zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz svijeta

Wizz Air posljednji po kvaliteti

Kako je Wizz Air uspio dospjeti na posljednje mjesto po usluzi, kašnjenjima i otkazivanjima. Ryanair je svakako bio dno, najgora kompanija, nešto na što su ljudi bacali drvlje i kamenja. No, sada je to Wizz Air, a Ryanair izgleda kao super kompanija pored njih. Wizz Air ima opaka kašnjenja, otkazuje jako mnogo, nemalo puta ljudima otkazuju na samom gateu, zatvorio je 1/4 svojih baza, ne vračaju ljudima novac, kada otkažu let vrate samo novac za kartu, a ljudi tada moraju plaćati i preko 1000 EUR da bi se vratili kući, ne isplaćuju kompenzacije, odnos prema putnicima im je katastrofalan. Prestrašno. Kako netko tako lako uništi image kompanije?

Wizz Air je u Covidu-19 krenuo u blesavo ludu i puno preveliku ekspanziju, pokrenutu godinu dana prerano, koja mu je pojela ogroman novac, 4,5 milijardi EUR. Uz to kompanija je u Covidu-19 otpustila velik broj radnika, za razliku od Ryanaira koji nije otpustio nikog. Stoga nije nelogično da kompanija ima ove probleme. Nažalost.ž

autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Wizz Air

16 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Wizz ukinuo kisinjev do daljnjeg i pojacao jaši. Evo prilike za neke…..

Da. A pre par dana ste nas ubedjivali kako je bezbedno u Moldaviji. I kako JU moze Kisinjev da pokrene.

Da se ne ponavljam, novac vraćaju,o tome sam već pisao, ali ne razumem ljude da se žale a svesno preuzimaju rizik kad odluče da putuju sa Wizz Air. Koliko para toliko muzike. Ne može uvek i ovce i novce. Pozdrav

Novac za plaćenu kartu vraćaju, ali ne plaćaju komepnzaciju. S druge strane imate potpuno pravo: koliko para toliko muzike.

I ja vazda to kazem, kome je guzva nek iznajmi privatni avion a ne da se guzva. Ne znam sto je problem.

Samo izgovori neki, pa neka nabave novac bre.

neka pitaju roditelje da im daju

Čak se niti ne radi o gužvi nego o izuzetno čestom kratkoročnom otkazivanju letova.

Ne vracaju uvek. Odgovore neke gluposti da nisu odgovorni i to je. Ukratko – ne postoji razlog zbog koga bi neko rizikovao letovanje/odmor ili sta god i da putuje sa W6.
Najgora od svih top najgorih kompanija.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!