Air Serbia ovog vikenda nudi popust od 26%, a za letove do 31.8.2026. Ponuda vrijedi za letove između Beograda i slijedećih destinacija: Izmir, Malaga, Algero, Stockholm, Atena, Barcelona, Berlin, Bologna, Banja Luka, Bari, Paris, Krf, Copenhagen, Catanija, Dubrovnik, Ankara, Rim, Firenca, Frankfurt, Hannover, Hamburg, Heraklion, Istanbul, Mikonos, Larnaca, London, Lisabon, Ljubljana, Madrid, Malta, Milano, Napulj, Nica, Mostar, Porto, Oslo, Bukurešt, Palma de Mallorca, Palermo, Pula, Rodos, Rijeka, Sarajevo, Skoplje, Split, Tirana, Tivat, Valencia, Zadar, Zagreb.
Karte se mogu kupiti preko web stranice, mobilne aplikacije, kontakt centra i u poslovnicama u TC Galerija i Bulevaru kralja Aleksandra 17. Ovo je druga akcija za redom u samo dva tjedna.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Air Serbia
Ovaj Šćurić zlata vredan.
Akcije su prazna prica, na zalost. Vec nekoliko puta pokusavamo da kupimo karte na akciji za Berlin, Lisabon,Catania ,Copenhagen – mini izlet sa 4-5 nocemja i jedan let do Rijeke na marendu sa drgarima( jedno – dva nocemj) .
Sve sto nude preskupo a datumi su otvoreno.
Toronto ,to je skuplje nego kod drugih
Steta ali hvala ZAMAERO ma redovnom info.
Bilo bi dobro da ima rubriku AKCIJA- AVIO KARTE NAJAVA.
Srecan i uspesan rad zelim
Hvala, i vama svakao dobro.
Napravitiv, svaki put kupimo karte na akciji. Morate biti digitalno pismeni za pocetak.
Ima i za Genève
???
Aizmeđu svih tih destinacija,posebno Stokholma i Niša
????
Kada će biti nekih letova za Burgas ?
Kad ih netko uvede.
Evo CEO AirBaltica kaže da su pobedili u konkurenciji od 14 kompanija za novi wet lease AirSerbie
Izgleda da je bila baš loša ponuda i da su se iz AirSerbie baš prešli
Вама стварно није добро. Па ваљда на тендеру побеђује онај ко да најбољу понуду. Како то испада да неко понуди најмлађе авионе по најповољнијим цени и ЈУ се за.ебала или како Ви кажете прешла? Да се прекстимми левом и десном…
Pa uzeli su najbolju ponudu.
Ako su postavili neke parametre to ima smisla.
Ja sam htela za rodjendansku akciju da kupim kartu Beograd-Malaga. Karta je bila nesto vise od 15.000. Usla sam na sajt airserbia i kupila kartu za 12.000. O cemu se tu radi, koja akcija?
Dobili ste dodatnih 26% .
?
Dali su 26% popusta na kupljenu kartu.
Ja to nisam tako shvatio.
Ne razumijem hoćete reči da je karta u redovnoj prodaji bila jeftinija nego preko akcije?
Nama na jugu treba letovi iz i za Nis.Užas štase radi u državi.Zemlju privatnu prebacuju u vlasnistvu Bgd
Ma ajde! Nama na zapadu trebaju letovi iz Kraljeva. Sta cemo sad? I sta Vam znaci ovo, zemlju privatnu prebacuju u vlasnistvu Bgd. Kojim Vi jezikom govorite zaboga?
Ŝta nije jasno? Sve je čovek u pravu, zemlja nam je u privatnom vlasništvu kriminalnog SNS klana i sve se ulaže samo u Bgd. I KV i NI po par letova.
Nema na čemu
Što ima manje letova radi zemlje koja je prebačena? Dajte nešto suvislo napišite.
Ni ja ne znam što bi to trebalo značiti.
AI Niš
???
A na Niškom Aerodromu su neku privatnu zemlju prebacili u vlasništvo Beograda?
SCAT zatvara Budimpestu od 1-og decembra.
То проверено или…
Ja to ne vidim.
Ma da.
Evo Van odgovor na pitanje zašto nova promocija: https://m.youtube.com/shorts/LXSIB17KlK8
I? Ako su htjeli promociju za rođendan nisu trebali imat onu prošli tjedan.
Зашто да не? Могу колико хоће када је јако мало места по најнижим тарифама
To niti je uobičajeno niti normalno.
Pa da, zato valjda Ryanair ima promociju svako malo, čak i nekoliko u isto vreme.
Ryanair je LCC i nije baš da vidim da ima nešto enormno puno promocija. Kad ste vidjeli da smo zadnji puta pisali o njihovim promocijama. A to što Ryanair napiše “za rođendan imamo karte po 9,99 EUR, a onda odete na stranciu pa ni a od te akcije”.
I da li je Montenegra airlines imao u vrlo kratkom periodu dve akcije. I tada to nije bilo čudno. I koliko je akcija imala OU?
I kada je to imala Croatia jednako smo komentirali da to nije dobro i da je to dokaz da u kompaniji nešto ne valja.
Air Montenegro je dao akciju samo zato sto vecinu letove privremeno ne saobracaju nakon 31.10., medju njima je bio izuzetak Beograd, ali je karta za BG i na akciji bila skupa i bilo je jako malo karata.
Zadnja akcija koju su oni proveli je za linije koje prometuju zimi.
Air Montenegro pozajmljuje od drugih i avione i osoblje, ogromni propusti, niste svesni koliko su loši, potpisujem.
A to drugi ne rade? Air Serbia npr?
Nikad više Montenegro Airlinesom, NIKADA. Ucenili su me da kupim duplu kartu za sebe i dete u biznis klasi a došla sam na vreme na aerodrom. Mafija.
Zasto nisu trebali imati?! Pa prodali su preko 130.000 karata u prethodnoj akciji.
Mislim da sam dovoljno i jasno objasnio.
Srećan rodjendan JU✈️
Sretan!
Sleteo Šangaj, sleteo Čikago, odleteo Njujork.. lepa scena poslednjih sat vremena na beg-u.
Prelepo! Bože zdravlja i YYZ na proleće 🇨🇦🇷🇸
Daj bože.
Vuciceva laz kao sto je rekao da ce napraviti obilaznicu oko BG
Da, to mora biti lijepa scena.
fale im pare losa kompanija
Opet dremaju kompleksi.
Zašto bi svaki stav koji je suprotan vašem morao biti kompleks? Jako prepotentno.
Znači ako netko radi akcije onda je loša kompanija?
Naravno da ne. Ali dvije akcije i to do kraja ljeta u samo tjedan dana. Hm, hm, hm…
Kad je Croatia imala akcije za ljeto- uderno smo ih popljuvali. Ne vidim razlog da JU bude tretiran istim načinom. Akcije za peak sezone nikad nisu znak odličnog poslovanja.
Istina.
Zato ih valjda Ryanair, najgora evropska kompanija sa nizom finansijskih problema ima svakodnevno i po nekoliko različitih.
Bome i nema. Ne pamtim kada su oni u Zagrebu zadnji puta imali akciju.
Evo npr. 06.11. imate let Zagreb – Bergamo za 15 EUR. Jeftinije nego autobusom do Rijeke.
To nije akcija. To je vjerojatno redovna cijena.
https://www.ryanair.com/hr/en/lp/promotion/summer-flights
https://www.ryanair.com/hr/en/lp/promotion/your-offers
Ja u popisu zemalja ne vidim Hrvatsku.
Ako tražite akciju iz Zagreba, odaberete Zagreb. Baš je jednostavno. Nema popis zemalja nego popis gradova, jednostavno je. Imaju letovi za gomilu destinacija za samo 15 EUR i to za narednih par dana, ne za par meseci unapred.
Ima popis zemalja na lijevoj strani. Tu Hrvatske nema.
Nije ni čudo što ne pamtite akciju iz Zagreba kada ne znate da je nađete. Poslao Vam je Anon 17:03 link pa kliknite tu i odaberite Zagreb. Ako se ne snađete, pitajte ponovo.
Kada kompanija ima akciju onda ona mora biti jasna i lako se mora naći. I mora se objaviti na svim društvenim mrežama i pokojim medijima. Toga ovdje nema.
Ja ne znam šta vi zovete akcijom i gde gledate. Na sajtu Ryanaira za Hrvatsku na engleskom jeziku trenutno postoje 2 promocije. Jedna za leto 2026, druga za zimu 2025 ka toplom i “letnjim” destinacijama.
Ja to ne mogu naći
A to znate odakle?
Malaga, Barcelona i Nica u junu 200-250 € sa popustom, povratna. Nije loše, ali može to i bolje. Dosta vam je 70ak EUR po smeru. Bar na tih par sedišta. Palermo oko 215 EUR rt. TO bi isto moglo na 150 u junu. Nije neki promo. Prošle godine je pmo išao 50 EUR po smeru. Možda je eventualno pmo-beg bio 60,70, ali i 120 EUR za povratnu je dobra cena i može se nazvati promocijom.
120 EUR za povratnu kartu na legacy aviokompaniji sigurno ne može biti profitabilno. Za taj novac se letelo pre 10 godina.
U pitanju je samo nekoliko sedišta.. Alegro je 150 EUR u junu, što je prihvatljiva cena i možemo slobodno reći akcijska.
150 je svakako akcija.
Tako je. Najbolje za dzabe da lete
To nitko ne očekuje.
I koliko karata je bilo po toj ceni? Jedna? Pet? Sto? Koliko? Da li znate koliko će koštati karte na par dana pre leta? Razumete se u avijaciju k’o …
Opet vi. Dajte lakše čovječe.
Da ne može.
Nica ti je i bila oko 12.000din povratna…to je nešto iznad 100€, Barselonu su i imao i za manje od 10.000din. Malaga jeste bila bas skupa…najjeftinija oko 24.000din.
To su ekstremno niske cijene. To su dobre cijene i za LCC.
250 EUR nije loše, ali i nije baš i neka sreća.
Ne sluti na dobro. Suska se da je ovo akcija za cacad koja nisu stigla da kupe u prvoj akciji.
Prošla akcija je trajala 7 dana. Pobogu kako to nije dosta?
Pa nije dosta za cacije, jer oni hoce dzabe pa ovako stimuju
Ma nema to baš neke logike.
Gospode bože! A da odete do psihijatra po novu terapiju?
Hocete da kazete da nije u pravu?
Naravno da nije u pravu. Kartu je mogao da kupi svako pod identičnim uslovima, a sasvim sigurno ne za džabe. Kako ja tako vi ili bilo ko treći…
Jasno da se karte ne dobivaju besplatno. Bar ne tako da mi vidimo.
Evidentno, samo je to rekao na vrlo nekulturan način.
Čovječe, lakše. Uvesti kulturu u komunikaciju.
Dakle u poslovnici u Belvilu nije moguce kupiti kartu na popustu?
Izgleda da je tako. Bar tako piše u njihovom pess materijalu.
Šjekiracija
Što znači “šjekiracija”?
Zabrinutost, strepnja, tuga…
Thanks.
Pa naravno da nije moguće kupiti kartu u poslovnici koja ne radi vikendom
Logično.
Kakvih sve likova ovde ima, ovo je za smejanje.
Pa kako da kupite u Belvilu kad ne rade vikendom?
Čudno je da poslovnica ne radi subotom prije podne.
Čudnog da imaju 2 akcije sa tako malim razmakom i to koje pokrivaju toliko dugi period.
U glavnom akcije su fokusirane ili na neki kratki period da se popune mjesta na neke linije koje teško idu ili počinju.
Cijena karata se stalno mijenja, to je posao yield managementa onda zašto akcija i popusti toliko u naprijed?
Istina. To je istinski jako čudno. Nešto tu ne štima.
Шта не штима? Поделите са нама најновију теорију завере.
Dvije akcije jedna za drugom stvarno nisu uobičajne, poglavito koje pokrivaju cijelo ljeto. To se stvarno ne radi. Znači ili Air Serbia ima neku novu strategiju drugačiju od ostalih kompanija ili kompaiji fali novaca pred zimu pa rade tolike akcije.
Tocno, nije uobicajeno.
S druge strane, mnoge kompanije imaju akcije svako malo, pa cak i rolling sale, kada je konstantno u reklami “low cost kalendar”, i na taj nacin nude tek njima odredjene datume kada im je predvidjena mala prodaja, pa takokaze karta od 39 eura (air baltic, sas, finnair onako na prvu) a kad ides dublje trazit prema tom njihovom kalendaru vidi da se to odnosi na neke skroz random datume.
Marek je, usudio bi se reci, specijaliziran za takvo sto, al opet…
Specijaliziran?
Da, specijaliziran koliko to neki ceo moze biti. Vec je radio prodaju, sirenje i strategije u istom, npr u lotu je vodio orodaju, a u alitaliji je bio zaduzen za povecanje prihoda kroz neke projekte.
Mareku prošlost baš i nije referentna. Radio je u četiri kompanije na rukovodećim pozicijama, koje su sve bankrotirale.
Na zborovima kazu da kompanija ide u likvidaciju cim se promeni vlast i da je ovo samo izvlacenje para za letove koji se nece odrzati
Ma kajgot. Nitko normalan neće zatvoriti Air Serbiu ako se promijeni vlasti. Nitko nije toliko glup.
Naravno da nece. Zato nenormalni nikad vise nece ni doci na vlast. Jednom su bili i ostavii pustos iza sebe.
Uistinu tačno. Nito jedna zemlja sveta ne bi trebalo zatvarati nacionalne avio kompanije…. Msm da je i rabike pisano o Adria-e, Montenegru, Malevu….
Zatvaranje bilo koje kompanije nije dobro, a posebno nacionalne.
Ma da, sve će stati kad ode žvalavi psihopata…nećemo ni leteti,ni putovati,prestaće svet da postoji.
Pa ova akcija postoji svake godine doslovno jer kompanija slavi rodjendan.
Da ali je tjedan dana pije bila jako duga akcija (7 dana) za cijelo ljeto. Baš jako čudno.
Ova akcija je povodom 12-og rođendana novog brenda Air Serbia i važi samo danas. Poslovnica u Belvilu ne radi nedeljom. I biće, najverovatnije, još jedna akcija u februaru.
Da, Marek je najavio još jednu akciju krajem siječnja ili početkom veljače. Napisali smo to u prošlom članku.
Ovo je rođendanske akcija
Je.
Kad ce popust za Toronto?
Pa do juce ste govorili da samo Vucic obecava i da od ove linije nema nista. A sad bi popust na imaginarnu liniju? Joj joj plenume moj.
Nece, kazu da se sjajno prodaje i ovako.
Isto kao i Sangaj.
Super.
To uvijek kažu za sve linije. Pa i one koje su ukinuli.
Linija je tek uvedene. Onda se ne daju popusti.