Kao što je Marko Đuzel najavio, a zamaero ekskluzivno prenio prije dva dana, Eurowings je stavio u prodaju obije linija za Njemačku iz Mostara. Linija za Dusseldorf će krenuti 3.5. jednom tjedno, subotom. Od 15.7. linija dobiva i drugi tjedni let utorkom. Ovako će letjeti do 26.8. kada se ponovo smanjuje na jedan let subotom, a kako će letjeti do kraja ljetnog reda letenja (25.10.).
Za Stuttgart pak linija kreće 10.5. i također se operira jednom tjedno, subotom. Ova linija dobiva drugi tjedni let utorkom od 1.7, a sa dva tjedna leta će se operirati do kraja ljetnog reda letenja (25.10.). Ovo znači da će u V. i VI. mjesecu Mostar imati dva tjedna leta, u VII. i VIII. četiri tjedna leta, a u IX. i X. tri tjedna leta Eurowingsa. Kako se ove linije lete sa velikim uskotrupcima uz velik load faktor isto će akumulirati značajan broj putnika u Mostaru. Mostar povećava broj letova SkyAlpsa sa 8 na 17, Air Serbia će letjeti cijelu zimu što prošle godine nije, a Croatia je povećala load faktor, pa je za očekivati da Mostar ozbiljno poveća broj putnika, čak možda i na 100.000 u 2025.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Eurowings
Kakve su šanse da nekad poslije ova dva njemacka grada Eurowings radi Mostar – Zurich ili neki drugi grad u svici, vako s vase strucne strane Alene. Pozz
Vrlo male. Zapravo nikakve.
Znate li kad počinje prodaja karata Sar- Ber sa Eurowingsom?
Baš sam iznenađen nisam mislio da će karte nako malo koštati. Prvi put da letim rodni kraj
Bravo gospodine Alene na ekskluzivnom objavjivanju prodaje karata sa Eurowingsa za Mostar.
Jos kad bi prvi saznali kad ce Norwegian poceti prodavati karte za Cph – Sa, bili bi ste broj jedan portal na nasim prostorima….
[…] Mostar povećava broj letova SkyAlpsa sa 8 na 17, Air Serbia će letjeti cijelu zimu što prošle godine nije. Croatia je povećala load faktor, pa je za očekivati da Mostar ozbiljno poveća broj putnika, čak možda i na 100.000 u 2025. godini, izvijestio je avioportal Zamaaero. […]
Hvala puno za link.
Super baš. Čestitam menadžmentu aerodroma Mostar
Bravo Mostar. Nekoliko je čimbenika u igri: osim zaposlenika u Njemačkoj i lokalnog stanovništva koji će putovati u posjet, tu su i Nijemci/možda Nizozemci i Belgijanci koji bi mogli letjeti i unajmljivanjem rent-a-car vozila istraživati za njih “nepoznato” …. Nije daleko ni DBV, SPU, SJJ.. Osim toga tu je i okrupnjavanje grada za eventualnu konkurenciju budućeg aerodroma Trebinje, a naravno i politika.
Dijaspora, turisti (poglavito vjerski), poslovnjaci, politika, lokalno stanovništvo. Linije ne mogu omanuti.
Joj dragi Alene, vi još vjerujete da su vjerski turisti dominantna komponenta u Mostaru…
Realnost je jedno, a želje HDZ drugo
Apsolutno je.
Samo Međugorje ima 2.3 mio stranih gostiju (vjernika) godišnje, premašile su se preCOVID brojke i godišnje se očekuje 3-5% povećanje toga broja. Na ovo još idu domaći gosti ali sumnjam da će oni avionom…
Realnost je bolja od adz želje
Ozbiljno se hype oko Medjugorja smanjuje. Dolaze nove generacije koje su svjesnije i edukovnije i koje ne pridaju tomu bilo kakvu vrijednost. Jos uvijek starije osobe, slabije educirane i neiformirane o stavu vrha katolicke crkve hodocaste ovo mjesto ali njihov broj pada posto biologija cini svoje.
To nije istina. Nedavno je tamo bio skup mladeži koji je okupio preko 50.000 mladih.
I tako stotinama godina😀
Ma mislim da nema ništa od toga…
Kako da netko iz “Študgarta” dođe dole bez merca sa “dojče” tablicama….
Je to je veliki problem.
Vrlo teško
Nedavno se desila tragedija u Ljubuskom. Nakon 30 godina rada u Njemackoj, Hercegovac se u rodni kraj vratio Skodom.
Majko mila. Isuse i majko božja. Pa jel to moguće?
Šala naravno 🙂
Naravno.
Nije tema, ali evo uživo iz Mostara:
Čujem avion, predugo ga čujem, leti oko ponoći nad Mostarom. Otvorim flightradar24 i vidim kako se CTN326 (CQA) blago spušta i radi mnogo krugova iznad istočne strane grada i Veleža. Zatim se napokon spustio do Svitavskog jezera (prema granici sa RH) i onda se počeo dizati i okrenuo prema Zagrebu. Dok ovo pišem, leti prema Zagrebu i trenutno je oko Tomislavgrada i Livna.
U Mostaru je maglovito, no baš u vrijeme kada je trebao sletjeti magla je bila toliko gusta da se sa zapadne strane ne vidi ništa na istočnoj. Sada se malo razišla pa se vidi osvjetljen križ na Humu, kao i crvena svjetla vjetroelektrana na istočnoj strani Mostara, na nekih 800 metara visine (otprilike). Da je došao malo kasnije, možda bi imao bolje uvjete.
Volio bih saznati što to nedostaje mostarskom aerodromu da se po takvoj magli ne može sletjeti. Je li konfiguracija terena ili nedostaju još neki uređaji na zemlji ili u avionu? Također bih volio saznati kako je pilotima u ovim uvjetima, i koliko su na temelju uređaja i svog školovanja u ovakvim uvjetima sigurni u to gdje se točno nalaze, te kako bi npr sletjeli u ovakvim uvjetima da je hitnoća u pitanju.
Volio bih znati i zašto Sarajevo, Split ili Dubrovnik nisu alternativa za letove iz Zagreba u situaciji kad zbog uvjeta ne mogu sletjeti u Mostar. I što će sada biti s putnicima u Zagrebu kad slete u 1 ujutro. Hoće li ih prevesti bus, hoće li pokušati novi let ujutro, hoće li im ponuditi smještaj… Naime u ovo doba niti ZETova autobusna linija ne vozi, a prosječnom čovjeku nije svejedno koliko će ga taxi oderati. Ostaju li putnici na aerodromu s “one strane granice” u čekaoni ili ponovno idu na graničnu kontrolu…?
Puno je pitanja, ali znatiželjan sam. Pogotovo ako zamišljamo tu liniju u budućnosti kao jednodnevne odlaske u Zagreb. Mogao bi se o ovome i dobar članak napisati, pa i porazgovarati s akterima u konkretnim situacijama. Kako će ovo biti riješeno u budućnosti?
Split, Dubrovnik i Sarajevo ne rade tako kasno pa ne mogu biti alternacija. Moguče je da će ići busom ili će avion ići ujutro za Mostar. To ovisi o kompaniji.
Jako puno pitanja ali vam mogo odgovoriti na par (mozda je izmenjen prilaz za par stepeni ali princip je slican, sve su ostalo nijanse)
U principu radite prilaz sa offsetom, sto je komplikovano i ne slece se svaki dan. Zato je i potreban poseban trening.
Holding pattern sa istocne strane grada kod Veleza je publikovan a koristi se i kao deo prilaza. Avion je tada na visini 8500 ft kada je pod kontolom aerodroma odakle se se krene na prilaz ili vise ako su na holdu u zoni oblasne kontrole. Dobro ste ih culi jer su bili na 20000 ft na osnovu FR-a.
Sa tog holding patterna na visini 8500 ft se iznad VOR/DME-a (uredjaj koji vam na avionu kaze koji kurs letite ka/od njega i koliko ste udaljeni od istog, pogledajte an google maps-u 43.261/17.855 ili ga mozete videti sa obliznje ceste. Izgleda kao veliki krug sa mnogo sipkica), radi odlazni let ka Svitavi kurs 174 i onda imate polukrug koji okrecete na 3900 ft kursom 354 (13.6 milja od DME-a) do spustate na 4000 do NDB-a a od NDB (non directional beacon) odakle nastavljate istim pravcem 357 ka pisti. I tako sve do Bune MOM01 gde vam je tacka odluke jer od te tacke slecete vizualno ili idete i go arround.
“Volio bih saznati što to nedostaje mostarskom aerodromu da se po takvoj magli ne može sletjeti” KOnfiguracija terena jer nedostaje pravac po osi piste dovoljno dugacak sa prilazom od 3 stepena. Iz tog razloga ne mozete imati ILS (instrumentalni prilaz) jer ILS zahteva prilaz po osi piste, a vi u Mostaru krecete u zavoj malo pre bune i radite poravnanje u kratkom finalu. Postoji opcija sa localizer-om kao sto se radi u Tivtu, ali i kao sa Tivtom, ali vi i dalje morate da radite zadnje 3 1/2 milje vizuelno. Tivat je rizicniji po ovom pitanju jer ulecete izmedju dve planine.
Sto se tice konkretnog leta , OU326, posada je bila na holdu 37 minuta , i nakon 37 minuta su krenuli sa snizavanjem i negde u tom procesu su odlucili da idu nazad za ZAG. Vidljivost na osnovu METAR-a u promatranpm periodu je bila izmedju 1 – 1.25 nautickih milja ( 1.8-2.3 km) sto je nedovoljno za prilaz (potrazite METAR LQMO) sa par oblaka na 300 ft. i da su temperatura i tacka rosenja bile iste (10/10), na samom aerodromu. Vetar je u ovom slucaju nebitan.
Za posadu je pohvalno sto su doneli takvu odluku jer sutradan ujutro na miru mogu da popiju kavicu umesto da izigravaju Tom Kruza ili Brunu Velicanstvenog sa sumljivim ishodom. Zasto nisu radili alternativni let za Split, verovatno zbog logistike kasno nocu gde su u Zagrebu to mogli lakse i brze. To je do OU operative a ne odluka pilota.
Pitanje je bilo koliko znaju gde se tacno nalaze. Avioni imaju Inercionu Navigaciju, GPS i cak amo obadva instrumenta otkazu imaju VOR/DME (objasnjeno iznad) na osnovu koga znaju daljinu i ugao. Naravno tu je i oblasna kontrola
Pogledajte diagrame u linku
https://airwaymap.com/preview/LQMO/3020
https://eaip.bhansa.gov.ba/2024-04-18-AIRAC/graphics/eAIP/LQMO%20AD%202.24.12%20-%2017_Instrument_Approach_Chart_ICAO_RNP_RWY_33_18_APR_2024.pdf
https://airwaymap.com/airport/LQMO/charts
Hvala puno dopisniće za objašnjenje i trud.
ovdje samo fali Ime i Prezime na kraju.
Redakcija ima podatke. Ova dva linka sam postavio ranije, ako ih niste videli pogledajte pro kompletan prvi link jer ima sve faze koje su gore navedene i obratite pažnju kada se donosi odluka o sletanju (minimums). Onda prebacite istu sliku ali noću koja je na drugom videu i i uz to dodate smanjenu vidljivost zbog magle
https://youtu.be/0QNqloOZafM?si=9vgiRa75XRUSNgkR
https://youtu.be/jx8hDO_3TkU?si=xzKcDzlJ_GUtWn2d
Sto bi rekli englezi sletanje u Mostar nije “like a walk in the park”
Nadamo se da ce JU reagovati, te ponuditi jeftinije opcije do STR i DUS preko BEG.
Trenutno se za leto moze naci OMO-BEG-DUS za 9.286 RSD = 79 EUR (trajanje 4:35). Ponude su petkom i nedeljom.
Trenutno se za leto moze naci OMO-BEG-STR za 9.613 RSD = 82 EUR (trajanje 5:00). Ponude su ponedeljkom.
Lete za kikiriki
Ako im se tako ispati… Ako ne onda dumpingiraju. Ako za to imaju novaca…
Regirat će sigurno.
Sve zavisi od cijene karata, ako se iz Sa leti upola jeftinije onda ce raja letit iz Sa.
Meni osobno je ovo super da napokon imaju letovi za Stg ali neznam koliko dugo ce funkcionirati ako karte budu 300€ u jednom pravcu
Neće biti toliko.
Evo kupio kartu za August sa velikim prtljagom 215 €
Nista nema ko prije.Berlin -Zagreb
?
Jeli to samo zezonaki lete? Neće imati zimski red letenja?
Za sada sezonski.
Odlično 🤗
Je.
1.7 i 15.7 uvode drugi let. Cijeli juni mjesec lete obe linije po jednom sedmicno. Pa to im je bas bezveze. Dva puta sedmicno u 6,7,8 mjesecu je nešto sto je osnova ljetne sezone. Nadam se da će pustiti u prodaju po bar jos jedan let sedmicno prije početka ljetne sezone. Inače super sto se vraćaju i super jer su ih ponovo vratili ali bez dva puta sedmicno u samom špicu sezone nece napraviti bas dobar rezultat. Čak mislim i da u predsezoni u Maju i post sezoni Septembru bi trebali da drže obe linije po dva sedmicno leta. Al ajd. Sretno
Ma nek su oni krenuli. Činjenica je da dva mjeseca lete 4 leta tjedno, još dva tri leta tjedno. Nije to ni tako malo. Poglavito za Mostar.
Neka sunce konačno svane i Mostaru!
A da
Sunca je bilo i pre 12 godina kada du rezultati bili bolji i to bez placenih subvencija.
Kakva glupost. Gdje su gradjani BiH mogli putovati prije 12 godina iz Mostara? Svi letovi su bili charter letovi i vecinu prometa pravio je Mistral Air, odnosno Balkan Express sa charter letovima prema Italiji. Ne kazem da sunca nije bilo, ali budimo realni svi charter letovi koji su ostavreni u zadnjih par godina imaju manji popust na usluge nego sto je Mistral Air imao i trenutno zracna luka Mostar zaradjuje vise od tih charter letova nego od onih iz 2012 (na kraju krajeva i ovaj podatak nije toliko bitan). Pored toga u 2025.imate 11 redovnih linija. Pobogu brate, Mostar nije jedini aerodrom koji daje subvencije. Pogledajte malo koliko subvencija daju drugi aerodromi. I okrenute pricu malo i na drugu stranu, koliko ce grad Mostar i cijela hercegovacka regija zaraditi od turista koj ce preko zracne luke posjetiti ovu regiju?! Dakle, ne vidim problem u subvencioniranju linija ako ce se u drzavnu kasu vratiti daleko veci iznos od onog koji je se izdvojio za subvenciju!
Ako grad ima novaca za subvencije i želi ih dati koga to briga.
Pa briga ljude tog grada jer se novac moze uloziti u nesto pametnije!
Sve ove linije donose u Mostar daleko više novaca nego što je investirano. Daleko više. Kojeg novaca bez tih letova bilo ne bi.
A šta bi to bilo pametnije od letova odnosno transportne komunikacije? Molim te prosvijetli nas sve. Što se mene tiče, a stanovnik sam Mostara, samo naprijed sa subvencijama. One se vrate stostruko. Kao prvo, dolaze turisti koji tu troše novac, od čega lokalni ljudi više zarađuju pa plate i veći porez na dobit na kraju godine te se novac od subvencija dijelom vrati na taj način. Zatim dolazi dijaspora, čime se održavaju obiteljske veze. Zatim same te letove koriste gospodarstvenici i poslovni ljudi, čime linija potiče i ekonomski promet i razmjenu, na osnovu čega se sklapaju novi poslovi, povećava proizvodnja itd. Ne treba ići daleko i od aerodroma da se shvati da na osnovu letova i putnika raste promet i zarada taxi prijevoznika i gradskog javnog prijevoznika MoBus-a čime se povećava zarada ovih kompanija koje hrane mnoga usta.
E ako ovo nije pametno uložen novac, ja ne znam šta je. Možda usmjeravanje novca u gradnju političkih “statement” građevina od kojih obični stanovnici nemaju ama baš nikakve koristi ili kojekakvih projekata o nekim pravima ne znam ni ja čega, koji stoje po trgovima Bogu kradu dane i klepaju novce poreznih obveznika, a nazivaju se nevladinim organizacijama. Dajte molim Vas, razmislite prije nego što kažete.
Tada nije bilo redovnih linija, samo charteri.
Nema teoretske sanse da OMO predje 100.000 putnika. To su samo Vase puste zelje.
Air Serbia nudi 33.996 sedista u 2025. godini. Ako uzmemo LF od 70% to je 23.797 putnika.
Croatia nudi 23.712 sedista u 2025. godini. Ako uzmemo LF od 60% to je 14.227 putnika.
Eurowings nudi 22.500 sedista u 2025. godini (letovi sa A319 od 150 sedista). Ako uzmemo LF od 80% to je 18.000 putnika.
To je, bez SkyAlps, ukupno 80.208 sedista ili, uz procenjeni LF, 56.024 putnika.
SkyAlps nema u prodaji Mostar, ali ce teoretski nuditi, ukoliko bi celu letnju sezonu leteli 17pw, 79.560 sedista. Uz LF od 70% to je 55.692 putnika.
Kako SkyAlps nece sigurno leteti celu sezonu 17pw, nego samo u top sezoni, realan broj putnika je oko 40.000.
Time ce Mostar dostici oko 95.000 putnika u 2025. godini.
Kako ste vi to lijepo procijenili da su to baš ti load faktori, i ta količina letova, i da je to baš tako precizno 95.000, što je jako daleko od 100.000 za koje sam ja rekao da je “MOGUĆE”. Majko mila. Neki ljudi stvarno nemaju što raditi u životu.
Trebalo bi biti 100.000, po mojoj racunici ide to preko 100k. Alene, dobro baratas brojkama nisi djaba analiticar u potpisu 🙂U 2024.obavljeno je preko 20ak charter letova za Irsku A320 (doduse avion bi dolazio pun iz Irske, a vracao bi se prazan zbog suplje price CTN i nekakvih crnih ogranicenja u polijetanju), Luxwing je obavio preko 30ak
operacija, bilo je tu jos charter letova, a bit ce ih i u 2025. STR i DUS su u prethodnim godinama imali PLF oko 90%, nadamo se da nece biti “naglih promjena” u 2025.
Tako da… spremite se, polijecemo 😂
Vjerojatno će to ići preko 100.000. Em će legacy biti blizu 100.000 ili ćak preko + charteri.
Pa, prvi čarter dovede grupu s ode prazan a zadnji dođe prazan i odvede zadnju grupu.
Čarteri su zakupljen avion i u velikoj većini slučajeva lista putnika je zaključana što znači da nema slobodne prodaje mjesta bez obzira što avion nije pun. Propisi.
Da
Znam sto su charteti. Kada je rijec o charterima za Irsku, CTN je prevozila putnike iz Irske do Mostara i vecinom je PLF za dolazne putnike bio negdje oko 95%. ALI… ti putnici koji bi sletjeli u Mostar, nisu se vracali u Irsku iz Mostara vec iz Splita. Dakle Mostar uopce nije imao odlazne putnike za Irsku, vec samo dolazne. Avion sleti, iskrca putnike i odlazi natrag u ZAG ili SPU ili DBV prazan. Malo sam provjeravao sto je razlog tome, i na FB stranici irskog touroperatora kada bi ih ljudi pitali zasto se ne vracaju za Irsku iz Mostara napisali bi da su razlog tome operativna ogranicenja koje kompanija ima. Nejasno skroz ali posto je CTN u pitanju ima smisla😂
Haha stvarno, koliki post da bi se dokazala možebitna razlika od čak 5000 putnika 🙂
Upravo tako. Svašta. I još su pretpostavke i brojeva letova i load faktora pogrešne.
Dosta charter letova je bilo prošlih godina za Međugorje. Ulaze li oni u statistiku?
Naravno.
Tacan je broj letova, svaki do jednog!
Sta nije tacno za load faktore? To su prosecni load faktori tih kompanija!
Nisu. Eto primjerice Air Serbia na toj liniji ima bolji load faktor, prosječan load faktor Eurowingsa je veći od toga.
Air Serbia je imala u top sezoni oko 75% LF u Mostaru, na nivou godine tesko da je iznad 70%. Da jeste, ne bi bilo potreba za subvencijama jer bi linija bila komercijalno isplativa.
Prosecan LF Eurowings-a je 84%, no sigurno da nije toliki na novim linijama. Citatelj je uzeo 80%, sto smatram optimisticnim za novu liniju. Opravdano smatram da ce biti ispod 80%.
OK, čak i da je sve to istina (a nije): situacije je slijedeća
Air Serbia nudi 33.996 sedista u 2025. godini. Ako uzmemo LF od 70% to je 23.797 putnika.
Croatia nudi 23.712 sedista u 2025. godini. Ako uzmemo LF od 60% to je 14.227 putnika.
Eurowings nudi 22.500 sedista u 2025. godini (letovi sa A319 od 150 sedista). Ako uzmemo LF od 80% to je 18.000 putnika.
To je, bez SkyAlps, ukupno 80.208 sedista ili, uz procenjeni LF, 56.024 putnika.
SkyAlps nema u prodaji Mostar, ali ce teoretski nuditi, ukoliko bi celu letnju sezonu leteli 17pw, 79.560 sedista. Uz LF od 70% to je 55.692 putnika.
Kako SkyAlps nece sigurno leteti celu sezonu 17pw, nego samo u top sezoni, realan broj putnika je oko 40.000.
Time ce Mostar dostici oko 95.000 putnika u 2025. godini. To nije istina. To bi značilo 96.014. Na to treba staviti i chartere i to je bitno preko 100.000. Bitno preko. Vjerojatno 110.000.
Za sve aerodrome brojke se vestacki smanjuju i namerno, osim za BEG tamo se vestacki i namerno povecavaju, pa ce tako “BEG imati 9 miliona putnika ove godine” 😀 😀 😀
Ali zato im smeta Mostar i njihovih gresnih 100k 😀
Beograd neće imati 9 milijuna ove godine.
Ma ok je da bude 70 000 obzirom da je ova god oko 50 000
Biti će daleko više od 70.000
Zaboravili ste na čartere. Na primjer, Dablin, Bejrut (ovo prilično upitno ali moguće), neki italijanski grad…
U broj putnika ulaze i putnici generalne avijacije (avio taxi, poslovna, privatna avijacija).
Jasno.
Zar nisu trebali letjeti i Berlin-Sarajevo?
Da, to je plan.
Pa lete karte su u Prodaji već!!!
Jesu?
Izvinjavam se nisu direktni letovi
?
Može se karte iz Berlina za Sarajevo uzeti ali sa presedanjem u Kelnu ili Stuttgart direktno preko EW
Ma otvaraju oni direktne letove.
Karata jos nema u prodaji, ima samo datuma ali pretraga istih ne daje rezultate.
No, oglas na sajtu EW kaze “from Mostar to Dusseldorf from 299.99€”. PRESKUPO!
Nije to cijena …kroz dan dva ce biti prava cijena jer jos nema ne webu prodaje
Sigurno će biti jeftinija.
Uvijek je tako na početku prodaje novih linija. Biti će to kasnije puno jeftinije.
“Kako se ove linije lete sa velikim uskotrupcima uz velik load faktor isto će akumulirati značajan broj putnika u Mostaru.”
Eurowings nece leteti velikim uskotrupcima nego sa A319.
Konacko, Eurowings nema velik LF kao sto to imaju Wizz i Ryan.
Da to je veliki uskotrupac. Nije kao E190 Air Serbie koji je bitno manji. Ili još manji turbopropi Croatie ili SkyAlpsa. Dakle, avion je duplo veći. Eurowings nema ogromna LF kao što imaju Wizz Air i Ryanair, ali ipak ima 84,1% što je vrlo mnogo. Bitno više nego Air Serbia, Croatia ili SkyAlps.
A319 duplo veci od E190?
Zar JU nema 80% LF?
Ne A319 nije duplo veći ali je bitno veći od E190. A319 je duplo veći od Dash 8-400.
E190 u JU ima 108 sedista, A319 u EW ima 144/150 sedista.
Veliki uskotrupci su A321 i avioni slicnih kapaciteta (preko 200 sedista). A319 je mali uskotrupac. E190 i E195 su regionalni avioni.
Da, EW ima toliki LF, ali to za LCC nije dobar LF.
Ma da, što je 40 sjedala više. Ma ništa.
84 nije dobar LF? Ajde najzdravlje.
84% nije dobar LF za LCC, pobogu! Odlican je za legacy, ali sami ste milion puta rekli da LCC moraju imati preko 90% LF!
Wizz Air ima 91%, Ryanair ima 94%. Vueling ima 91%, EasyJet ima 89,3%. Norwegian ima 85%, Transavia 89%, Jet2 89,8%, Pegasus 84,8%… Nije vrh za LCC, ali to nikako nije tragično loš LF. Svakako znači u Mostaru brdo putnika po svakom letu.
Saka ćas direktoru! Saka ćaas!
da
Mostar – Dusseldorf 300 eura?
Uzas!
No, no… biti će to bitno jeftinije.
No, biti će to bitno jeftinije. Uvijek je tako na početku prodaje.
Super za Mostar ali koliko vidim na službenoj stranici Eurowings da su cijene letova JAKO skupe, nije naznačeno radi li se o povratnoj ili jednosmjernoj karti Mostar-Stuttgart ali najjeftinija je 299.99 EUR dok za Sarajevo-Stuttgart cijena iznosi 89.99 EUR, odakle tolika razlika?
Uvijek su cijene u početku prodaje nove linije ekstremno skupe. To radi većina kompanija da otme novac “ziherašima”.
Zasto bi iko kupio OMO-DUS/STR za 300 EUR ako za manje moze proci kod JU?
Pobogu, sve kompanije na početku prodaje stavljaju jako visoke cijene. Budite sigurni da tako neće biti kasnije.
Budite Vi sigurni da ce JU nuditi bolju cenu sa presedanjem u BEG nego sto ce EW nuditi za direktan let.
Hoće li? Vidjet ćemo.
Nece,karta u jednom smjeru 40 eura.
I ljubljana 😉
Da, najavili su i Ljubljanu.
ide bez problema na 400 000 godisnje
Ma kajgot.
Niš na 2 miljona, Maribor na 3 i Rijeka na 4 😂😂😂
🙂