U Zračnoj luci Mostar je ovaj tjedan bilo pakleno. Air Tractori su konstantno letjeli na požarišta, a zbog toga je angažiran cijeli pogon aerodroma. Čak sam i ja po prvi puta morao čekati cijeli dan da se čujem sa direktorom Đuzelom jer je bio zauzet sa operacijama za požarište. Tako su oba avion samo tijekom jednog dana ostvarila čak 44 leta i izbacili 120.000 litara vode.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: ZL Mostar
Znači da Mostar i okolina bukvalno gore tokom leta. A tek je jun. Evropa će se zapaliti od ove vrućine.
Dobro je da su uzeli te avione.
Da
molim da mi objasnite kako će se “Europa zapaliti od vrućine”?? To je ono što nam mediji i politika pokušavaju prodati.. Samozapaljenje drva počinje pri temperaturi od oko 250 stupnjeva, otprilike ista temperatura je potrebna za samozapaljenje suhe trave. Molim vas da mi navedene područja u Europi gdje vladaju te temperature. Meni su 63 godine i od kada znam za sebe, ljeti je gorilo. Najveći dio požara izazvala je ljudska ruka (bilo namjerno bilo nenamjerno). Tek nešto malo požara izazvani su prirodnim putem (recimo udarom groma)..
Lete i danas…
Eto
Hvala svima posebice gradonacelniku
Jutros jako smrdi trebali bi nastaviti a svakom slučaju hvala vatrogascima gradonačelniku svim službama koje s angazirane neponovili se
Neponovilo se.
Na zalost imace i danas/sutra posla, jutros gori dole juznije prema granici, blize Capljini.