Morava je u IX. mjesecu imala samo 1302 putnika, manje nego i u VI. mjesecu. Ovo je daleko manje putnika nego prošle godine kada je aerodrom u IX. mjesecu imao 1470 putnika. No, ovako manji broj putnika je Morava postigla sa 60 letova (68 u IX/2023), dakle u VI. mjesecu je imala četiri leta manje nego u IX. mjesecu i više putnika. Morava je u prva tri kvartala ostvarila 11.496 putnika. Ako se nešto ozbiljno ne promijeni do kraja godine Morava će imati manje putnika 2024. neto 2023.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Aerodrom Morava
Kako da se promeni kad ,sad ima samo linija za Istanbul,promeniće se samo ako se u narednim godinama otvore neke nove linije.Realno Cirih i Beč sa dva do tri leta nedeljno bi imali smisla.
Beč je bio i propao. Nije išlo. Nema logike nuditi 2 leta tjedno, ako putnik može iz Beograda letjeti 5 puta dnevno i onda putovati sat i pol autoputom do kuće. Zurich je predaleko za ATR 72 iz Morave.
Nije dobro. Ali barem ima više carga nego Osijek koji ima 0,1t od početka godine.
Morava nema više carga od Osijeka. Morava nema carga uopće.
Kakve vi nonsense iznosite! Piše li igdje cargo?
Ne piše jel ih nema.