zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Izlila se kanalizacija po trakama za prtljagu Aerodroma Beograd

U četvrtak je na beltovima (trakama) za prtljagu Aerodroma Beograd pukla cijev kanalizacije te su se fekalije izlile na prostoriju za prihvat prtljage. Putnici su pokušali uzeti prtljagu bez da se uneredi fekalijama, a zbog ogromnog smrada su držali rukom noseve. Na koncu se pod navalom kanalizacije odvalio i dio plafona. Napominjem da je ovaj prostor nedavno obnovljen. Aerodrom se ispričao putnicima na neugodnosti i sanirao kvar.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Aerodrom Beograd

150 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Vrlo kvalitetni radovi koncesionara. Užas

Pre nego što lokalne patriote i nacionalni dušebrižnici krenu sa “ustašama”, “komunistima” “jajarama”, “blokaderima”, “ćacijima”, (a vidim da je već krenula oluja), aerodrom Beograd je “privremeno” francusko vlasništvo, konkretno kompanije VINCI. To je njihov problem i bruka, a naš problem je što to dozvoljavamo da nas lično pogodi zato što se to desilo aerodromu Beograd, a ne Zagrebu, Budimpešti, Sofiji, Ljubljani, Tirani itd. Mi građani Srbije sa ovim incidentom nemamo nikakve veze jer još jednom napominjem BEG nije srpska kompanija.

Ono što jeste problem i što predstavlja nacionalnu bruku jeste kada se to desi stranoj kompaniji koja zapošljava nekoliko stotina ili hiljada ljudi, država Srbija ćuti, odnosno preciznije vlast koja trenutno vlada Srbijom najčešće ili nikako ne reaguje, ne ispituje uzroke, ne donosi zaključke, ne preporučuje šta dalje. Zašto to radi? Zašto je sram ili stid zatražiti razloge, kazniti onoga koji nas bruka i omalovažava naše mišljenje o našem aerodromu? Zato što su to stranci i njima se sve dozvoljava? Ili zato što su ti isti stranci zaposlili ihahaj domaćih podizvođača (često u sprezi sa vlašću) koji su prenaduvali sve cene tih istih radova na BEG-u (za sebe i stranku), a da ih pritom niko ne kontroliše, niti njih niti kvalitet njihovih “radova”?

Da li bi vi voleli da Vam posle prepravke, u Vašem stanu ili kući izlije kanalizacija u dnevnoj sobi ili kuhinji? Da li bi Vam onda bile krive ustaše, komunisti, ćaciji ili blokaderi? Ili majstor koga znate po “preporuci”?

Ljudi, narodski rečeno, opasuljite se, jer sve dok dozvoljavamo da nam rade to što nam rade, da se međusobno toliko mrzimo do bespovratne tačke, nema sreće ni mira u ovoj zemlji.

Budite bez brige, VINCI će zakripiti tu cev kao uostalom i medijsku bruku (nema o tome izveštaja na mejnstrim medijima), a nama ostaje da se i dalje “glođemo” između sebe u želji da pokažemo ko je veći nacionalista i patriota…

Samo da se napomene da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava na beogradskom aerodromu, otkad ga je vinci preuzeo. Otkad su krenule rekonstrukcije, kod svake veće kiše prokišnjava krov. Kanalizacija se izlivala nekoliko puta u terminalu 1, najviše u onom donjem toaletu u koji se ide stepenicama. Cevi od kanalizacije su nekoliko puta pucale kod dolazne pasoške kontrole i iznad dežurne službe granične policije.

Jeli Mostarska traka proradila????

Pa neki dan kad smo sletili nije radil Traka za kofere u Mostaru pa smo morali iz nekog predsoblje tražiti naše kofere i uzeti sebi

Koja bruka. Tako se sve dešava,jer se sve samo zamaskira,a parice dobre. Što se to nije desilo kad se Vučić vraća iz Kine. Ej ljudi ovo je više prevršilo svaku meru.

Posto ocigledno sa pojedincima ne moze drugacije da se pise nego ovako….
Gospodo svi vi kojima je ovo normalno i eto desi se,neka vas potope u isto to sto se izlilo sa plafona pa da vidimo sta ce biti(izvinjavam se svima na ovakvom komentaru ali ocigledno sa pojedincima ne moze drugacije).

Za očekivati. Vec smo komentarisali nacin i prosirenje Beogradskog aerodroma od strane VINCI grupacije. Propusti koje su pravili, sramotu koju su nanosili aerodromu, kroz desavanja koja su se odvijala tokom radova, kao i nakon zavrsetka istih, i mnogih drugih desavanja, koja su vezana za rad VINCI, je bio pokazatelj da ce nam jednog dana i fekalije padati na glavu. Tako da je ovo “normalna” vest, nimalo iznenadjujuca. Kako niko u toj sredini nesnosi nikakvu posledicu za nestrucnost, los rad i dr. mozda cemo se jos toga nagledati. Zuvi bili pa videli.

Evo ga deuzrni negativac.
Nigde ga nije bilo kad je BEG i pored mnogo rezanja imao rekordne putnike, kad je JU otvorila Toronto, kad je JU otvorila za par dana samo Minhen…
Ali zato cim nesto nije dobro prvi je tu.
Kompleksi.

😂😂😂 Uvek sam tu, samo vi ne primecujete. I kakve veze JU ima sa VINCI i aerodromom i mojim pisanjem, dusebriznice? Nije BEG imao rekordne putnike, zato sto je dobro radio i gradio, vec sto su avio kompanije odradjivale posao, sto su odredjeni koridori bili zatvoreni, pa je BEG imao koristi i od toga. A i vidi mu se , te rekordno dovedene putnike, zasipa fekalijama, kisnicom, redovima, losom klimatizacijom, tunelima i td. Ne postupa se tako sa donosiocima profita tom istom aerodromu. A kompleksi su na vasoj strani, jer ste umisljeni. Da ste profesionalni, i kritiku bi stojicki podneli. Ali kome to pricati. Pozdrav, do sledeceg slucaja na aerodromu rekordnih putnika.

Zašto se to ne događa na ostalim vinci aerodromima

Moracete za to da pitate ove dusebriznike, ili “strucne” kadrove koji vode posao na Beogradskom aerodromu. To je po principu, kako vas dobiju, tako vas i tretiraju.

Ništa ne brinite, beogradski aerodrom napreduje nezadrživo i nikada ga više ne možete dostići, uskoro će imati putnika kao svi vaši zajedno, mada možda grešim, već sada ima, Ljep pozdrav i lepo sanjajte, a kada se probudite biće veselo

I opet gubite vrijeme Alene. Pa kako Vam još nije jasno da je Biiiiuuugrad centar vascele Vasione sa svim pripadajućim Galaksijama. Cijenjeni gospodin (LOL) je samo još zaboravio kosmodrom u Batajnici i leteće taksije, pa ga ja evo nadopunjujem 🤣🤣🤣🤣🤣

Alene, ne vredi….. Srbija je naj bolja u svemu, možete sve to lepo objasniti, dokazati ciframa, usporediti sa celim svetom, mnogi će tvrditi da je to samo ljubomorna na neviđene uspjehe Srbije.
U tome je možda i prava srpska tragedija što ne želimo pogledati okolo i ne prihvatamo da možemo da pogrešimo.
Vi samo nastavite sa vašim portalom, baš je super jer znate da budete kritični prema svakom.

Najveća ironija je da nitko ne osporava da je Beograd najveći aerodrom u bivšoj Jugoslaviji ali ovim napornim SNS-ovcima nije to dosta pa moraju gluposti pisati čak i kad nešto ne valja (kanalizacija, korupcija, zagađenje, itd)

😂😂

Jebo vam ja majke ustasko komunisticke i tebi i ovim jajarama iz Srbije.

Ma ne vrijedi Alene gubiti vrijeme objašnjavajući. U njia to tako vazda. Jedino što su to što je prije bilo samo u njia, sada sa svog entiteta proširili na našu državu. Cajke uključene. A bogami i MPT i ZDS. Hvala Premijeru i vladajućima za promjene kulturološko-psihosocijalnih vrijednosti. Kad bi se šalili, naravno. Kakva smo zemlja bili a kako smo nisko pali. Prestrašno.

Nažalost da, mi Hrvati se približavamo nivou Srbije. Makar smo još jako daleko. Ali približavamo se.

Da ne volim da vas vidim (Hrvate), ne volim.
Daleko vam lepa kuća.
A to da tonete i da se priblizavate nama (Srbima i Srbiji) nije tacno, niti moguce.
Hrvatska i Hrvati su svetlosnim godinama ispred nas po kulturi zivljenja,ophodjenju prema ljudima,ocuvanju prirode,bontonu,uopste nivou razvoja svesti coveka.
Mi (Srbi ) smo dno,omladina nam je STROKAVA!
Putuj Evropo i ne cekaj na nas.

Psovanje ustasko komunisticke majke… Moram priznati da za ovaj mix cujem prvi puta u zivotu, da netko moze biti komunist i ustasa u isto vrijeme.

Тако је то кад радове изводе кинеске компаније.

Strabag

Nisu. VINCI je radove izvodio u saradnji sa firmom Terna. To je francuska firma.

Verovatno je Vucic sa francuzima podelio pare 😅

Nemogu da verujem koliko ste vi zaludni da ovoliko raspravljate zbog jedne cevi koja je pukla. Pojedini debili se nasladjuju nevoljama putnika a to je bolesno. Vidim po komentarima da ima puno hrvata i nemogu da shvatim njihove motive da toliko pišu o jednoj cevi koja je pukla u srbiji što malo ne gledaju svoje dvorište jer ovako ispadaju budale.

Postovani Alene, apsolutno ste u pravu. I sama vest je u interesu gradjana Srbije. Ali iskrivljena vlast u Srbiji, i moji su arodnici koji je podržavaju, svaku kritiku smatraju napadom, ne više na vlast i upravu, nego na državu, crkvu itd.

Sramotni Hrvati rade dramu! A najnormalnija stvar je da govna plivaju po aerodromu.

Jel to ovaj čovjek htio reći??

Pa Milorad naučio da mu se čuje od krave pa mu mlogo ne smeta

Bome drama u Beogradu. Velika drama. Eto teme za zabrinute na zapadu

Pa, niko nije napisao, da je pročitao, da u tekstu piše ” velika drama”. Zar “Author” ne može da razume smisao komentara?

Rekonstrukcija aerodroma nikad nije zavrsena, a i to sto je navodno gotovo izgleda ofucano, jadno i bedno. Posebno je diskutabilno resenje za dolazne putnike koji moraju od gate-a do pasoske kontrole da pesace kilometrima kao Mojsije kroz zagusljivi hodnik u kome je leti pretoplo, a zimi hladno. Ne daj Boze da je u pitanju starija osoba, dete ili bilo ko ko ima minimalne probleme sa kretanjem.

Mislite da do sada nisu letele starije osobe, deca ili osobe sa otežanim mobilitetom i da nisu koristili taj prostor?

Strašno! Zatraže wheelchair i dobiju na izlasku iz zrakoplova. Ne dramite.

Jeste vi bili na nekom drugom aerodromu nego na FT ?

Jel ce biti nekog teksta o time da postoji velika sansa da ce Wizz zatvoriti bazu u Beogradu?

Da postoji
Ostali su bez odrzavanja na BEG, trenutno njihovi ljudi rade odrzavanje ali mogu da rade to samo neko kratko vreme.
Kako sam cuo CAA je uspeo skoro svaki MRO da otera sa aerodorma sem Jatt i Airserbia

Boze koliko pisete neistina! Cuj samo JAT i Air Serbia MRO. Pa imate ceo hangar Prince Aviation MRO.

Wizz svakako nema MRO u Beogradu. Oni u Beogradu imaju samo line maintenance kao i na svakom drugom aerodromu gde imaju bazu.

.

Wizz nigde ne radi maintenance. Imaju AOG ekipu koja je sad verovatno u Beogradu i radi avione.
Nije bitno dal ga zovete MRO ili line bitno je sta se drsava u Beogradu i sta ce biti posledice

Ovo je stvarno glupo što se desilo. Baš krajnjne nepotrebno.
Ali OK
Odmah su se izvinuli. Uradili šta su mogli i pokušali i saniarli kvar.
E sad pitanje je kako je i zašto to puklo.
To sigurno nije radio Vanci nego neko od lokalnih podizvođača.
Kontrola je njihova. Kako se desio propust… ili je cijev sama od sebe loša ili…
može biti milion razloga.

Neće im maknuti ni nezadovoljstvo niti govno sa lica 😂

Naravno da ne rješava problem. Ali šta su drugo mogli uraditi?
Havarije se prosto dešavaju.

Ovo je u najmanju ruku za lustraciju. Siguran sam da ce se kolege blokaderi sa aero plenuma sloziti.

Pa s obzirom na probleme u Srbiji ovo i nije neka velika stvar.

Vec sam vam pisao,kako vinsi drzi i odrzava javne wc na stajalistima autobusa i kamiona na francuskim putevima. Ovo je nekako nastavak tog biznisa.

Bome to radi vrhunski.

u Hrvatskoj možeš kupiti proizvode “Okusi zavičaja”. U Srbiji su paletu proširili i na mirise🤣🤣🤣..

S time što su otišli i korak dalje pa ne moraš kupovat nego je besplatno 🤣🤣🤣

@anon 04.50: pa sasvim besplatno i nije: u cijenu karte je uračunata i aerodromska taksa koju kasira BEG.. 😉

Kazu piloti da osecaju strah sa novim avionima i avionima sa servisa.
Nije slucajno, tako i sa ovim cevima posle servisa se lako nesto potkrade. 🙂

Imali smo sreće, mi smo doleteli u sredu uveče 🙂

Vazno je da je aerodromska taksa u Bg jedna od najvisih u Evropi. Za te pare bi mogli malo bolji posao da urade oko renoviranja a ne ovako da se blamiramo na svakom koraku i da nam se ceo svet smeje.

vi to Dejane gledate sa krive strane. Upravo zato što su takse visoke, treba putnicima prirediti nešto posebno, nešto čega će se sjećati cijeli život..

Nije dobro, no hajde ni dizite frku ni iz cega. Pukla cev. Dogodi se to. Cevi pucaju svuda u svetu, pa i u Beogradu.

Pa moguce i da jeste cev iz 1960-tih, ne znamo to. No ni to nije opravdanje, aerodrom je trebalo da promeni sve cevi kada je renoviran.

Pala je tek obnovljena nadstrešnica i ubila 16 ljudi, a čudite se za jednu cev?
Srbija je oteta od strane mafije i ograničene su osobe koje se čude ovakvim stvarima… Normalno stanje je da znamo da će se dešavati osetno gore stvari dok se nešto ne promeni.

A ne, te cevi iz 1960. su ispravnije od ovih od pre neku godinu, jer su ih ugradili kako treba, ne samo njih nego i sve ostale radove. Tako da tima neće ništa biti ni narednih 100 godina. A ove što su ćacisti radili, već polako stradaju… Mada me čudi, očekivao sam da su francuzi malo strožiji i zahtevniji što se tiče kontrole.

Izvinite Alene da smanjimo ribu ali ne za toliko, prostor za prijem prtljaga je od 1981 kada je napravljen Terminal 2. Trake i sve ostalo je bar iz tog doba, molim vas da me neko ispravi, jer se secam tako iz doba dok sam bio klinac. Bruka i sramota je da nakon ovolikih renovacija nisu zamenili kanalizaciju.

Ovdje ljudi vole da preuveličavaju stvari koje im se ne sviđaju. Niko ovdje nije digao frku. Vijest je prenijeta onako kako se desilo, bez ikakvih ličnih stavova autora. I ako mene pitate, ovo je nedopustiv propust.

I onda se žale ovde kako niko ništa više neće da potpiše (zbog “blokadera”). Niko ništa ne može da potpiše jer ništa ne valja.

Poštovani Alane,

Upravo bih rekao da to ima veze sa loše obavljenim radovima. Posle tragedije na železničkoj stanici u NS, niko više neće (i ne treba) da stavi svoj potpis i pečat (licencu) na fušerajski odrađene radove.

Prije jedno 16-17 godina se tako nešto desilo u Rijeci ali kod check in šaltera

Niste ni imali portal pre 16 godina. Mada koliko izmišljate možda sada tvrdite i da ste imali.

A gdje ste mogli pisati o tome 2009 godine? I da ste znali za nju. Aeronautika se nije bavila takvim temama u svojih 30ak brojeva.

Nije to bio neki veliki incident. Ni ne sjećam se da li su bili putnici prisutni. Ali desilo se, neugodno je bilo 🙂

S obzirom da je u pitanju Rijeka ja Vam mogu garantirati da nije bilo putnika 🤣🤣🤣

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Jako strasno, diletantski!

Sad čekamo osim stvarnog shitstorma, i onaj od snaga internet bojne SNS-a.

Shitstorm u pravom smislu reci

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Vansi je rekonstrukciju odradio jako loše.

Kakastrofa sto bi reklo moje dete🙂

Previse zalosno da bi bilo smesno….

gospode bože! pa to je strava

Опрем добро.

Užasno.. sramota. Beogradski aerodrom je sramota za sve ljude zdravog razuma.

U hardwareu. Software je sasvim ok iako prolazi kroz loš hardware

Kakav je zagrebački? Jedva čekate na svaku lošu vest, dobre vas iritiraju.

Šta kakav je zagrebacki? Ima nedostataka ali nam ne cure govna po putnicima.

Aaahahaha 🤣. Vansi manufaktura.

Dodjes u Beograd – i docekaju te fekalije – bukvalno i simbolicno! Predivna dobrodoslica..

Sacekajmo zvanicno izvješće o incidentnu i nemojmo prerano donositi zaključke.
😂

🤣🤣🤣

“Napominjem da je ovaj prostor nedavno obnovljen.”
E dobro su ga obnovili.

O Boze!!! Pa s tim Beogradom svako malo neki kardinalni propusti!! Katastrofa… ja bih bio bijesan da se meni to desilo…i kako se sad rijesiti smrada s kofera? Aerodrom je duzan svim putnicima, u najmanju ruku dati voucher za samsonite da si kupe novi kofer.

Po svoj prilici kada se zavrsi ta koncesija tamo gde je bio aerodrom ostace samo hrpa suta i loma jer je sve uradjeno maksimalno aljkavo i jeftino. Vinci construction u Vuciclandu!

Bilo bi lijepo vidjeti slike nemilog događaja. Kanalizacija tj. izlijevanje fekalija u Savu i Dunav je običaj i u gradu.

A šta vi mislite, da infrastruktura Savamale može pokriti potrebe BGnaH2O? Pa normalno da sve ide u Savu pa Dunav. Ovo malo govanaca na aerodromu je zanemarivo u odnosu na to

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!