Premijer Federacije BiH Fadil Novalić je 15.7. posjetio Međunarodni Aerodrom Sarajevo, te obišao radove na novom terminalu. Domaćini su obavijestili premijera da je na novom terminalu dovršeno 95% građevinskih radova. Direktor Aerodroma Sarajevo Alan Bajić se zahvalio premijeru i državi ina subvencijama i podršci investicijama. Vlada Federacije BiH je od VI. mjeseca 2020. do III. mjeseca 2021. iz proračuna izdvojila 8,2 milijuna BAM pomoći za Aerodrom Sarajevo.
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Alen Šćuric
Niste napisali da je obišao i aerodrom Bihać. Veliku investiciju njegove vlade.
Nisam znao da je bio tamo. Sretno mu bilo sa tom velikom investicijom. Koliko su ono potrošili milijuna EUR, a još nemaju ni metra piste?
Nevezano za temu. Da li znate šta je to danas bilo na BNX. Doletio sam iz Nirnberga i vidio više nekih malih civilnih helikoptera sa dvije osobe, 6-7. Svi su onda zajedno odleteli. Helikopteri su baš mali, lijepo izgledaju, kao igračke. Nikad takve vidio nisam. Imali su registracije Mađarske i Austrije, par sam uspio pročitati
Ne
Tačno sam znao da će biti ovih glupih komentara. Valjda je bitan sadržaj, a ne skraćenice. Zato nam je sve ovako naopako na Balkanu, bavimo se glupostima, dok o ozbiljnim stvarima šutimo
Upravo tako. Pazite rasprave, majko mila!!!!!!
Greška u naslovu
Stoji
jasno
Koja je greška?
Kajgot
?
BIH = FBIH + RS
Ne pretjerujte. Naslovi se pišu kratko. Svi znaju o čemu se radi. Konačno članak sve objašnjava. Pobogu!
Vi stvarno nemate što radit u životu?
Niste u pravu Alene, da,clanak se pise kratko ali napisati “premijer FBIH je obisao ” nije mnogo duze. A i u clanku ponovo greska,”zahvaljuje premijeru i DRZAVI”, nije drzavi vec entitetu. To ako ste vi dobronamerno ne znaci da ce tako svi misliti. To je Bosna,mora se precizan biti.Primedba anonimusa je na mestu a vas odgovor ne sasvim
Joj dajte ne pretjerujte, majko mila!!!!!
Meni je ovo smijesno sto ljudi prave problem radi jednog slova sto fali, iako je to sve jedno te isto hahahaha. Alene samo uzivaj
Ma da. Za ne povjerovati.
Ocigledno gospodine Anonimusu niste shvatili poentu. Nije bitno ako neko pogresi,niko a bar ne ja nisam rwkao da je Alen bio nesto zlo ameran,da je imao losu nameru ili politicku poruku,hteo sam reci da je jako bitno za prilike u Bih to na sta su skrenuli paznju komentatori. Zbog toga drzava a ne entitet uvode sankcije Dodiku,zbog nametanja u federaciji (federacija ili Bih svejedno)bune se Hrvati sto je sve bosnjacko itd, stvarno ne bih dalje. Hocu reci da licno ne zameram Alenu,da su primedba komentatora istinita i da je to krajnje ozbiljna stvar za Bih. Na dobronamernu primedbu koja je istinita a koja ima veliku vaznost treba prici sa ozbiljnoscu a ne “ljudi preterujete” itd. Evo ispravljeno je,ok,idemo dalje. Pozdrav svima
Puno pretjerujate.
sve je to Bosna
Pa nije bas sve to Bosna niti ce biti „sve je to Bosna“. Ne treba bezati od realnosti.
Majko mila o čemu vi pišete na zrakoplovnom forumu!!!!! Mako mila!!!!!
Na ovom forumu ima više političkih diskusija, nego diskusija o avijaciji. Moj predlog za admina je da ovakve komentare briše i da ne nastavlja konverzaciju, jer mnoge čitaoce ovo odvraća od posete ovom sajtu na kom svašta zanimljivo može da se nađe.
Slažem se. I povećat ćemo broj brisanja, to vam garantiram, jel je ovo prevršilo svaku mjeru.
Zoran Tegeltija je predsjedavajući Savjeta ministara. Savjet ministara nije Vlada BiH već pomoćni organ Predsjedništva.