Kako je Wizz Air uspio dospjeti na posljednje mjesto po usluzi, kašnjenjima i otkazivanjima. Ryanair je svakako bio dno, najgora kompanija, nešto na što su ljudi bacali drvlje i kamenja. No, sada je to Wizz Air, a Ryanair izgleda kao super kompanija pored njih. Wizz Air ima opaka kašnjenja, otkazuje jako mnogo, nemalo puta ljudima otkazuju na samom gateu, zatvorio je 1/4 svojih baza, ne vračaju ljudima novac, kada otkažu let vrate samo novac za kartu, a ljudi tada moraju plaćati i preko 1000 EUR da bi se vratili kući, ne isplaćuju kompenzacije, odnos prema putnicima im je katastrofalan. Prestrašno. Kako netko tako lako uništi image kompanije?
Wizz Air je u Covidu-19 krenuo u blesavo ludu i puno preveliku ekspanziju, pokrenutu godinu dana prerano, koja mu je pojela ogroman novac, 4,5 milijardi EUR. Uz to kompanija je u Covidu-19 otpustila velik broj radnika, za razliku od Ryanaira koji nije otpustio nikog. Stoga nije nelogično da kompanija ima ove probleme. Nažalost.ž
autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Wizz Air
Wizz ukinuo kisinjev do daljnjeg i pojacao jaši. Evo prilike za neke…..
Da to je prilika za neke. Wizz Air se boji da im se ne desi kao u Ukrajini da im ostanu avionu tamo zarobljeni. Nije ovo dobro. Kada veliki igrači odustaju od letova, znate da se nešto kuha.
Da. A pre par dana ste nas ubedjivali kako je bezbedno u Moldaviji. I kako JU moze Kisinjev da pokrene.
Pa prije par dana je bilo. I danas je. Hoće li biti sutra? Sam bog zna.
Da se ne ponavljam, novac vraćaju,o tome sam već pisao, ali ne razumem ljude da se žale a svesno preuzimaju rizik kad odluče da putuju sa Wizz Air. Koliko para toliko muzike. Ne može uvek i ovce i novce. Pozdrav
Nažalost tako je. Meni osobno puno prevelik rizik, hvala ali ne bih.
Novac za plaćenu kartu vraćaju, ali ne plaćaju komepnzaciju. S druge strane imate potpuno pravo: koliko para toliko muzike.
Upravo tako. Iako čujem da i novac za karte razvlače u beskraj…
I ja vazda to kazem, kome je guzva nek iznajmi privatni avion a ne da se guzva. Ne znam sto je problem.
Ogromna većina ljudi nema novaca za privatni avion.
Samo izgovori neki, pa neka nabave novac bre.
Svašta, to je samo tako nabavit novac, jel?
neka pitaju roditelje da im daju
Čak se niti ne radi o gužvi nego o izuzetno čestom kratkoročnom otkazivanju letova.
Ne vracaju uvek. Odgovore neke gluposti da nisu odgovorni i to je. Ukratko – ne postoji razlog zbog koga bi neko rizikovao letovanje/odmor ili sta god i da putuje sa W6.
Najgora od svih top najgorih kompanija.
Nažalost. Ja svakako ne bih riskirao.