Unitedu je isporučen 1000. avion u flotu. Ovima su jedina mainline kompanija koja ima 1000 aviona na svijetu. 1000. avion je Boeing 737-9. Kompaniji je u prošloj godini isporučeno 57 aviona. Delta ima 985 aviona, a American 978, te će uskoro i ove kompanije preći 1000 aviona. United ima naručeno 657 aviona, a ove godine planira dobiti 81 avion u flotu.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: United
Divna kompanija!
Koliko ima Southwest? Koliko me sećanje služi oni su na osamsto i nešto (ili sam ja to nešto pogrešno shvatio)? Sve u svemu ogromni prevoznici ali kada se uzme u obzir veličina države tj. broj stanovnika i standard tih istih stanovnika onda je to to. Neko će upoređivati sa Evropom ali nije isto. Tamo se govori jednim jezikom i ljudi jako često zbog posla menjaju gradove u kojima žive. Evropa nije ni blizu toga. U Evropi ako ne znate engleski onda ste zarobljeni u svojoj zemlji. U Americi je isti način života gde god da odete, u Evropi se morate značajno prilagođavati i pitanje je da li ste baš i dobrodošli.
Točno 799, vrlo skoro 800.
I još dvije velike razlika:
– u Americi gotovo da i nema sela i manjih gusto naseljenih gradova (ide jedan grad od 2 milijuna ljudi pa 2000 km prazno)
– vlakove (osim gradskih i kratkih međugradskih) uopće za putovanje ne koriste, a ni autobuse
Ni engleski često ne znači puno…
Da, jedan jezik ali zato je razlika u govoru između saveznih država ogromna malo je reći.
Mala zanimljivost – ne postoji službeni jezik u SADu.
Impresivno, eto netko je u kometaru vec i spomenuo …i sam sam pomislio, koliko je to plača, opreme, goriva, dijelova te skladištelje toga svega a da ne pricam o parkingu. Svaka cast, vremena se opako mijenjaju. Nekad je brojka od 150 bila impresivna i to ne tako davno, ovo je stvano “huge”
Ma da. Samo kad pogledate koji su kapaciteti i veličina njihovih centara za eduakciju i treninge smrznete se. Cijeli gradovi. Majko mila koliki sustav.
Slažem se apsolutno!
Ovaj hiljaditi je zamjena ako neki od 999 ispadne iz saobraćaja. Šalu na stranu, kad pomislite na plate koje United mora da isporuči svaki mjesec, održavanje silnog broja aviona, te količinu goriva koja im je potrebna svaki dan. Zaista nevjerovatno.
Bome je.
Nešto ne štima sa tim podacima jer ste 2021. godine objavili drugačije podatke, American je bio najveći sa 1440 aviona, a United 1391 avion. Nisu ih valjda toliko izbacili iz flote.
https://zamaaero.com/08/10/2021/novosti-iz-svijeta/broj-aviona-u-kompanijama-sad-a/
To je sa njihovim regionalnim avionima ovdje govorimo o mainline.
Ludilooo, za respekt!
Bome da.