Zračna luka Pula je u IV. mjesecu imala 8442 putnika, što je 27,3% manje nego u istom mjesecu 2025. kada je imala 11.611 putnika. Ovo je još posebno loše ako uzmemo rezultat iz IV. mjeseca 2024. kada je Pula imala 18.843 putnika, što je pad od enormnih 55,2%. Nije dobro! Pula je od početka godine ostvarila 13.257 putnika (16.138 u 2025), što je 17,9% manje nego prošle godine.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: ETF
Pula je bila peti aerodrom u bivsoj Jugi.Vecina letova iz UK dolazila upravo u Pulu posredstvom Yugotoursa.Dubrovnik i Split bili iza Pule.
Sve je relativno, ja kao turista koji letim cesto za Pulu, bas razmisljam koliko je lep i uredan aerodrom bez previse guzve. Prava milina.
Turizam je u velikom padu ove godine to se vidi na svaken kantunu u Istri a o potrosnji da i ne govorim.ZL Pula nakon prestanka dolazaka s Ruskog trzista izgubila puno a kako to nadoknaditi kada se moramo cijenkati s turistima dali iznajmiti apartman za 75 ili 80 Eura na noć za četiri osobe.
Vidi se da fale ruski prijevoznici!
Slažem se 100 %
A kako je Radilo Svemir uspio nakanditi Ruse kad su uvedene vize?
Rusima je preskupo ljetovati u Istri.
Što reći, gledajući i imajući u vidu sve to, te silne troškove održavanja koji idu iz naših džepova…a za svako putovanje trošiti i voziti se do Ljubljane, Zagreba ili Trevisia …suludo.
To je sasvim nelogično kad se uzme u obzir, da je područje gospodarsko i turističko dobro razvijena i veoma važna. Katastrofa……
Мени баш лепо изгледа овај Атр
Je da.
Da li CTN za iznajmljivanje ATR-a plaća dampinšku cijenu?
Odakle vam ovako nešto?