zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Rijeka većinu godine živi tek na PSO letovima

Zračna luka Rijeka većinu godine živi na tek 4 do 5 PSO letova tjedno. Zimi do početka I. mjeseca Rijeka ima još i dva tjedna leta za Minhen, no ta linija se ne leti ni u IV. mjesecu. Stoga Rijeka u I, II. i III. mjesecu ima samo dva tjedna leta Trade Aira za Osijek i dva za Split (koji se produžuju i na Dubrovnik), dakle tek četiri tjedna leta. U XI. i XII. mjesecu uz ta četiri tjedna leta ima i dva tjedna leta za Minhen, tj. šest tjednih letova. Tijekom ljetnog reda letenja, dakle i u IV. mjesecu aerodrom ima i letove za Zadar jednom tjedno (koja linija se nastavlja za Osijek), što znači da u IV. mjesecu ima 5 tjednih letova. To znači da šest mjeseci godine Rijeka ima tek 4 do 6 tjednih letova, manje od svakog dana.

Od V. mjeseca, a poglavito u top sezoni se broj letova povećava. Tako je prošlogodišnjeg VIII. mjeseca Rijeka imala 37 letova na 19 linija i to: Croatia za Minhen (3 tjedna leta), Air Serbia za Beograda (2 leta), Ryanair za Charleroi, London, Stockholm i Beč (po 2 tjedna leta ili 8 ukupno), easyJet za Basel i Berlin (2-3 leta, 5 ukupno), Lufthansa za Minhen i Frankfurt (po 1 let ili 2 ukupno), Eurowings za Koln, Dusseldorf, Hamburg i Stuttgart (po 2-3 leta, 9 ukupno), Transavia za Eindhoven (2 leta), Condor za Frankfurt (1 let), Trade Air za Osijek, Zadar i Split (po 1-2 leta, 5 ukupno). Tužno i žalosno.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: ZL Rijeka

142 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Kolika je zapravo popunjenost tih PSO letova?

Pitati Butkovica dokad. Drzava je vecinski vlasnik. A drzavi treba black ops aerodrom. Nemoguce i nevjerojatno u danasnje doba da nitko nebi bio zainteresiran uloziti u aerodrom prema tome drzava muti po obicaju.

Izvinjavam se za ot, ali trenutno nema nijednog članka o Er Srbiji ili aerodromu Beograd pa stavljam ovde. Interesantno je:
https://nova.rs/vesti/biznis/milionska-odsteta-putnicima-umalo-kobnog-leta-er-srbije-svakom-putniku-po-milion-dinara/

Jedini krivac je direktor i njegova strategija. Znači on vlada 13 godina ZL i uspio je uništiti sve što se moglo a pokazuju brojke najbolje. Vrijeme mu je da ga se smjeni dok nije kasno.

Vidim dosta hejta prema palalicu, direktoru, a zapravo ne znam nista o njemu. Jel on idiot, nesposoban, u krivo vrijeme na krivom mjestu ili je nekome stao na zulj? Sto je prije radio? Da li je bio uspjesan ili ne?

Dovoljno je reći da je navedeni dobio otkaz na istoj zračnoj luci dok je bio šef prometa zbog malverzacija…
I onda se u istu vratio kao direktor 🤣

Sud ga je vratio. A osoba koja mu je dala otkaz (ne tadašnji direktor nego njegov uhljeb kojeg je kalmeta tamo uhljebio) je inače potpuno uništila tu zračnu luku. Palalić kad se vratio je zapravo spasio zračnu luku. Nažalost poslije se potpuno izgubio, vjerojatno je imati moć prejako za njega. Šteta.

Stvarno!? Nevjerojatno.

Nekad je bolje propast nego da te on spašava

Nije ga vratio sud nego politika…kasnije se on nagodio sam sa sobom na sudu…moguće samo u RH

Dobio je na sudu. Nažalost njega su se bivši pokušali rješiti kao što on radi sada svakome tko mu se imalo suprotstavi. A kasnije su ga HNS i SDP doveli na vlast. A onda ga je HDZ zadržao i omogućio mu sve ovo. A da je na početku bio ok…je. A da je sada katastrofa…i to je.

Vjerodostojno

Salite se!?!?

To je sve do menadžmenta i uprave. Rasformirati upravu i još je kazniti zbog lošeg upravljanja i zanemarivanja zračne luke.Kod nas politika čini čuda pa je tako nešto nemoguće.E pa sada propadajte, kada je Rijeka postala najveće selo u Hrvatskoj,

Oprostite na izravnosti i govoru s visoka (neka gospon Alen slobodno obrise ako se ne uklapa u koncept sajta) ali zivite li vi u hrvatskoj ili u nekoj normalnoj zemlji?
Da, g. Pero, to bi se trebalo napraviti, slazem se ne 100% nego 1000%, ali zaboravljate gdje smo, i zasto smo tu gdje jesmo.

Wizzu se stabilizira flota zbog polaganog rjesavanja problema sa motorima. Wizz nema bazu u nijednom hrvatskom aerodromu. Zasto rijeka ne bi bila prva?
Zasigurno bi mogli bazirati 1-2 aviona tamo, a aerodrom da im da sve moguce beneficije uz dobar ugovor koji osigurava aerodrom do neke mjere ili uvjetuje letove kroz produzenibsezonu na odabranim linijama.

Da, ali u polusali. Wizz voli otvarati baze.

Problem Rijeke zove se Tomislav Palalić, sve drugo je sporedno

Primjereno. Avangarda avijacije. Subvencije.

Nije to najsretniji aerodrom. Daleko od grada i većine atraktivnih lokacija, skupi transferi, most koji je često zakrčena u sezoni, bura….

Da, nije to daleko.
Možda su loše brojke tu jer sam grad Rijeka ekonomski stagnira već duže vrijeme.

Grad Rijeka stagnira jer mu je Kradeze administrativno oduzeo Čavle u kojem je JGL, Kostrenu u kojoj je Viktor Lenac, Bakar u kojem je industrijska zona Kukuljanovo i Viškovo, jedan od centara obrtništva i male privrede na razini države. Pa sad stavite aerodrom u taj kontekst i zbrojite 2 i 2

Ne lete jer nema letova. Lete sa ostalih bližih aerodroma – od Zagreba do Venecije. Ali niste shvatili poruku a ona je : isto onako kako se na sve načine uništava grad Rijeka, pa i administrativno, tako se uništava i njen aerodrom. A tako se uništava i Croatia Airlines. Jedno po kazni, drugo iz interesa. Žalosno da to ne shvatate.

Ne lete jer je nemoguce kad su dva leta tjedno za Minhen ( zimi). Ljudi iz Primorja najvise lete iz Venezije. Nije li to sramota kad imaju aerodrom a zapravo ga nemaju

Omišalj od Rijeke nije ništa dalje nego Čilipi od Dubrovnika ili Resnik od Splita. O gužva na magistrali oko Splita i Trogira ne bi, kao ni o buri u Dubrovniku…Pa gore navedeni imaju 3 odnosno 2 milijuna. Ne kažem da ih RJK treba imati, ali 150.000 s tendencijom pada, dakle dajte me nemojte, molim Vas…
.

Pozdrav Alene, sta znaci PSO?

A gdje se to nalazi?

Hvala Alene, pozdravite Maju.

Šaljem ćerku 21.6. kod prijatelja u Tuliševicu, Air Serbijom preko Rijeke – cena je 180 i nešto EUR Economy Light ali sam doplatio još 90 EUR za jedan kofer za nju i drugaricu – i kad mi je ponudio da biram sedište učinilo mi se da je avion solidno prazan. Dobro, početak je sezone.

Izgleda da nisu. I cene su niže nego za Pulu.

Avioni jesu prepuni.

Aj odjeći više

Biranje sedista nije pokazatelj popunjenosti aviona jer velika vecina ljudi ne kupuje sediste vec se ono dodeljuje tek na check in koji pocinje 48 sati pred let.

Ako je avion prazan za odabir sjedala, ne znači da je prazan.
Kompanije nude random seat allocation besplatno u check inu 24h prije leta.
Ja osobno uvijek biram tu opciju i daju mi sjedala u zadnji tren, a nerijetko nas u paru ipak spoje zajedno (i to se par puta dogodilo na extralegroomu jer nitko nije kupovao to).
Rizik takvog odabira je overbooking koji se i teoriji može dogodit i možete ostati bez sjedala.

Dobro, to je tačnoza sedišta, ali kao što rekoh, ni cene nisu visoke. Za Pulu je bilo 100-nak EUR skuplje u proseku.

Jer vecina kupaca na JU ne placa sediste. Naravno da cete pri kupovini karte imati vecinu praznih sedista za odabir, ali to ne znaci da karte nisu prodate.

Područje grada Rijeke ima 200.000 stanovnika. Zvanično je to 110.000 jer je Kradeze osakatio Rijeku i administrativno odvojio Kostrenu, Čavle, Viškovo, Kastav i Bakar koji su faktički područje Grada i po ranijem ustroju su bili dio Rijeke. Aerodromu Rijeka uz područje grada gravitiraju i Opatijska rivijera, Crikvenica i Vinodol, te svi kvarnerski otoci. Područje Rijeke je jedno od najrazvijenijih i najbogatijih u Hrvatskoj, najveća teretna luka, dom tisuća pomoraca koji stalno putuju, sjedište Sveučilišta s najjačom međunarodnom suradnjom od svih hrvatskih sveučilišta, područje s najmješovitijim stanovništvom i najjačim vezama sa ex-yu, te turistička regija koja raste, s brojnim marinama te sve više i više hotela visoke kategorije, doslovno svaka druga kuća ima nekoga u iseljeništvu, uglavnom u New Yorku i New Jerseyu, a također je i jako veliki broj ljudi koji su se u zadnjih desetak godina preselili u druge EU države nezadovoljni situacijom u Hrvatskoj, ali još uvijek vezani za matičnu zemlju i grad/regiju.
Rijeka bi radi svega gore navedenog morala imati barem 500.000 putnika godišnje ali bi da bi se to postiglo morala biti kao prvo smjenjena nesposobna i bahata uprava, zatim inzistirati da država promijeni besmisleni PSO koji je sada na snazi, zatim bi se trebala osmisliti strategija razvitka koja bi identificirala područja potencijalnog prometa, zatim bi se trebala ostvariti značajna suradnja ne samo s turističkom zajednicom nego i direktno s turističkim gospodarstvom, zatim bi se trebala pronaći partnerska legacy kompanija (idealno bi bilo OU ali svakako ne ovakva i s ovom upravom) koja bi otvorila barem dva puta dnevnu vezu s velikim europskim hubom, zatim raditi na ozbiljnijem partnerstvu s nekim LCCom (idealno FR ali ne nužno), zatim vratiti sposobne radnike koji su otišli te zaposliti novi kvalitetni kadar, zatim sprovesti marketinšku kampanju za domaće putnike koji uopće ne računaju na RJK nego lete iz Zagreba, Trsta, Trevisa, Venecije, Ljubljane, Pule, Zadra, zatim raditi na marketingu međunarodno na sajmovima i susretima aerodroma i kompanija, zatim (ili prije svega) aplicirati na EU fondove za infrastrukturu i prekograničnu suradnju (možda uz suradnju slovenskih općina s Krasa), i raditi, raditi, raditi, raditi, što danas nažalost nije slučaj. PIR

Bas tako.

@anon 10:15: Sve ste lepo elaborirali. I? Da se Vi pitate, odnosno da ste vlast, sigurno bi pokušali da nešto uradite po tom pitanju.

Nije tajna da političke garniture koje vladaju na prostorima bivše države isključivo rade u interesu svoje stranke i bliski im ljudima po novcu i moći. Imena država drže kao taoce dok se lupaju u svoje grudi objašnjavajući kako nikad nije bilo tako dobro nego kad su oni došli na vlast. I tako će biti dok se ne ugase “partije”, “pokreti”, “stranke” itd. Sumnjam da će to biti uskoro…

Nazad na temu, ZL Rijeka može bolje, ali ne može da se “otarasi” balasta koji joj ne dozvoljava da “prodiše”. PSO letovi su trebali da potpomognu ali ne i da budu glavni izvor prihoda. Kako su “dizajnirani”, to je nažalost druga priča.

Kao i slučaju ZL Pula, Rijeka se ne snalazi u periodu posle korone i naročito po ukidanju šengena.
Ovaj aerodrom je odlična početna pozicija za sve gore nabrojane gradove, ponuda i sadržaja ima dovoljno za bar 500-650 hiljada putnika godišnje. Blizina glavnog grada,Istre, centralne Dalmacije je samo prednost, nikako mana bez obzira na zakrčenost Krčkog mosta sezonski.

A raditi, raditi, raditi? Hm, kada bi se dobijao “like” i popularnost na društvenim mrežama za rad, svako bi radio…Ovako ostaje samo na ljudima koji imaju tu širinu shvatanja i ljubav prema gradu i ljudima sa kojima žive na prostoru Primorsko-goranske županije. I verovatno na migrantima koji žele da tu rade i ostanu, svidelo se to nekome ili ne.

Sve ostalo, nažalost, što bi rekao 1 popularan direktor “neće da može”…

Dva puta dnevno da OU leti iz Rijeke za neki hub? Ne, ne, ne shvaćate te. Jedini način da se ovo ostvari jest da zadržite kretene u upravi jer ni jedan normalan management si ovakvu glupost ne bi dozvolio. Imati dva dnevna leta prema nekom hubu, a vlastiti hub je na svega 2 sata vožnje? Jednostavno dijabolično.

A što su Madrid, Barcelona, Milano, Bukurešt, Prag, Skopje, Tirana, Frankfurt, Munchen, Pariz, Berlin, Bruxelles, Berlin, London, Beč, Hamburg, Stockholm? Linije konjskog tramvaja?

Lijepo sam vam rekao. Jedine šanse da se dva dnevna leta iz Rijeke za inozemne gubice dogode jest da ostavite ove kretene u upravi. Oni ne ulažu u ništa logično već samo u ovakve gluposti.

Što je nejasno? Ako hoćete navedene Croatijine letove trebate držati kretene u mangmentu.

Zato što kvalitetan management takvo što nikada ne bi napravio već bi razvijali hub koji je na 2 sata vožnje od Rijeke.

Kvalitetan management bi se posvetio kvalitetnom razvoj huba, a ne LH/SkyTeam feederskim letovima iz Rijeke. Tako da Pozdravu poručujem, ako želite da OU razvija Rijeku treba održati kontinuaciju kretenizma u managementu.

Koji dio “ne ovakva OU i ne sa ovom upravom ” Vam nije jasan? Dakle, budući se u OU ništa neće promijeniti, treba dovesti OS, LX, AZ, LH…Prostora za to ima ali isti oni koji koče promjene u OU koče i RJK. željeli Vi to priznati ili ne i slagali se s tim ili ne

Kažem vam da ste u krivu. Jedino sa ovakvom upravom postoji šansa da OU pokrene dva dnevna leta prema hubovima iz Rijeke jer svaki pametni menadžment zna kakva je to glupost kada vam je vlastiti hub na dva sata vožnje.

Ma svaka čast na ovom opisu cijele materije.Žalosno što politika pravi provinciju od zračne luke Krk.Pogledajte samo Split i Zadar, Rijeka bi mogla biti daleko bolja.Najmanje dva tjedna leta iz Kolna, avion bi bio popunjen sigurno, ponedjeljkom ili utorkom i petkom ili subotom ali u popodnevnim satima.I naravno povoljne cijene letova da ljudi steknu naviku.Treba pratiti navike ljudi i tako se prilagoditi a ne spavati.Evo ja bi bio među prvim korisnicima takvih usluga.Iako sam svjestan da je to za naše uvjete znanstvena fantastika,

Tesko da bi Rijeka mogla bolje od Splita, a pogotovo daleko bolje. No, puno bolje od sadasnjeg stanja i moze i treba.

Što kažete na pad bright and shiny Dreamlinera 🤣🤣

Kažem da je bright and shiny A220 a da ozbiljni ljudi koji se razumiju u zrakoplovstvo a ne pišu za sendvič zrakoplovne nesreće ne koriste za potkusurivanje. Srdačni pozdravi u Buzin i Središnjicu, u očekivanju Laure, Tika-tak. Tika-tak

Vi želite nesigurno nekvalitetno smeće u OU? Bravo. Ni zaposlenici Boeinga ne žele letjeti tim avionom.

Ma Alene to je onaj lažljivi uhljeb koji koristi svaku priliku, pa evo čak i zrakoplovne tragedije, kako bi opravdao fiderluk OU i obezvrijedio svaku pomisao na promjene u OU a pogotovo eventualni long haul. I pritom bezočno laže da je objektivni promatrač.

Uhljeb is when no Dreamliner and Embraer. How yes no.

Želi pozdrav.

Hahahahaha, očito sam pogodio u sridu. Uhljeb na rubu živčanog sloma, nakon neuspješnog pokušaja plakanja od smijeha za smrt 220 ljudi, pokušava i dalje, i ne odustaje od obrane sramotnog fiderluka i koruptivnih “konzaltinga”. Vjerodostojno.

Kme kme, nesigurni i nekvalitetni Bright and shiny nema ni jednu fatalnu nesreću

Nije moguće. Pa taj avion je savršen, nefeederski i nekoruptivan!

Kod mene nije kme kme nego hahahahaha, točno onako kako piše. Kme kme će biti kod vas, uskoro, kad Laura stigne…

Hahahahaha neka porezni obveznici plaćaju za nečije fantazije o nesigurnom smeću u floti Croatije. Hahahahah platiti će stoka sitnog zuba Embraer.

Prvi u 15 godina, nakon , 1000 isporucenih, i x milijuna sati odletjenih. Smatram da je ovo tek statisticki ocekivano, i definitivno nije razlog za smijanje do suza i ismijavanje.
Istraga ce pokazati zasto. Vjerojatno je doslo do otkazivanja motora na premaloj visini, brzini, otkazivanja upravljackih povrsina i piloti, iskusni, nisu tu mogli nista. Tuga.

Šta je tu smešno, čoveče?

Kako je kradeze uspio osakatiti Rijeku kad nikad (pa ni tad) nije prismrdio vlasti niti u Rijeci, niti u Primorsko Goranskoj županiji?

Hrvatska je visoko centralizirana zemlja u kojoj lokalna vlast ima utjecaja i ovlasti na otprilike 10 posto svega što se dešava, a centralna, državna vlast ima 90 % svega. Ali vjerujem da Vi to vrlo dobro znate, isto kao što znate da su Zagreb, Split i Osijek ostali u svojim ranijim granicama, dok je Rijeci potezom pera oduzeto skorom pola najbogatijeg dijela.

Ok, ali se Zagreb ne može usporediti jer je raspadom SFRJ postao glavni grad države, što ranije nije bio, a što nosi ogromne benefite. Za razliku od Rijeke, grada koji je u Hrvatskoj najviše propao. Po kazni. Jer nije za Partiju.

Je li Vi to izjednačavate Sarajevo i Banja Luku? Zagreb je bio 1 od 8 glavnih gradova federalnih jedinica i potpuno neusporedivo sa glavnim gradom države.

Izjednačavate glavni grad savezne države i glavni grad jedne od sastavnica/jedinica. Raspravljamo o razlozima propadanja riječkog aerodroma i uzročno-posljedično grada Rijeke. Isprika što nisam znao da je i Zagreb teritorijalno razbijen, da bi se moglo lakše krasti, ali je Zagrebu za razliku od Rijeke to višestruko kompenzirano

Ovo ste napisali do riječi isto kako i ja razmisljam. Da se uvedu 2 leta dnevno ( npr.1 do Minhena a 1 do Frankfurta) kad bi se to ustalilo i kad bi se znalo za to, mislim da bi bila solidna popunjenost. Ali, nema tko to napraviti. To je hrpa uhljeba

Feedanje nije uhljebstvo kada je iz Rijeke 🤣

Šteta što ovdje nema mogućnosti crtanja jer vam je očito potrebno nacrtati: kada OU ne bi bila bijedni minijaturni feeder nego imala vlastiti pravi hub u njega bi dolazili manji avioni sa 20-tak domaćih i regionalnih linija, te punili 30-tak linija prema Z.Europi i S.Americi. Niti aerodromi Rijeka, Ljubljana i Maribor koji su preblizu nemaju sa takvim hub and spoke sistemom ikakve veze, niti charter i sezonski redovni sa jadranske obale sa time nemaju veze. Kao ni pravi PSO koji bi funkcionalno povezao Slavoniju, Istru i Dalmaciju. I sve je to OU mogla i morala imati. Ali nema. Zato ima uhljebe i aparatčike koji pokušavaju biti duhoviti ne shvatajući koliko su zapravo jadni u svojoj obrani izdaje, nesposobnosti, kriminala i korupcije. Tika-tak. Tika-tak.

Izvinjavam se za ot, ali interesantno, a i slično sa Rijekom 😊https://n1info.rs/magazin/lifestyle/aerodrom-u-evropi-sa-koga-ce-do-kraja-avgusta-poleteti-samo-35-aviona/?fbclid=IwY2xjawK3Qs9leHRuA2FlbQIxMQABHqAfjIdkQ0qLwN1iE44sibhT5OPLqrbI0qMFZTdnMJHn35klgH-iogj3msL6_aem_s7PSiCQaUIJRc88Xesz-xA

🙂

Kako nebi opet elaborirao, upravo je primjer zračne luke Kassel-Calden toliko primjenjiv na Rijeku i svakom će razboritom razbistriti pogled na realnu situaciju riječke zračne luke:

1. Grad Kassel ima oko 200 000 stanovnika – Rijeka s neposrednim okruženjem, također oko te brojke
2. Okrug Kassel (donekle usporedivo s našom županijom) ima 1,2 milijuna stanovnika Primorsko-goranska županija 265 000
3. Grad i okrug imaju oko 34 000 EUR BDP po osobi, a Primorsko-goranska županija 16 400 EUR po osobi
4. Od Kassela do zračne luke Frankfurt ima 195 km, do zračne luke Dusseldorf 206 km, do zračne luke Hannover 194 km, Rijeka do zračne luke Zagreb ima 174 km, do zračne luke Trst 109 km, do zračne luke Vencija 220 km. Samo da budemo jasni, ceste su posvuda vrlo dobre, do odlične.

Zar se nakon ovih podataka, a imajući u vidu kržljav promet na zračnoj luci Kassel-Calden stvarno može pitati, a kako da riječka zračna luka ne može bolje… Pročitajte još jednom prije nego što krenete u entuzijazmom pogonjenu željomat pisanu avanturu, kako okrug (regija) Kassel ima 1.2 milijuna bogatih stanovnika… A, zračna luka… Koliko ono? Pametnom dosta.

Na Kvarneru je još izraženiji dolazak gostiju iz vrlo bliskih odredišta nego što je to u Istri. Oni apsolutno dominiraju. Auto odredište.

Nego, tjerate baš mak na konac… Ja sam uredno spomenuo gore 1,2 milijuna bogatih Nijemaca koji gravitiraju navedenoj zračnoj luci, a vi – turizam???

A, 1,2 milijuna bogatih Nijemaca?????? Zašto oni ne koriste zračnu luku pod nosom??????

Već sam jednom dao u usporedbu i jugozapadnu Mađarsku. I Balaton zračna luka kao da ne postoji. Kako to?????? Stanovništvo tamo ima veći BDP po glavi nego Primorsko-goranska županija????

Odličan mi je ovo bio centaršut. Ako netko ne nauči nešto iz ove priče oko zračne luke u Kaselu, e onda manjka objektivnosti totalka.

Turistička zračna luka preko koje dođe, koliko ono točno ukupnih posjetitelja Kvarnera?

I opet, ponavljate mantru o turizmu, a ljudi iz nama bliskih odredišta dolaze automobilima. Još drastičnije nego što je slučaj u Istri. Kvarner po definiciji jest odredište za obiteljske posjete, a kada je to u pitanju, nama bliskim odredištima je puno jednostavnije uzeti auto i sve u njemu, posebno ako su djeca manja.

No, ne govorite ništa opet o 1,2 milijuna bogatih Nijemaca. Pa zar oni stvarno mrze svoju zračnu luku na dohvat ruke, a umjesto toga radije putuju ukolo par sati da bi dohvatili one udaljene 200-injak km?

Pa narvno da to čine jer im je to praktično i jednostavno. To čine i Riječani isto tako. Preslikano. Riječka zračna luka je, usprkos promišljanjima iz 60-ih, teško podbacila, pa čak joj nije pomogla niti izgradnja mosta. Na Krk dolaze auto gosti, a i na ostatak Kvarnera također. To je toliko logično. Dramatično logično. Žao mi je svih koji razmišljaju navijački, afektirano i slično jer to nije logično, a niti produktivno. Ne istupa se u ovakvim stvarima srcem, već umom.

Znaci, vi tvrdite da je uprava ZL Rijeka ok, a ovako slab rezultat je odraz nepostojanja interesa?

Borute, je li Vama pravo ime Tomislav? A prezime Palalalalalić?

Turistički aviopromet je u dva smjera.

Iseljenici?????
Ex-yu veze????
Luka, pomorci????
Šta od toga ima Kassel?

Ocito. Svima osim Borutu. Nedo bog da ljudi putuju turisticki avionom jer im je tako zgodnije.
Plus, relativno bogata regija

A što niste usporedili Kassel sa Zadrom ili Splitom? U čemu je razlika? Jadno je i patetično koliko koristite svaku priliku da bi dokazali da ste u pravu, uz sve argumente koji govore protiv Vas, pa makar i uspoređivanjem neusporedivog

Dakle ja stvarno ovo ne vjerujem: ne desetci, nego stotine aerodroma širom svijeta, koji pokrivaju područja slična riječkom, imaju stotine tisuća i milijune putnika godišnje, i onda se na temelju jedne jedine iznimke koja je izlistana kao kuriozitet, pokušava opravdati katastrofalno stanje u RJK. Nevjerojatno. Fuj!!!

Je li Vam možda pala na pamet pomisao da aerodrom Kassel ima nesposobnu upravu? I da zato ima loše rezultate? Upravo kao i Rijeka.

Mnogo je onda nesposobnih uprava…

Imate nerealna očekivanja. Očito se u Rijeci može bolje, ali 500.000 putnika godišnje? Nerealno.

Čovječe Božji, 500.000 bi morao biti minimum, o čemu pričate

Od njih split bas odskace po uspjehu. Ponajvise u organizaciji u sezoni. Pa oni nemaju ni taxiway, a svejedno ogroman broj operacija u danu rade. Cak i kad im je prosle godine pao sustav, rucno su uradili prihvat i otpremu.

Nema ni Split sposobnu upravu pa ima putnika jer ima interesa kompanija..

Kako nema?

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!