zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz svijeta

U IX mesecu Aeroflot prevezao 5,7% manje putnika nego lani

U IX mesecu 2025. putnički promet Aeroflota iznosio je 5 miliona putnika, navodi kompanija. To je 5,7% niže nego u istom periodu 2024.godine. Aeroflot pripisuje smanjenje spoljnim faktorima koji utiču na operativne aktivnosti aviokompanija. U prvom mesecu jeseni kompanija je prevezla 3,9 miliona putnika u zemlji i 1,1 milion putnika u inostranstvo. Procenat popunjenosti kabine (LTF) ostao je na visokom nivou i iznosio je 89,9%.

U prvih devet meseci ove godine Aeroflot je prevezao 42,5 miliona putnika, što je pokazatelj koji se ne razlikuje od rezultata iz istog perioda 2024.godine. Na domaćim letovima od I do IX meseca letelo je 32,7 miliona putnika, a na međunarodnim letovima 9,8 miliona. Nalet aviona porastao je za 2,8%, uprkos privremenom smanjenju učestalosti letova u određenim regijama. Grupa preraspodjeljuje resurse između domaćih i međunarodnih linija, koncentrirajući kapacitete u područjima sa stalnom potražnjom. Prioritet ostaje na linijama za Aziju, Bliski Istok i zemlje srednje Azije, gde dolazi do oporavka turističkog prometa i povećanja poslovne aktivnosti.

dopisik: Dejan Radojević (Moskva), foto: Aeroflot

7 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Opala. Manje? Nije do sada tako bilo. Bas cudno.

Karte su poskupele, standard zivota gradjana je u padu jer zarade stagniraju a zivot je sve skuplji pa se manje putuje i ako se tome doda da se aerodromi povremeno zatvaraju onda se manje ljudi odlucuje za putobanje avionom.

Da ali na drugim mestima vam ne lete dronovi preko glave.

Ko je kriv nije tema,gledamo kao putnika da li bi rizikovao uopste da ima takav problem u svom planiranju putovanja.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!