Aerodrom Niš i dalje duguje Ministarstvu obrane 2,4 milijuna EUR za ustupljenih 157 hektara zemljišta koji su bili potrebni za proširenje aerodroma. Grad Niš je preuzeo obvezu izgraditi stanove od 21.000 kvadratnih metara za potrebe pripadnika Vojske Srbije kao kompenzaciju. Prema Ugovoru Grad Niš je ovo trebao izgraditi do 29.7.2020. a od tada mu teku ugovorne kazne i to za svaki dan kašnjenja 6313 EUR. To znači da Niš po osnovi kamate treba platiti 8,1 milijun EUR, četiri puta više nego vrijedi posao. O moj bože.
I sada se postavlja jasno pitanje. Zašto je to, do vraga, i dalje obveza Niša, ako je država preuzela Aerodrom. Preuzimanjem Aerodroma država mora preuzeti i ovaj dug. Ona je sada vlasnik aerodroma, ona upravlja tom zemljom. A kako je Ministarstvo njeno onda taj dug može i otpisati. Stoga nije jasno zašto se država oglušuje na zahtjev da preuzme ovaj dug, te zašto to ne učini, nego Nišu svakim danom rastu kamate.
autor: Alan Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Aerodrom Niš
To je ciljano urađeno da sledećoj gradskoj vlasti stave omču oko vrata pošto Vučić gubi Niš na izborima u aprilu pa će onda iz Vlade i Predsedništva da ih maltretiraju, ucenjuju, prozivaju i tako dalje…
A Vučić gubit izbore u Nišu?
Peto
???
U kojoj je fazi proširenje i gradnja novog terminala?
Radovi će kasniti nekih pola godine.
Nis nije izgubio aerodrom, vec upravo suprotno, Nis je dobro aerodrom I to lep i moderan. Tako da manite se corava posla, I umesto za sluzbu bolje je raditi za sarod.
Nije još dobio ništa, ali je zato izgubio brdo linija.
Čoveče, jednog dana ćeš i ti da se probudiš iz tog bunila.
Država je zavrnula šiju Nišu zbog dila sa Vansijem koji je toliko dobar da ne sme da ga objavi.
Ali ok, bolje je da Niš izgubi pola putnika umesto da dobije još petinu
Pa jer ste uzeli aerodrom sta jos da damo moze nisku banju da vam damo pa pravite akva park!
A ostalo je još nešto?
Nis treba da placa kamate do besvesti ovo je malo treba i svi poreski obveznici da bydu reketirani kamate na kamatu za vojsku za srbiju srbija nesme da stane!
Tužno i žalosno.
Zato što stvari koje su logične svakom normalnom čoveku ne moraju da se poklapaju sa interesima nekoga ko će i na tom poslu da zaradi sedmoznamenkasti iznos u eurima. Javna je tajna da su odavno prešli iznos od milijarde u privatnim džepovima
Majko mila.
Pravno prestaju ugovori o međusobnim odnosima vrijediti ako ste nešto prodali. Kao da vi prodate/poklonite nekom auto, ali ste još dužni za popravak majstoru. I onda kažete majstoru neću platiti obrati se novom vlasniku.
Ma u ovom slučaju to je nonsens. Novi vlasnik aerodroma (Repulika Srbija) koristi sada tu zemlju i na njoj “profitira”. Stoga je notorni nonsens da bivši vlasnik aerodroma (Niš) koji više ništa nema sa aeroromom mora platiti za to da novi vlasnik sada uživa na toj zemlji.
pravo/pravda. Da je netko u Nišu bio pametan uključio bi to u ugovor, ali nije…
Upravo tako!
Ko da uključi kad su poltroni vlasti u državi na lokalu samo statisti.Nis je uništen zadnjih četvrt veka,nad njim se dešava urbacid.Tu sam ceo život i deda mi je 1912 kupio kuću od Turčina u užem centru grada,ali ja svoj grad više ne prepoznajem kao ni Nislije.Mi smo vrsta u izumiranju
Samo što Niš ništa nije prodao, nego mu je oteto
Istina.
Zavrseni su stanovi na vreme, prolazim tamo svaki dan, stanovi su vec podeljeni i ljudi vec zive tamo, tako da mislim da bar kazne i kamate grad nije morao da placa.
Bome materijal koji je objavljen tako ne govori.
Politički obračuni?
Ma ne vjerujem, pa u Nišu je Vučićeva stranka na vlasti.