zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

Trade Air još jednom prolongirao PSO letove

Trade Air neće započeti sa PSO letovima prije 1.8, a karte će pustiti u prodaju 20.7. Ovo je već 3 prolongiranje početka operacija Trade Aira na PSO letovima. Kompanija ovime PSO letove neće operirati 3 mjeseca. Logično, pa godišnji odmori su, tko će se u ministarstvu sada sa time baviti? Polako, bude nakon ljeta!

I nikome ništa što će aerodromi imati manje letova i putnika, što je izgubljena ljetna sezona, što će putnici izgubiti naviku putovanja, što je izgubljen ogroman novac. Ljudi u ministarstvu ne rade svoj posao. Ni nikome ništa, nitko odgovarati neće!

autor: Alen Šćuric, analitičar (Zagreb), foto: Trade Air

96 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Sto znaci kad napisem komentar pa mi uz njega pise: Awaiting for approval?!

Pa napisali ste već da vi ne brišete komentare, otkud sad ovo?!

Bože, što je ovaj jadan B777MAX8 skrivio. . .?

Recite ima li više baniranih korisnika ili je samo ovaj iznad? A kako riješite ako promijene mail i username?

To uistinu nije puno previše baniranih

Ja bih čak rekao da je malo premalo.

A sto si zlocesto napravio zlocko jedan da je Alen trebao banati?

Iskreno vam se divim kada stignete sve komentare pregledati. . .mora biti da uzima puno previše vremena? Svaka vam čast, ali razumijem. Dignitet portala i autora se moraju zadržati i očuvati, unatoč napadima mučkih provokatora

Užasno

Možda čekaju neke pare? U Srbiji je obično tako – kad se nešto oteže, znači da se čeka koverta, sigurno je i tamo slično…

Bogami ne bih se kladio, svake nedelje neko hapšenje zbog korupcije…

Slažem se, samo kažem ima korupcije. Ovo bi jedna koverta pogurala, verujte.

Ma naravno, u Hrvatskoj ne postoji mito i korupcija 😂

Pa ako je ministar niža razina onda OK

Realno, Alenu i je, on je na kontaktu sa samim premijerom.

Ako je zarada toliko minimalna kako ona moze biti odlucujuca da se letovi ne pokrenu?

Znaci da tih ako vi kazete 5% ipak igra mnogo ozbiljniju ulogu. Cak sta vise, preovladjujcu.

Znaci vi tvrdite da korupcije nema a kad se pojavi onda se zaboravi na prvu tvrdnju pa se kaze kako to pokazuje “da sistem radi”.

A kako mi mozemo znati koliko korupcije prodje nekaznjeno sto bi pokazalo da mozda sistem ipak ne radi onako kako ga vi prikazujete?

Napraviš nerentabilne aerodrom Osijek Klisa pa onda za rata Osijek Čepin ,pa se vratiš u Klisu.

Pa onda koristiš PSO subvencije da izvučeš aerodrom bez perspektive.

Zato smo mi Srbi, ovaj puta pametniji i osnovali smo konzorcijum Sombor , Subotica i Novi Sad i tražimo lokaciju novog aerodroma ako ikada krenemo. Uostalom Subotica je veći grad od Osijeka gdje još Novi Sad i Sombor.

Subotica nema autobusnog liniju nisi je ni hrvatskim gradom što je neverovatno a Novi Sad trenutno samo jednu direktno sa zagrebom druga je sa presedanjem.

Zvali smo saobraćajni fakultet u Beogradu i Hrvatske kolege : profesora doktora Stanislava Pavlina i magistra Zdenka Pađea kojeg nam je preporučio sam profesor.

Ako Kraljevo i Osijek mogu prodavati maglu što ne bi veliki Novi Sad i Subotica.

Ako su komunisti radili gluposti zasto se i dan danas u njihove gluposti ulazu milioni?

Tuzla i Banja Luka su mi potpuno nepoznati aerodromi , nisam čak ni znao da Tuzla ima aerodrom. A gdje je tu Mostar kojom ni Gospa od Međugorje, ne pomaže da bude profitabilan ima prekratku pistu sa obzirom na visoke temperature ljeti. Mislim da ste Ohrid i Rijeku krivo stavili u ovu grupu aerodroma, oni nemaju veze sa ovim aerodromima onda ste Mostar mogli.

Aerodrom se treba zvati kao u Njemačkoj ,Keln Bonn, samo su imena predugačka Subotica Sombor Novi Sad , ali sigurno prema mađarskoj granici između Sombora Subotice i novog sada i kad jednog dana granični prelaz Horgoš bude protočniji i na Mađare možemo računati.

Nis i Osijek ni priblizno nisu isto.

Neki imaju potencijal, neki ne.

Oni koji nemaju su zasigurno Osijek, Mostar, Maribor… Cemu stalno bacaje para kad ne daju nikakve rezultate?

– Nis ima skoro duplo vise stanovnika nego Osijek koji jedva predje 100.000 dok je Nis blizo 200.000

– Pristina za Nis ne igra nikakvu ulogu, mozda samo Nis za Pristinu zbog LCC-a.

– LCC prevoznici su u Nis sami dosli i tu ostali a iz Osijeka pobegli.

– Nis ima veliki potencijal charter saobracaja, to u Osijeku ne postoji

– Nis u 2019 imao 135.000 turista a Osijek 110.000. Ne znam zasto iznosite netacne podatke.

– Osijek kao centar Slavonije iz koje svi beze je bogat grad…Ma vazi. I bas zato sto je bogat ima vecu dijasporu nego Nis? Ocigledno beze ljudi glavom bez obzira iz bogatih sredina…Nelogicnosti na n-ti.

-Broj putnika u prvih 5 meseci ove godine u Nisu je bio 120.000 a u Osijeku je oko 5.000-6.000. Dakle Nis je imao 24 puta (!!!) vise putnika nego li Osijek.

I onda se autor pita kako se to oni ne mogu uporedjivati. Ne mogu nikako.

Da, ogromna je razlika. Skoro duplo ili sto biste vi rekli 100%.

Govorim o stanovnistu gradova Nisa i Osijeka a svaki od njih ima jos i oblast koja mu gravitira. Ono sto ste vi naveli da su slicne velicine jednostavno nije istina sto sam i dokazao konkretnim brojkama.

Za Pristinu grdno gresite i to vam je vec nekoliko puta ovde receno ali vi to ne zelite da vidite. Putnici iz Sandzaka nece ici za Pristinu zbog nacionalne pripadnosti vec ce je prevashodno izbegavati jer su svi oni nosioci srpskih pasosa a kao takvi nisu rado vidjeni u PRN. Svi ce oni radje ici u SJJ, INI, KVO ili BEG ali nikako u PRN.

Da ima potraznje LCC bi sam dosao a u Osijeku su oni videli da toga nema za razliku od Nisa.

Zanemarivih par letova zasigurno nije sto se tice chartera pogotovo jer sad planira i egipatska (pored chartera za Tursku) avio kompanija uvesti chartere za njihova letovalista. Dakle, razmisljaju o tome jer potraznje ima sto se za ovaj vid saobaracaja u Osijeku uopste ne bi moglo reci.

Nemojte da pokusavate spinove kako biste dokazali vase tvrdnje, nije u redu. Vi ste ovde naveli da Osijek ima vise turista od Nisa i ja sam vam dokazao konkretnim brojkama da to nije istina. Sada odjednom sa grada prelazite na zupaniju – isto bi tako mogli i sa Nisa preci na ceo okrug kome on pripada pa bi opet dosli do podataka koji pokazuju da je u tom delu Srbije vise turista nego u okolini Osijeka.

O tome koliko turista vidimo da slecu u Osijek najbolje pokazuje broj putnika -1.000 putnika mesecno dok je kod Nisa to oko 120.000 u 5 meseci ove godine. Dakle, nebo i zemlja po razlici.

Izgleda da ne poznajete dobro okolinu Nisa i uopste jugoistocne Srbije koliko god puta da ste tu bili kad mozete govoriti o malom broju iseljenika iz tog kraja. Meni bi licno bilo daleko draze da je obrnuto i da ih nema toliko ali situacija na terenu, ako i broj putnika na niskom aerodromu, vas ozbiljno demantuje.

Nemojte vise ziveti u proslosti i sta je bilo pre zaboga 7 godina! Mi razgovaramo o sadasnjoj situaciji a ne sta je bilo u prosloj deceniji i sta bi bilo kad bi bilo. Osijek je na samom dnu aerodroma bivse drzave i daleko je ispod drugih uspesnijih aerodroma kao sto su Banja Luka, Nis, Tuzla. Trosi ogroman novac svojoj drzavi koji se baca u vetar jer nista ne donosi a aerodrom stagnira.
Uljuljkavanje u to sta je bilo pre 7 godina zasigurno nece resiti probleme Osijeka vec ce ga i dalje drzati cvrsto prikovanim na dno lestvice aeroodroma regije.

“Kako god evidentno je iz brojki da Osijek ima veće potencijale”

Evidnento zasigurno nije ali ako vi tako kazete….

Zato me i možda gradimo aerodrom Subotice Sombora i Novog Sada po uzoru na vaš osječki aerodrom, za koji vam je kolega krasno napisao da nema blage veze sa nišom pa nemojte se šaliti kakvi Osijek a kamoli kako se Osijek može usporediti sa Suboticom koja je veća od njega, Novi Sadom, koje više nego duplo veći, jer Novi Sad je veći i od Niša!!!

U Hrvatskoj ovi antikomunist, a isto tako važi i za Srbiju, Bih, Makedoniju… ne mogu ni okrečiti šta su komunisti napravili.

Vidite kako se varate. Hrvatska je vratila kompletan dug koji je uzela kao SFRJ još 2009. Dug je iznosio oko 2 milijarde dolara. Ili preračunato po raznim osnovama u sadašnji novac oko 4,5 sadašnjih milijardi. Mada po meni daleko manje.
Hrvatrska je u to vrijeme imala industrijsku proizvodnju, bila značajan izvoznik raznolike robe i nije zavisila više od 15% od turizma.
Trenutno Hrvatska je zadužena preko 45 milijardi dolara.

Nemojte zaboraviti da ste se u mrskoj Vam Jugoslaviji školovali i postali cijenjen pravnik. 😉

Mislim da je vratila komplestan dug Kraljevine Jugoslavije, a SFRJ jos ne.

Aerodrom Kraljevo ili Lađevci napravljen je krajem 60-tih. Na njemu je bila bazirana 235 eskadrila JNA. To nije nanovo pravljeno.

A Tuzla nije bila vojni aerodrom?

Danas posle 20 godina ima pola miliona. Jel toliko imala i kad se renovirala i kretala u saobracaj kao KVO sad? Naravno da nije. Mesate babe i zabe.

Znaci dobila je redovne letove posle 13 godina a KVO posle 10.

Neosporno je da je to glupost. I OK. To je spolvirano. Jednako tako i Osijek je glupost. to je podgrijavanje mrtvaca koji nema šanse da bilo kad postane ozbiljan aerodrom. Da može, se porediti sa tuzlom npr ali je i Tuzla dotirani aerodrom.

Kad bi uspjeli ljudi čitati sve komentare onda bi pročitao i prošle godine da je dežurni inovator gospodin pađen služio vojni rok na aerodromu kraljevo Lađevci u vojnoj pošti 2895 / 7. Zapovednik pukovnik Dušan malivuković umro 2013 godine.
Kad je aerodrom kraljevo pokrivao i aerodrom sjenica na Sandžaku aerodrom užice Ponikve koji su se tek rodile.

Da je nakon Novaka đ******* bio glavna Zvezda 2015 godine na Davis cup susretu Srbija Hrvatska i dao intervju u svim mogućim medijima od B92 kurir Blic.
A tema je bila povratak hrvatskog vojnika eRajana nakon 32 godine u Kraljevu i susret sa Dr Blagoje nauparac jedan od najboljih oftamologa bivše Jugoslavije, danas star 93 godine bivši dugogodišnji direktor bolnice u Kraljevu. Pađen je bio i na prvom letu u kraljevu neslužbeni a to je sletanje Novaka Đokovića sa privatnim avionom.

Alene, ovde ste pokazao jednu dozu tvrdoglavosti jer je ovaj gospodin tako je fenomenalne podatke o Niš izneo o kojem ja pojma nemam ali sam uveren da su istiniti jer Osijek sigurno nema potencijala čak i kad vas plate još pet Vas!!

Zdenka Padjena? Onog Zdenka Padjena koji ovde pise „komentare“?? Neko je njega preporucio??

Ili mozda TA ima problema sa posadama I najmom aviona….što mislite?

Clanak je huškački i pristran, a nema izjave ni Trade aira ni ministarstva.

Mogli bi izjaviti zašto uopće pomiču ove datume početka letenja.

Ako PSO nije uopće potpisan, zašto onda Trade Air manipulira putnicima i konstatno stavlja netočne datume operiranja? Ako je već situacija takva da nije ugovor potpisan, zašto uopće stavljaju letove u prodaju?

Niste. Samo pretpostavljate probleme.

Zašto onda ne tražite izjavu Trade Aira da službeno kažu zašto konstantno pomiču početak letova?

Čovječe, naporni ste! Zašto da Trade počne letjeti kada im još nije dostavljen od ministarstva potpisan ugovor? Ako im se obeća da će ugovor doći 01.07. i oni, vjerujući tome, puste letove u prodaju, pa ugovor ipak ne dođe, jasno je da će let(ove) otkazati. Svatko normalan bi tako napravio. Svi PSO letovi su regulirani ugovorima i bez ugovora Trade ne može naplatiti državi njihov dio. Stoga: nema ugovora, nema letova. Iskreno: čudi me da Marko još uopće ima volje i snage davati svoje dobro ime za ovakvu zafrkanciju sa državom…

a vidi ovog, dežurni hahaah

ta firma nosi dobro ime od početka, od kad joj je pao Turbolet, pa sve do starih izraubanih aviona koje koristi te posade koju plaća kao i Ryanair, a usput je većina španjolaca, da bi bilo sličnije FRu.

Koliko sam shvatio Cvijinu se jako isplati letjeti PSO. A to da je tamo minimalna zarada vezite macku za rep. To samo autor clanka gura mantru da se cudi Cvijinu sto leti to.

Ako ima potražnje neka se leti. Sve ostalo je pljačka.

Ako ima potraznje sta ce im PSO?

Ako let nema potražnje ne bi ne trebao biti PSO.

?

Ionako je lakše operirati letove izvan sezone kad nema gnjavaže s putnicima. A pare su iste.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!