno vise nego Delta.

Znam iz pouzdanih izvora, a cifra je takva da mozete kupit 2 stana u zg-u.

Nece Delta potrositi, vec osiguranje, i svakako da su u obavezi.

Bravo Delta, ali biće tu još. 2.28 milijuna je istinski mali trošak za ovakvu nesreću i to je u Delti standardna godišnja plaća malo boljeg IT-evca.

Претерасте

2.28 mil standardna plata za boljeg ITevca??
Dajte mi primjer oglasa za posao, nisam neki vrhunski ali po toj vasoj racunici mogu dignuti bar 500 000 godisnje….ma dajte….

Ljudi u Evropi POJMA NEMAJU kolike su plate u Americi. U Srbiji Vučić svima maže oči da su bogati i da raste standard, ali istina je malo drugačija.

CTOs nekih kompanija zaradjuju toliko ili vise. plate su uglavnom male, do 400-500k, ali booooonusi 🙂

“Kompanija napominje da je ovo gesta, da isto nema nikakvih obveza i ne utječe na prava.”

Stari su to lopovi, dobar advokat i ovo se lagano udupla 🙂

nije lose ali nisu se ni pretrgli – nisu to neke velike pare u sjev. americi – pogotovo u svjetlu basnoslovnih profita koje delta biljezi vec dugo. ljudi dobiju i preko stotke za saobracajnu nesrecu a ovo je ipak nivo iznad. ja mislim da ce ih sigurno tuziti – ili DL ili YYZ ili CRJ. 76 ljudi je dovoljno za “class action” ili cak za obicnu odstetu koju odredi sudija. pa ne moze avionu da se slama tocak tek tako, neko je kriv.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!