Sarajevo će ovog proljeća imati ogromnih vijesti. Velika su najavljena povećanja o čemu ćemo pisati sutra, nakon što dobijemo potvrdu samog aerodroma. No, najveća vijest je da će aerodrom raditi 24 sata od V. mjeseca. To je više nego dobro za kompanije koje noće ili imaju kasne letove u Sarajevu (Croatia, Austrian, u skoroj budućnosti Lufthansa i Turkish). Ovo omogućava i drugi dnevni leta u 1. valu Air Serbie. Naime, kompanija kreće u tom valu iz Beograda iza ponoći i došla bi u Sarajevo oko 1:00 sat. Povratak bi trebao biti oko 5:00 sati. Vrlo logična odluka Sarajeva i iskrene čestitke. Ovime Sarajevo može biti i alternativni aerodrom za Podgoricu, Tivat, Dubrovnik, Split, Zagreb i Beograd.
Portali i mediji regije su se raspisao o pregovorima Ryanaira i Sarajeva. Čitatelji su odmah zaključili da se radi o gotovom dealu. Ono što je objavljeno je da Sarajevo pregovara sa jednom kompanijom da bazira avion u Sarajevu. Nama je kompanija sa kojom se pregovara poznata, a poznato nam je i u kojoj fazi je Sarajevo u pregovorima. O tome smo razgovarali sa g. Alanom Bajićem, direktorom Aerodroma Sarajevo u subotu u 23:30. I zamoljeni smo da o istome ne pišemo dok informacija neće biti javna što ćemo dobiti kao ekskluzivnu vijest. Zamaaero nikada nije iskoristila povjerenje koje ima kod niza direktora aerodroma, pa neće ni ovaj puta, stoga nećemo iznositi ove podatke dok god ne dobijemo zeleno svjetlo od Aerodroma. Svi ostali natpisi su čiste spekulacije bez osnova koje portali nisu dobili ni od Aerodroma, ni od prijevoznika. Sarajevo ne smije iznositi podatke o kompanijama ili pregovorima, jer kao što znamo bilo kakvo iznošenje podataka značilo bi vrlo vjerojatne ozbiljne posljedice, pa i otkazivanje samog posla od strane prijevoznika.
Ono što znamo je da Aerodrom za ovu bazu ima na raspolaganju 2 milijuna BAM (1,02 milijuna EUR), koje je osigurala Vlada Federacije BiH preko turističke zajednice, kao i prethodna sredstva od subvencije Kantona Sarajevo koja su odobrena Sarajevu.
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Aerodrom Sarajevo
Hoceli opet biti uspostavljeni letivi Eindhoven -Sarajevo i obrnuto? Hvala
Mi to nećemo pokretati.
Prodje i februar a vijesti nigdje 🙁
Jel se to jos uvijek nista ne zna?
Hvala na odgovoru
Ne zna. Danas sam se čuo sa Bajićem. Sutra imamo sastanak u Sarajevu.
Ima li išta novo za FR bazu u Sarajevu ?
Ne
Jedini prilaz Butmiru ide preko naselja Ilidza (nisam jos cuo da je neko sleteo iz pravca Trebevica). Da li je moguce da ne postoje limiti buke?
Nema toga na Balkanu
Iz pravca Trebevića avioni znaju slijetati kada je jak vjetar ili magla, ali to je rijetkost
Da, znaju sletjeti no to se ne dešava često.
Šta bi od članka koji ste trebali objaviti danas?
Još nismo dobili potvrdu informacija od aerodroma Sarajevo. Čim dobijemo objavit ćemo.
Da li postoji RIZIK da RYANAIR NE otvori bazu nakon ovoga sto je procurilo??;)
Ryanair je poznat po tome da prekida pregovore ako se objavi nešto prije nego oni dozvole. No, Aerodrom nije ništa takvo objavio, ovo su sve samo pretpostavke i naklapanja medija.
Ako Ryanair dodje na SJJ, hoce li njegov dolazak pogoditi BNX, po broju putnika, i da li postoji mogućnost da Wizz, ili Ryanair, otvori bazu na BNX, da li ste ikada pričali sa direktorom na tu temu? Pozdrav
Pričao sam sa direktorom. Razgovarali smo preko sat vremena o tome. Naravno da bi baza Ryanaira u Sarajevo imala velikog utjecaja na Banja Luku. Ali i baza Wizz Aira u Sarajevu nije uništila letove Wizz Aira iz Banja Luke, zar ne? Sve je to u konačnici stvar sposobnosti lokalnog managementa.
Hvala na odgovoru, slazem se..
Pa logično je zar ne, a i nedavna prošlost ovo potvrđuje.
Ne treba nam baza na BNX, evo jedva sam docekao da nema Bergama ponedeljkom rano ujutru, skontaj kad bi neki avion nocio na aerodromu pa da konstantno imamo rano jutarnje odlazne letove i kasno vecernje dolazne, to bi unistilo nas krhki kolektiv
?????
Onako sam pitam, čisto proforme..
samo*
Baš će Ryan odustati od kesha zato što neko objavi nešto na portalima koje znaju lokalni fanovi i poneki nacionalista. Što bi reko gosp. Milanović, “Big shit”.
Nažalost on to radi. Redovno.
Dolazak Ryana je, pre svega, veliki udarac LH grupi. Mogu samo da zamislim na kakvoj je zeravici direktor SJJ.
Rad u H24 konfiguraciji je velika stvar (po mojim saznanjima blokirana do sada spolja) i povecace obim saobracaja i zaradu. Dolaskom Ryana i ta nocna airserbia nece biti toliko efektna koliko bi ranije bila zlatna koka. OU ce i te kako osetiti promene.
Sve u svemu, ceka nas vrlo zanimljivo leto.
Vrlo zanimljivo ljeto svakako
Super za Sarajevo
Da
Za sada – BEG na leto 132 linije!
Vrh
A iz Beograda bomba – Jazeera pokrece letove za Kuvajt. Karte su vec u prodaji! Ovo je sada 31 nova linija u odnosu na proslo leto i tacno 100 dodatnih letova nedeljno!
Izvrsno.
Nesto osecam da ce OU ozbiljno smanjiti ili ukinuti SJJ ukoliko FR uvede SJJ-ZAG… Mozda prebace na SPU-SJJ 2pw sezonski 🙂
Ryanair vam sigurno neće uvesti Sarajevo-Zagreb.
Sarajevo-Split? Ma dajete se nemojte šaliti.
Pa evo i Vas kolega sa flyingBosnian-a je rekao je SJJ-ZAG realno i naveo 3pw za tu liniju.
Zar ne vidite da sam bio sarkastican kada sam rekao SJJ-SPU by OU? To je bilo u duhu toga sto OU bezi kad FR pokrene neku liniju, tj. OU istu prebaci na Split.
Ma Sarajevo-Zagreb je totalni nonsens. Ti gradovi su puno preblizu da Ryanair pokrene letove. Ryanaiar ima jako jako malo tako kratkih linija. Uz to tu OU ima 14 tjednih letova. Kako god bili nesposobni to je Ryanairu nepotrebna konkurencija. A ima toliko tržišta koja može pokrenuti.
Nemojte biti tako ubedjeni. Eto bas iz ZAG imaju liniju koja je na jednakoj vazdusnoj udaljenosti kao ZAG-SJJ, a to je ZAG-BTS. Iako nemaju direktnu konkurenciju na toj liniji, zbog blizine Beca se Bratislava smatra alternativom za Bec, a tu imaju vecu konkurenciju nego za ZAG-SJJ, pogotovo sto im OU i nije neka konkurencija. FR moze ponuditi drasticno nize cene i time ubiti OU na toj liniji. Uopste se ne bih zacudio da pokrenu tu liniju, em je rotacija kratka, em dobijaju stimulacije da lete, em putnika ima. Dobitna kombinacija!
Kao sto rekoh Ryanair vrlo rijetko kada pokrece tako kratke linije.
Ali eto ima vec jednu takvu iz ZAG. Kako znate da nece imati jos jednu? To ne mozete znati!
Sto i nije nesto na 27 linija zar ne? Tesko ce se desiti jos jedna takva linija.
Prvo skoci pa kazi hop – Zahid poznaje materiju, ne bi se izleteo sa tom procenom da ona nije realna. Nemojte biti tako sigurni, kada je Ryanair u pitanju sve je moguce.
Zahida iskreno cijeni i komuniciramo izuzetno cesto. No oko ovoga se ne slazemo. Not a big deal.
Zagreb-Bratislava je Ryanairova najgora linija iz Zagreba. Load faktor i cijene su daleko najniže.
Jasno i logicno
Zato i je bivša…
Pa kako bivsa ako je lete 3pw na leto? Ili imate info da je ukidaju??
Zašto ne bi moglo Sarajevo- Split ako može Zagreb-Tuzla.
Zato jel su ti gradovi preblizu, a u Splitu nema konekcija.
A bas ih nesto OU ima u ZAG… Pretrgli se od konekcija koje nude preko ZAG – megahub!
Nije megahub ali konekcija ima. Posebno za Tuzlu koja nema bas nikakvih konekcija
Jeste ikada razmislili da je Tuzla gasterbajtersko tržišta i ne postoji nekakav interes za onime što OU nudi, a Wizz i Ryan ne pokrivaju?
Tuzli i te kako treba jedan legacy sa konekcijama
Treba joj, tu se slazemo. Ali ne se slazemo da joj treba legacy kakav je to OU, vec legacy poput Austriana.
Ali Austrian ne zeli na Tuzlu. Da je pameti.u OU oni bi to iskoristili
A OU želi u Tuzlu? Ne želi ni ona.
OU ne želi ništa. Oni bi najradije da ne moraju uopće letjeti. A neka kreativnost, nova linija, neka nicha? Ma što god. Onda se mora nešto i raditi. Pa oni nisu u stanju ni Zagreb-Tirana pokrenuti, majko mila.
Tuzla bi bila odlična nicha, aeroderomu treba legacy, veći nemaju interesa, aerodrom bi sigurno bio voljan financirati ove letove.
Ako ne želi Austrian ne bi trebala ni Croatija.
To što vama Tuzla zvuči kao odlična nicha je drugi par rukava. A to što je Tuzla gasterbajtersko tržište kojem trebaju letovi za Njemačku, Austriju, Nizozemsku, Dansku i Švedsku ćemo ignorirati na način da ćemo među Croatijine potencijalne konekcije preko Zagreba pripisati letove Iberije, Ryana, Transata i ostalih aviokompanija s kojim Croatija nema codeshare.
Prvo se treba razviti normalna mreža profitabilnih linija, a tek nakon toga se treba eksperimentirati sa Tuzlom i njenim ekvivalentima (čitaj gasterbajterska tržišta gdje nema legacyja) poput Craiove, Plovdiva, Kukesa i sličnih.
Ono što ne uzimate u obzir su ovakve niche drugih kompanija. Daleko veći Swiss nije uspio u Nišu. Austrian nije uspio u Banja Luci kao ni Adria (čak je Adria tada imala bolju mrežu iz Ljubljane nego sada Croatija iz Zagreba). Ako uspješne aviokompanije sa velikim flotama i mrežama nisu uspjele neće ni Croatija.
Mali prijevoznici upravo moraju tražiti svoju šansu prije velikih. Kao što Austrian puno prije linije otvara od Air France-a, Britisha, čak i Lufthanse, tako i Craotia mora biti bitno brža od Austriana. Kao što je i Air Serbia daleko brža od svih njih.
Ako ne postoji code-share ne znači da nema interline, i ne znači da putnik ipak ne može ostvariti konekciju. Malo ljudi to radi?
I da, slažem se da Tuzla sada nema nikakvog smisla. Croatia prvo mora korijenito promijeniti sve u svom poslovanju, posložiti prave valove, napraviti daleko više linije za Europu, pokrenuti prije Prištinu, Tiranu, Mostar, Bukurešta… a tek onda otvoriti Tuzlu.
Mali prijevoznici trebaju profit, ne gubitak.
Ima Tuzla letove za Beč pa tamo ljudi mogu presjedati. Zar ne? Eto. Croatia nema ni tu šanse.
Mogli bismo reći da postoji solidnih tridesetak linija koje bi trebale ići prije Tuzle. Moji favoriti su SPU-BUD, ZAG/SPU/DBV-MAD, SPU-BRU, ZAG-OSL, ZAG-ARN, ZAG-PRG, ZAG-SOF, ZAG-TIA i ZAG-OTP.
ZAG-OSL uz Ryanair?
ZAG-SOD uz Ryanair?
Da, to bi bile uspješnje linije, baš!
Ima brdo linija koje se moraju prije otvoriti i koje bi bile uvjet da Tuzla uspije i to su iz Zagreba: Stockholm, Riga, Berlin, Hamburg, Edinburgh, Geneva, Nica, Catania, Bucharest, Atena nonstop, Tirana, Priština, Mostar.
Ajme da zaboravio sam na Ryan. Sad sam se sjetio da se sa Ryanom ne smije klati.
Pa sa Ryanairom se ne možete klati. To je u startu osuđeno na propast.
Uvjet da Tuzla uspije je kompletna promjena strukture putnika u Tuzli. Bez toga će biti ista situacija kao i sa Swissom u Nišu, Austrianom i Adrijom u Banja Luci itd.
Aerodrom i te kako treba legacy carriera. Opako ga treba. Kakve veze ima struktura putnika sa time. Hoćete mi reči da u Tuzli ne postoje putnici za legacy carriera?
Da, hoću reći da u Tuzli ne postoje putnici za legacy prijevoznika. Što mislite zašto su Austrian i Adrija bili bezuspješni u Banjaluci ili Swiss u Nišu?
Ako baš Tuzla stvarno smatra da joj treba legacy prijevoznik (iako mislim da nadležni nikada takvo nešto nisu izjavili), onda bi trebali ponuditi subvencije nekom legacy prijevozniku.
Austrian je stvarno davno letio Banja Luku. Prekino je letove za Banja Luku i Mostar kada je ušao u veliku krizu (nakon toga ga je preuzela Lufthansa) i imao manjak novaca. Linije nije ponovo pokrenuo jer je Lufthansa pokrenula drugu logiku fukcioniranja i tražila je novac za pokretanje letova iz tercijalnih aerodroma. Adrija je letjela Banja Luku dok je dobivala novac za to. Ona nije ovu liniju ni planirala letjeti na komercijalnim osnovama, niti je imala dovoljno konekcija za iste. Swiss u Nišu svakako je indikativan. No, morate znati da je Swiss vrlo konzervativna kompanija koja leti samo linije koje su joj vrlo isplative, pa tako ne leti čak ni letove za Zagreb, Podgoricu, Zadar, Tuzlu… koji su ipak bitno veći od Niša.
Ali budimo realni. Tuzla je bitno veći aerodrom od Banja Luke. Ona ima i P2P putnike za Zagreb (radnici, dijaspora, političari, poslovnjaci), a ozbiljno joj nedostaje legacy carriera. Takve prijevoznike ima čak i Banja Luka (Air Serbia i Air Montenegro), Niš (Air Serbia) i Osijek (Croatia). Tuzla to nema i to joj ozbiljno nedostaje.
Koje veze ima što je Banja Luka manja od Tuzle? Jedini razlog zašto je manja jesu rad managmenta i subvencije. Tržište pak uopće nije veće.
“Adrija je letjela Banja Luku dok je dobivala novac za to. Ona nije ovu liniju ni planirala letjeti na komercijalnim osnovama, niti je imala dovoljno konekcija za iste.”
A Croatija zato ima mnogo konekcija i leti sve po komercijalnim osnovama? Da, baš.
“Austrian je stvarno davno letio Banja Luku. Prekino je letove za Banja Luku i Mostar kada je ušao u veliku krizu (nakon toga ga je preuzela Lufthansa) i imao manjak novaca.”
A Croatija je u dobu prosperiteta? Baš.
Ako Tuzla želi legacyja neka ga plati i točka.
Jassno da ima veze ako vam aerodrom ima bitno manje putnika. To znači da imate i bitno manje potencijalnih putnika za novu liniju. Ove godine Tuzla će imati duplo više putnika nego Banja Luka.
Craotia ima bitno više konekcija nego što je imala Adria, neusporedivo više. O Zagrebu da ne govorimo. Konačno, rekao sam da ta linija nema smisla ako se ne bi financirala od strane Tuzle. A ako bi, onda je to ista stvar kao i sa Adriom u Banja Luci, letiš liniju uz financijski poticaj i smanjenje rizika.
Croatia nije u dobu prosperiteta i rekao sam milijun puta da ova linija nema smisla ako će Croatia nastaviti poslovati kako sada posluje. Ako kompanija promijeni management ili se proda, pa počne raditi kako se spada i pokrene bitno više linija i frekvencija prema Europi i svijetu, onda linija za Tuzlu ima i te kakvog smisla. Danas nažalost nema, osim ako bi Tuzla platila kamaru para za nju, kao što je plaćao i Mostar.
“Danas nažalost nema, osim ako bi Tuzla platila kamaru para za nju, kao što je plaćao i Mostar.”
To vam cijelo vrijeme govorim. Sve dok se broj konekcija preko Zagreba ne poveća i struktura putnika iz Tuzle kompletno promjeni ta linija nema smisla.
Oboje to cijelo vrijeme govorimo, baš 4 puta sam vam to naglasio, ali očito ne ubirete.
Ako ga opako treba što se subvencije ne ponude?
Pa kad bi neka kompanija iskazala interes vjerujem da bi Tuzla ponudila subvencije kao što ih ima i za Wizz Air i Ryanair.
Zašto ne ponude subvencije onda? Zašto ne raspišu natječaj?
Odgovorio sam vam već na ovo pitanje. Čemu ponavljanje?
I tko kaže da Tuzli treba legacy prijevoznik za ono što vi želite postići? Pa sami kažete da putnici mogu presjedati bez postojećih codeshare ugovora i bez legacy prijevoznika. A Tuzla ima letove za Beč gdje imate daleko više opcija nego u Zagrebu.
Presjedanje sa legacy i interlineom i presjedanje sa LCC, pri čemu je Wizz Air i te kako sklon višesatnim kašnjenjima nije isto.
Presjedanje između dva prijevoznika koji nemaju interline i codeshare je uvijek isto. Jedino ovisi vremenska razlika između letova.
Izgleda da smo riješili probelm Tuzle. Tko želi za Madrid, Podgoricu, Oslo, Lisabon može to učiniti preko Beča. I to mu još dođe bolje nego preko Zagreba.
Da za prijevoznike koji nemaju interline je isto. Craotia ima interline sa velikim brojem kompanija.
Tekst koji sam ja objavio jos u novembru prosle godine imajuci neke naznake da je Ryanair zainteresovan za trziste Bosne i Hercegovine, (http://flyingbosnian.blogspot.com/2022/11/dolazi-li-ryanair-u-sarajevo.html). Iako su argumenti bili da Ryanair ne otvara baze izvan EU, ipak spletom novih geopolitickih oklnosti i agresijom Rusije na Ukrajinu i gubitkom ogromnog ukrajinskog trzista, Ryanair ce uz odredjene ekonomske podsticaje, biti vise nego sretan da otvori bazu u Bosni i Hercegovini. Vjecito rivalstvo sa Wizzair-om ide u korist sirenja poslovanja na bh trziste.
Moja analiza i odabir destinacija koje su vise nego realne da budu objavljenje u prvom valu:
Athens (ATH)2x summer seasonal
Copenhagen (CPH) 2x
Cologne (CGN) 2x
Gothenburg (GOT) 2x
Barcelona (BCN) 2x summer seasonal
Billund (BLL) 2x
Brussels (CRL) 2x
Berlin (BER) 2x
Bergamo (BGY) 2x
Eindhoven (EIN) 3x
Hahn (HHN) 2x
London (STN) 2x
Memmingen (FMM) 3x
Paris (BVA) 2x
Rome (CIA) 2x
Vienna (VIE) 3x
Stockholm (ARN) 2x
Zagreb (ZAG) 3x
Sa ovim redom letenja kompanija bih imala u prosjeku 40 sedmičnih letova, oko sest polazaka svakog dana. Sa ovim brojem polazaka kompanija bih imala na raspolaganju 15.120 sjedišta svake sedmice ili 2.160 raspoloživih sjedišta na dnevnoj bazi. Godišnji broj raspoloživih sjedišta sa gore navedenim redom letenja bi bio oko 700.000 sjedišta. Uzimajući u obzir da Ryaniar-ova prosječna popunjenost kabine je oko 90%, znači da bi aerodrom Sarajevo dobio oko 630.000 putnika na godišnjem nivou.
Destinacije koje imaju potencijal sirenja (Ljeto 2024 godine):
Budapest Airport (BUD), Dublin Airport (DUB), Krakow Airport (KRK), Madrid Barajas Airport (MAD), Naples Airport (NAP), Warsaw Modlin Airport (WMI)
Ma stoji. Ali ako se to desi onda treba Sarajevu istinski čestitati jer će biti prva zračna luka izvan EU, V.Britanije i Maroka koja će dobiti bazu Ryanaira. Bitno prije Beograda, Skopja, Prištine, Tirane, Kišineva, Istanbula…
Zbog cega toliko potencirate da se ne otvaraju baze izvan EU, ali kao izuzetak navodite Maroko? Pa eto Maroko je bila prva drzava gde je baza, a nisu ni u Evropi, a kamoli u EU. BiH ce biti druga, tj. treca ako racunamo VB, ali tamo su baze otvorene dok su jos bili u EU.
Beograd nece dobiti bazu Ryanair-a jer je za njih to skup aerodrom. Ne bi otvorili ni u SJJ da nece dobiti stimulacije.
A tek IST nece dobiti takvu bazu… To se granici sa nemogucim! FR na IST, nema sansi…
Nitko ne potencira. To je jednostavno činjenica.
Maroko je velika tristicka destinacija
Da je.
Sad su svi pametni i znaju da dolazi Ryanair, a onda kad se pregovori ne uspio realizirati, nedaj Boze, onda ce biti i opet pemetni. Svima je jasno da se pregovara sa Ryanairom, pa to se vidi jasno, ali dajte ostavite ljude da pregovaraju u miru.
Jasno. Pustite ljude na miru.
Što se tiče rada 24 h, veoma zanimljiv video (uz par permutacija vezano za kapacitet i tip aviona) https://youtu.be/epfA5gJeIy8
Hvala za link.
Nisam bas neki njegov fan. Ali interesantan video. Volio bi da malo svi prokomentarisemo ovo…
Nisam njegov fan at all.
Za pocetak en postoji Airbus 221, mislio je verovatno na 321 jer je zastao.
Cerfew je ustanovljen zbog buke, i postoji na dosta aerodroma u svetu.
Sto se tice smestaja u Becu, ne spominje oja je polazna avio kompanija bila, moza cak ni Austria nije duzan da im obezbedi smestaj u Becu, prema tome nedostaje par informacija u prici.
Vlada BiH? Možda Vlada FBiH…
Da Federacije BiH.
Vlada BiH je zapravo vijeće ministara BiH, koje je tek formirano i nadam se da će i oni izdvojiti novac za aerodrome u BiH i poticaje aviokompanijama
Ide li objava o najavljenim povecanjima danas (30.01.) ili sutra (31.01.)? Posto je ovaj clanak izasao kratko iza ponoci 🙂
Danas iza ponoći (31.1.)
ovo sa Ryanair-om ce biti veliki udarac za Star Aliance u SJJ, mozda i veci nego dolazak Wizz-a
Ako Ryanair dođe, da to će biti velik udarac na sve igrače ne samo na Star Alliance.
Naravno na sve, ali Star Aliance trenutno pokriva dobar deo prometa
Apsolutno.
Meni kao radniku iz Wizza SJJ je tesko palo zatvaranje, nadam se da ce neko otvoriti bazu sto prije, svaki dan dolazim da citam novosti, hvala Vam!
Hvala vama što dolazite. Nadam se da ćete se zaposliti u novoj bazi nove kompanije koja će vrlo vjerojatno doći u Sarajevo.
Lijepe vijesti Alene, hvala Vam! Cekamo nestrpljivo sutra iza ponoci! 🙂
🙂
Alene, svi znaju da ce Ryanair otvoriti bazu u SJJ. Evidentno je, stoga Vi slobodno cekajte na potvrdu, ali citatelji vec znaju sta ce biti rezultat. I ovo produzenje radnog vremena je zahtev Ryanair-a, ne volja Sarajeva. To je jos jedna potvrda da FR dolazi u SJJ, uprkos Vasoj tezi da je to gotovo nemoguce jer FR ne otvara baze van EU, osim Maroka. Tada sam Vam rekao da ce vrlo verovatno otvoriti bazu u SJJ, i evo to se ispostavlja tacnim.
Ne, nitko to ne zna, nego svi pretpostavljaju. I pišu radi ekskluzivnosti. To je i logično, jer nije vjerojatno da će se Wizz Air vratiti, a svi ostali prijevoznici nemaju šanse otvoriti bazu u Sarajevu (easyJet, Eurowings, Norwegian, Vueling, Volotea, Transavia). To sam i ja napisao još prije dva mjeseca, da je jedino razumno rješenje Ryanair.
No, kao što rekoh svi pretpostavljaju, nitko nije dobio informaciju ni od aerodroma, ni od kompanije.
Znači ako aerodrom ne da informaciju nego neki insajder, onda je informacija bezvrijedna?
Nije beznačajna ako je insider. No, budite sigurni da ovdje informacija nije od insidera. Informaciju zna doslovce 5 ljudi i nitko je neće reči prema van.
Ryanair ima TRINAEST baza izvan EU.
Od čega ogromna većina u Velikoj Britaniji.
Čestitke Sarajevo. Čekamo sutra iza ponoći te velike vijesti
Čestitke Sarajevo.