zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

EKSKLUZIVNO: 9A-BTG ide u rezalište

Najstariji i prvi Trade Air-ov zrakoplov Airbus A320, registracije 9A-BTG uskoro završava karijeru. Prema web stranici Skyliners.de, 14.08. je zakazan let iz Ljubljane za engleski Cotswold gdje će zrakoplov biti rastavljen za dijelove. Trup će se izrezati, no motori, kompjuteri i niz vrijednih dijelova ide Delti kojoj je avion prodan za suportiranje ostalih aviona te serije sa starijim motorima.

Zrakoplov je proizveden 1998. godine (26 godina star), a za Trade Air je počeo letjeti 2016. Bio je to njihov prvi A320 te ponio ime Michelle prema osnivaču tvrtke. Zrakoplov je bio na servisu na Malti. Prema informacijama iz tvrtke, zrakoplovu su produženi resursi za još četiri do pet godina letanja i trebao je ovu sezonu odraditi kao “back-up” i “ad-hoc” zrakoplov, ali se u međuvremenu našla bolja financijska prilika. Direktor Trade Aira g. Marko Cvijin mi je rekao da je ponuda Delte bila toliko dobra da su je jednostavno morali iskoristiti. Trade Air u X. mjesecu iz flote izbacuje i A319 pa će kompanija ove zime imati samo četiri aviona, a ne šest kao ovog ljeta. No, Trade Air intenzivno radi na tome da nabavi bar jedan A320, a moguće i dva ova aviona tijekom zime, kako bi ih imali za iduću sezonu na dispoziciji.

autori: Juraj Mehić, dopsinik (Velika Gorica) i Alen Šćuric, analitičar (Zagreb)

20 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

jedno ne razumijem: ako je prodan Delti “za dijelove”, zašto ga Delta nije prebacila u SAD i tamo dala “rastaviti”, nego to rade u Engleskoj i onda te dijelove moraju prevesti za SAD. Ili su dijelovi namijenjeni za AF??

TUGA ✈️✈️✈️

Kad će krenuti robbery vrijednih komponenti? 😉

Isprike, krivo shvaćeno, sve je u vlasništvu Delta-e!

Možda robbery nije baš najstručniji termin ovdje.
Ali part out će krenuti kada novi vlasnik aviona to odluči.

E ko kaze da dizajn ( livery) Trade air- nije lijep- taj je lud.

Meni se ne sviđa,ljepše sam gledao kad sam bio u Dohu

Koji? Volio bih da pogledam.

Domacinsko poslovanje! Vidi se da tu pare ne padaju sa neba nego se vodi racuna o svakom potezu i sve u interesu kompanije.

Mislite na 9A-BTJ ili neki drugi A319?

Da, baš se vidi da tvrtku vode privatne osobe koje razmišljaju o svakom centu i koje ugrabe priliku kad se pruži. Svaka čast na ovakvom ponašanju!

Trebati će ih za Croatiju
Iduće godine će kasniti dva aviona, ne jedan

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!