Počevši od kraja XII meseca, Aeroflot će početi da obavlja neke letove iz Moskve za Daleki Istok uskotrupnim avionima sa srednjim sletanjem za punjenje goriva u Krasnojarsku. Takav let će se i dalje smatrati direktnim (punjenje gorivom nije pristajanje), ali će trajati otprilike 2 sata duže.
Karte za ove letove još nisu u prodaji, ali slotovi na aerodromima su već dobijeni, a sami letovi se već mogu naći u sezonskom redu letenja. Istovremeno, govorimo o novim letovima: ako ste već kupili karte sa širokotrupnim avionom, onda ćete leteti na njemu.
Međutim, u budućnosti putnici će se morati naviknuti na uskotrupce i dopunjavanje gorivom: postojeća flota ne postaje mlađa i dalje će biti postupno stavljena van upotrebe za domaće linije, iako je u dobrom stanju, efikasnije je koristiti istu na profitabilnije međunarodne destinacije. Mogućnosti za povećanje kapaciteta putem wet leasinga su ograničene u zemlji. A ako će uskotrupnu flotu pre ili kasnije zameniti novi ruski avioni, onda se o proizvodnji ruskih širokotrupnih aviona gotovo i ne raspravlja, ova perspektiva je vrlo mala a mora se leteti.
Krasnojarsk je izabran za srednje sletanje jer se nalazi otprilike na pola puta između Moskve i gradova Dalekog istoka, a tu se nalazi i najveće regionalno središte (hub) Aeroflot grupe.
dopisnik: Dejan Radojević (Moskva), foto: Aeroflot
Pitanje za sve koji bi mogli znati? FlightRadar navodi da postoje svakodnevni letovi s Krima za Moskvu i Sankt Petersburg? Ne mogu naći letove pa me zanima je li to točno i kako to da se ne boje letit i zašto se onda ne pokrenu letovi iz Ukrajine?
Vrlo značajna informacija.
A da toče gorivo u letu??
🙂
Ovo mi sve nekako smrdi na to da Rusi ne očekuju da će rat još dugo trajati. Da misle da će rat potrajati onda bi se uložili više napora u razvoj svojih aviona. Ovako se čini da se pokrivaju nekim polumjerama u očekivanju skorog povratka pristupu tržištu zapadnih aviona.
OK, ajmo reči da nije tako. A koji bi oni to “veći napor” mogli uložiti. Konkretno!
Kao da je razvoj novog aviona razvoj prikolice za automobil,pa eto sad će se “potruditi”. Ne ide to tako.
Dopuna goriva ne traje 2 sata, pumpa za gorivo ima kapacitet 1 tona u minuti pa kako ovakvi avioni ne tankuju više od 15 tona to je 15 min
Ako se ne varam, putnici ne smeju biti u avionu prilikom tocenja goriva. Znaci u 2 sata je uracunato vreme izlazenja i ponovnog ulaska u avion
Gorivo se toči godinama kada su putnici u avionu samo postoji posebna procedeura da moraju biti prisutna vatrogasna vozila
Ma šta je jedno sletanje za gorivo u sred Azije
Doći će bolji dani…
Tamo baš sveta cveće u Rusiji
Ovo svakako nije dobro i nikako nije nešto na što smo navikli. Ovo je prilično vratilo zračni promet nazad.
Verujte nije nista gore od mnogih zemalja sveta u danasnje vreme a pogotovu ne od ExYu prostora.
A jel? Pa Air Serbia ne leti za Guangzhou sa 1stopom na pola puta. Bogami tako ne leti ni Air Transat za Zagreb ili United za Dubrovnik.
United nije sa Exyu prostora.
I?
Ali tako leti T:way
Što ni po čemu ne znači da je to dobro.
Šta bi sa A320 koji je Aeroflot izbavio iz Minhena toliko dobro da leži u Ostravi bez oznaka?