Zračna Luka Zagreb je u nedjelju imala ogromnu krizu kada je sa piste ispao avion Air Pannonie, Cessna CitationJet C525. Aerodrom je bio zatvoren 10 sati, a trebalo mu je punih 7 i pol sati da makne avion sa uzletno-sletne staze. Tragedija zbog koje treba tražiti odgovornost aerodroma. Posljedice su se vidjele i idući dan, u ponedjeljak. Radi toga je u dva dana otkazan čak 61 let, a preostali letovi su kasnili više sati.
No, ono što je izašlo na vidjelo jer još veća tragedija. Zamaaero je bio vrlo skeptičan što Rijeka radi 24 sata, umjesto da takvo radno vrijeme ima Split, koji vikendima i te kako ima potrebu da radi cijeli noć, koji je daleko veći aerodrom, koji je blizu Zadra, Brača, Dubrovnika, Sarajeva i Mostara, te koji nije na samo 150 km od Zagreba kao što je Rijeka. Zašto Rijeka radi 24 sata? Da bi bila alternativna zračna luka u slučaju poremećaja prometa.
A veći poremećaj se još nikada desio nije. I tako je gomila aviona rerutirana i na Zadar, i na Pulu, i u Ljubljanu, i na Beč, i na Split, čak i u Dubrovnik. Ali ne i na Rijeku? Kako to ako je Rijeka dežurni aerodrom 24 sata upravo radi poremećaja. Posebno čudi da su posljednji avioni rerutirani na Pulu koja radi zadnjeg leta Croatie radi do 23:00 sata, a nisu na Rijeku. Ni jedan jedini avion nije rerutiran na Rijeku.
Pa zašto onda Rijeka radi 24 sata? Koja je logika da država Rijeci daje novac za otvorenost, a oni zapravo otvoreni nisu. Nedostatak ljudi? Vrlo vjerojatno. Rijeka ima jako malo zaposlenika. Broj zaposlenika ne može pokriti tri dnevne smjene. Ali ako Rijeka ima malo zaposlenih i ne može ostvariti operacije 24 sata kako to da je onda otvorena? Zašto joj se za to daje novac. Megaglupost. I te kako treba tražiti odgovornost u resornom Ministarstvu koji je odlučio da će Rijeka raditi 24 sata, a od toga nema baš nikakve koristi niti potrebe.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: ZL Rijeka
Može li se do pule doći morem ili moram ići stalno kopnom jednom sam pokušao vlakom i nije bilo kako triba a krenia sam od bibinja kodzadra
Nikako nemojte ići morskim putem.tako bi došli u Dablin . Samo ići vlakom do Kardeljeva pa gore na križevce i Drnje
S obzirom da je rijec o autodestonaciji samo kopnom. Nikako morem ili ne daj Boze zrakom.
Direktor nesposoban adezeovac.
Direktor je HDZ-ovac?
E moj Alene, ništa Vi ne razumijete…
Ne?
Možda on nije direktno ali žena i brat HDZ Ogulin lako za provjerit
De facto hdzovac onda.
Sramota. Otvorena 24 sata, najveca kriza u povijesti Zagreba i tamo ne odleti ni jedan avion.
Je, sramota.
Sasvim slučajno sam nedavno naletjela na ovaj portal i dogodilo se sljedeće: od jednog ‘meh’ osjećaja prema zrakoplovstvu je došlo do toga da jedva čekam idući post 😄 pravo osvježenje!
Hvala vam na tome. Nemalo ljudi mi je reklo da se navuklo na zamaaero. Jučer me nazvao direktor ZL Osijek i rekao je da mu je zamaaero posao droga koju troši svaki dan.
I ja san ovisnik o vašemu sajtu , neprođe niti nekoliko ura ada nedođem na zamu kodvas eto. Što ću 🙂
Hvala vam na tome.
Ја свако јутро прочитамштаима ново док ми се машина угрије …иначе радим у грађевинарству….
Све похвале
Hvala.
Isto!
Hvala što čitate zamaaero.
da nije ovog site-a ja nebi znao da nakon 5 leta u croatiji koji su kupljeni online unutar 2 godine mogu dobiti jednu besplatnu kartu. Tako da mi se vrijeme provedeno ovdje vec isplatilo.
🙂
Isto tako. G Alen (i suradnici) pisu tekstove fakticki tocne, ali pocesto sa ljudskim osvrtom. To na kraju zvuci zanimljivo, a ne ko suha slama. Bravo!
Trudimo se.
I hvala.
Hvala vama!
Ma meni su komentari jos zanimljiviji.
Od srdele, pa preko gosp. Foglara, crtica iz zivota, zrakoplovstva, svadbe….
Kod odluke o odletu na alternaciju treba uzeti u obzir više čimbenika: hoće li se moći dobiti gorivo, što s putnicima, rade li restorani, kakve su smještajne mogućnosti i koliko treba do grada, itd, itd… U tim odlukama glavnu riječ ipak ima kompanija – ali moguće su mnoge nepredvidljive okolnosti. Navest ću dva slučaja iz moje prakse.
– U vrijeme kad je u Poljskoj izvršen vojni udar (stariji će se sjetiti – general Jaruzelski), QANTAS-ov B747 na liniji Frankfurt – Beograd pa dalje prema Sydneyu, zbog guste magle zu Beogradu usred noći je sletio u Zagreb. Zima, snijeg… Odlučeno je da čeka dok putnike ne dovezu autobusima iz Beograda. Što s putnicima u avionu? Zgrada zatvorena, restoran naravno ne radi, na aerodromu samo jedan autobus kojim su se eventualno mogli voziti putnici u hotel u gradu… ali ukrcaj, odlazak i povratak cca sat vremena – a na avionu više od 200 putnika… dok bi zadnje odvezli, prve bi već trebalo vraćati. Na kraju su samo putnike prve klase ipak odvezli do grada. Avion je odletio ujutro poslije 7, nedugo nakon što sam stigao na posao.
– Negdje sredinom 80-ih ujutro rano je sletio B747-300 Singapore Airlinesa – već je bio ušao u austrijski zračni prostor kad su čuli da je u Frankfurtu loše vrijeme i da se može očekivati duže čekanje na red za slijetanje. -300 je, na račun povećanoga kapaciteta (veća “grba”) imao nešto kraći dolet, i odlučili su sletjeti po gorivo – a kako su vidjeli da je u Zagrebu nešto jeftinije nego u Beču, vratili su se i sletjeli na Pleso. Velika greška – INA je rekla: sorry, nemamo ugovor s vašom kompanijom, gorivo možete dobiti samo za gotovinu! Možete misliti kako je bilo kapetanu… Uglavnom, našao se tu Station manager Pan Am-a (koji je tada letio preko Zagreba) i koji je rekao da će tvrtka jamčiti za gorivo – ali je trebao odobrenje centrale iz Berlina, koja se otvarala nešto kasnije – nemojte zaboraviti da 80-ih nije bilo kompjutera – teleprinter je bio sve, a telefon beskoristan ako na drugoj strani nema nikoga. Uglavnom – umjesto da za pola sata uzme gorivo i nastavi let, avion je u Zagrebu ostao više od 3 sata!
Sa SIA-om sam prvi put letio na Novi Zeland, poslije još par letova; to mi je i danas najdraža kompanija i upravo je sramotno da u INA-i nitko nije znao kakva je to tvrtka… rekao sam im da su trebali pokloniti tonu goriva samo zato što je 747 sletio u Zagreb… naravno, uzalud. Kad su konačno poletjeli, rekao sam pilotu da bi bilo lijepo još koji put ih vidjeti u Zagrebu… Odgovor je – sasvim očekivano – bio: I don’t think so… Too inefficient airport!
Takva su to vremena bila…
Kompanije u pravom redu rerutiraju avione gdje imaju station managere, osoblje, moguć najam autobus, hotela. To je u Hrvatskoj za Croatiu u prvom redu Split, prije i Dubrovnik, Zadar i Pula. Rijeka nije nikako. Koje onda ima logike da je Rijeka dežurni 24 satni aerodrom?
Naravno, zašto ići negdje gdje nema nikoga tko će se pobrinuti za avion i putnike; oba ova slučaja koja sam opisao bila su u neku ruku viša sila – QANTAS je imao puno putnika iz Beograda, a u SIA su se bojali da bi zbog pogoršanja vremena mogli biti kritični sa gorivom… Za 24-satnu otvorenost Rijeke doista ne vidim razloga… pa 80-ih je i Frankfurt noću bio zatvoren, osim za Lufthansu, ne znam kako je danas.
Jasno.
Bilo bi lijepo da pročitamo još ovakvih priča. Raznoraznih anegdota od ljudi kao što ste vi.
hvala i pozdrav.
Bi, istina.
Bilo je svakojakih događaja, ali iz današnje perspektive dosta toga izgleda kao “lovačke priče” pa nerado dijelim. Tko je letio 80-ih, vjerojatno se sjeća da su vrata od cockpita za vrijeme leta uglavnom bila otvorena, nije bilo straha od terorizma. Mi kontrolori letenja smo imali sreće da su nas piloti primali na letenje u cockpitu, tako da smo imali prigode upoznati njihovu stranu posla i vidjeti / čuti kako naši kolege po Europi rade. Osobno sam to maksimalno koristio i stekao dragocjena iskustva.
Da vrata su bila otvorena, to je istina.
PRIJELOMNA VIJEST
Lufthansa ukida sve letove za Kazakhstan! Lose vesti za OU jer ce sada izgubiti transfere iz HR. Svi ce preci na TK.
Aha, jel iz Hrvatske je stotine tisuća putnika putovalo za Kazahstan.
Uh, ovo je stvarno udarna vijest. Ne znam kako ce se OU oporavit od ovoga
Baš. 🙂
Укидање летова за Казахстан је велика вест и пораз за Луфтхансу.
Hahahahahaha. Je ogroman broj hrvatskih putnika leti za Kazahstan.
Da, baš.
Čovjek ima 24h otvorenost iako za nju nema operativne uvjete, bilo bi zanimljivo banuti u neko doba tamo pa prebrojati malo te ljude koji rade tu otvorenost, čovjek je direktor, zapovjednik vatrogasaca, zaštitar, instruktor i svašta nešto, i za sve to se lijepo nagradi stalnim povećanjima plaće (vidljivo iz javne imovinske kartice) i vjerojatno je direktor zračne luke sa najvećom plaćom među direktorima zračnih luka u RH…
I šta će njemu avioni? Da si pokvari neradno popodne? Kad i ovako muze pare i uziva jer ga nitko za ništa ne pita…
Šta će mu avioni…
Jasno.
Vjerodostojno
?
Mislio sam da smo apsurdistan samo po pitanju željezničkog prometa. Sad je isplivao apsurdistan i u zračnom. I opet ću, što više apsurdistana, to vladajuća partija, koja vodi procese u državi, jača i ima bolji rejting… 🤣
Ma zračni promet je u najgorem stanju. Definitivno najgorem.
Zračni promet definitivno nije u najgorem stanju. Ima puno podobnih, ali i takvi su uglavnom dovoljno pametni da se okružen sa stručnim ljudima. Osim naravno u RJK, PUY i donekle CTN
Ovo nije istina.
Avioni su preusmjeravani za Rijeku
Nisu. Samo jedan business jet je bio rerutiran na Rijeku.
Kakvo je danas vrijeme u Buzinu? Ili u Omišlju?
Sunčano. Dušu dalo za ispijanje kahve.
🙂
Možda zbog HEMSa?
Nema veze. Ni Split nije otvoren 24 sata radi HHMS-a.
Lol hems ni ne leti iz splita
Nije, HHMS je na Braču. Na to sam mislio.
Stvarno koordinacija “vrhunska” , Vi ste već pisali zašto Aerodrom na Krku nije alternativni aerodrom za Zagreb, to je 150 km ??
I još jedno pitanje za nedjelju , šta bi bilo da je skliznuo sa piste A 320 ili B 737-800 , još bi dan danas aerodrom bio zatvoren. Ovo u nedjelju je dokaz nesposobnosti i neorganiziranosti, e sada tko je krivac treba utvrditi ali po meni strukture u Aerodromu Franjo Tuđman koje bi se trebale brinuti za hitno riješavanje ovakvih slučajeva.
Da pisao sam o tome koji je to nonsens. I sad se pokazalo da sam bio u pravu.
U prošlom članku smo napisali i mi: “što bi bilo da je iskliznuo A320, B737 ili širokotrupac”?
Da je iskliznulonnesto vece gradio bi se novi aerodrom 😀
🙂
Hrvatska posla.
Baš.
Bas to
Sad će se Iva Rinčić poigrati sa Palalićem
Tko?
Nova gradonacelnica Rijeke nema nikakve ovlasti jer je ZL Rijeka u 55% vlasnistvu drzave a grad Rijeka ima samo 10% vlasnistva.
Ima. Kao manjinski vlasnik ona može
1. Inicirati promjene u Skupštini
2. Lobirati, urlati, napadati i management ZL Rijeka i državu koja ništa ne radi.
3. Izdavati press materijale, sazivati press konferencije, davati podatke (pa i iz kuće koje dobiva kao član Skupštine)…
Jako cudno… U ovakvim situacijam Nis primi i po 10 aviona odjednom….
Nije čudno. Očito je to 24 satno dežurstvo samo mazanje očiju i davanje novaca, te ništa drugo.
Treba rasturiti cijelu Upravu zračne luke. Važno da primaju veliku lovu a za promet koga briga.
Žalosno.
Pod hitno treba netko preuzet rijecki aerodrom jer je samo pitanje vremena kad ce im DORH pokucat na vrata a to kao nitko ne vidi i koliko je love baceno u vjetar
Pogledajte web stranicu rijeckog aerodroma pa nisu ni azurni u odlascima i dolascima ovo malo aviona sto dode u Rijeku
Zivim u Ri i sramota je ovo sto se tamo desava
Sramota svakako je.
Zašto par aviona nije divertirano u Maribor i Ljubljanu, pa čak i Osijek?
Logičnije je, bliže, brže i prometno povezanije nego Split i Dubrovnik.
Eventualno ako misle te ljude poslat na sljedeće redovne avionske linije za Zagreb, ali to bi onda značilo da su ti avioni trebali letjeti prazni.
U Split i Dubrovnik u načelu nisu divertirani avioni nego su tamo ostali oni koji su imali stop na tim aerodromima. Pa je let iz Rima preko Splita za Zagreb ostao u Splitu i onaj iz Atene preko Dubrovnika za Zagreb ostao u Dubrovniku.
Najcudnije je da nitko nije prebacen na Rijeku. Osijek je ipak iza Rijeke, Zadra i Pule. Mali je to aerodrom i dalje od Rijeka, a jednako daleko ko Zadar i Pula. Nije to logicno.
Maribor je posebna prica. On je zatvoren, nazalost. Radi samo 6 do 8 sati dnevno. U Ljubljanu su avioni išli.
Upravo tako.
Ovo je bila idealna prilika za zl rijeku da se pokaze, a radnici zarade dosta ekstra para, jer pozovea ih sve, kazes “radi se ekstra, sr**je situacija, 150 eura ekstra po glavi za smjenu, tko hoce? Htjeli bi valjda, pa ipak rade za pare. Ili “rade” samo da bi bili tamo ali ne i radili, ne znam. Busevi do zagreba su se mogli organizirati lagano, to bi na put dodalo kojih 2-2ipo sata.
Jasno.
Je se Vama pogoršalo? Tko da to napravi? Palalalalić? Hahahahahaha 🤣🤣🤣
Baš.
Ocito mi se pogorsalo, al razumijem vas komentar. I slazem se sa njime.
Hrvatska je dozivjela odljev mozgova i radne snage. Tko je onda ostao? Cast izuzetcima.
Cast izuzecima.
Zagrebacka kriza 8. juna je pokazala koliko je hrvatski aviosaobracaj ranjiv. Rijeka, iako otvorena i tehnicki spremna, nije primila nijedan preusmereni let. To nije slucajnost, vec ocigledno rezultat godina zanemarivanja i nesinhronizacije.
RJK ima ogranicenu opremu (ne postoji Category 9 protivpozarna zastita) a uz to, nema dovoljne kapacitete za vece avione i posade. Ipak, to ne opravdava njeno potpuno iskljucenje iz kriznog plana.
Bez reformi, ovakvi incidenti će se ponavljati – na stetu putnika i reputacije drzave.
Uzgred – nisam video da je OU izdala neko saopstenje zbog ovog incidenta, obzirom da su oni najveci koristici ZAG aerodroma. Mozda i gresim.
Rijeka može i mora primati sve avione do veličine A321. Dakle svi avioni koji su stizali u Zagreb nakon incidenta mogli su se rerutirati u Rijeku. A nisu? Kako i zašto?
Ovdje RJK sigurno nije kriva. Ovaj puta ih se mora braniti. Sigurno su mogli, i bili bi spremni, prihvatiti nekoliko zrakoplova. A tko je odlučio da tako mora biti…tko će to znati.
Čak i da je Rijeka bila spremna i mogla primiti avione (a što čisto sumnjam), zašto je otvorena zračna luka 24 sata koju svi izbjegavaju? Kojeg to ima smisla?
Nema smisla. Samo kažem da su mogli, i da vjerujem da ovaj puta nije Palalić kriv. I ne, nisam mu odvjetnik 😊
Pa evidentno, nisu mogli ili nisu htjeli. Bez obzira koji je od ova dva slučaja krajnje je nelogično da Rijeka radi 24 sata.
Tko kaze da izbjegavaju ili
Biste vi manirom gospodarstvenika tjerali jekoga da tamo
Slijece ako mu organizacijski ne odgovara?
Pa evidentno izbjegavaju.
Rijeka nema realno ni RFF CAT 2…
Alene nije težak odgovor zašto. Promislite još malo pa ako ne smislite javim ja oko podneva
Evo pokušat ću ja sa odgovorom: gospodin Borut u potpunosti podržava ovo što se desilo jer je Rijeci i ovo putnika šta ima previše budući je auto destinacija a management Rijeke, turističke zajednice regije i države, kao i ministarstvo prometa i vlada rade u vezi RJK fenomenalan posao te će ista i nadalje gubiti putnike i kompanije te i ubuduće u sličnim situacijama biti niškoristi. Zna se. Vjerodostojno.
Je odlično.
@anon 11.33: vi se sa mišljenjem Boruta možete ali ne morate složiti. Borut je svoje mišljenje detaljno iznio i obrazložio. I to je njegovo pravo! Ali ovo vaše infantilno sprdanje je na razini dječjeg vrtića i više govori o vama. Pogotovo što divertiranje letova u ovakvoj situaciji nema apsolutno nikakve veze sa sposobnošću ili nesposobnošću uprave RJK, sa strankom na vlasti, a još manje sa trendovima u turizmu..
Infantilna je samo obrana kriminalne organizacije koja uništava Hrvatsku. Svi moji postovi sadrže više argumenata o razlozima zašto RJK ima tragično mizerni promet nego je to dogma o auto destinaciji koju i Vi i Borut zagovarate. Lijepo od Vas što ste objektivni pa smatrate da Borut ima pravo iznijeti svoje mišljenje, a ja nemam, jer moje mišljenje podrazumijeva kritiku struktura koje su dovele do tragičnog stanja u RJK i PUY a koje Vi zdušno zagovarate. Ono što pišem nije nikakvo sprdanje nego tragikomična istina koju Vi iz samo Vama znanih razloga ne želite prihvatiti. A o Vama sve govori upravo činjenica da ste napisali da management i politika koja ga postavlja nemaju apsolutno nikakve veze s nemogućnošću RJK da prihvati avione kako u izvanrednim situacijama poput ove, tako i svakodnevno
Obrazlozio ga je al bez imaginacije i ponude rjesenja, ili imaginacije neceg novog, mozda bas tog rjesenja.
Najlakse je rec, “to je tako, evo moje misljenje, i to se ne moze mijenjati, nego treba ugasiti” i mozda cak i prodati/privatizirati za 1 euro i napraviti apartmane ili autokamp. Cek, pa to zvuci ko da ga direktor turisticke zajednice pise 🙂 Zato smo tu gdje jesmo.
Privatizirati za 1 EUR? A tko bi to uzeo za 1 EUR?
Vidim da se anon ne vraca, ja bi ga uzeo za 1E.
I onda napravio turisticko naselje puno betona, orodao to, i uzeo kes. I onda zarada dalje…? Nista. Ja uzeo, a vi imate beton.
Ili bi ga ja uzeo, poduzetnik, sredio poticaje, ulizao se wizzu ili ryanu, i zivio ko coek. I upravljao sa 150-400 radnika, bio bog i bstina. I onda bi mi dosli vladajuci sa “di je mojih 10%” i onda bi ja otisao. I onda: we are back on swuare one.
E da, što se čeka?
Rijeka je primila jednog Gulfstreama G550 iz Zadra, koji je bio prvi koji je rerutirao. Ali ništa drugo tako da sam se isto pitao zašto ZAD PUY LJU VIE OSI i ne RJK.
Svi smo se pitali.
Pa kompanija bira u koju luku ce da preusmijeri let,o tome ne odlucuje rijeka….
Istina, kompanija bira, no tu imamo dva važna pitanja:
1. Jesu li kompanije izbjegle Rijeku jer nije imala uvjete za prijem?
2. Zašto Rijeka ima 24 satno dežurstvo ako je kompanije izbjegavaju? Čemu onda novac i otvorenost?
To je pitanje za kompanije ne rijeku
To nikako nije pitanje za Rijeku, nego za Ministarstvo koje je napravilo tako glup potez da drži Rijeku otvorenu 24 sata i za to daje novac.
Tko kaze da itko daje novac za to? Jedino Osijek dobiva subvencije za otvorenost…
Rijeka je dobivala novac za otvorenost, teško da sada ne dobiva.
Znači ne dobiva od 2015, pise vam u financijskim izvkestajima ako znate pročitati….
Jeste sigurni da ni ove godine neće dobiti obzirom da ove godine radi 24 sata?
Svi znaju da croatia izbjegava male zracne luke i sve salje na velike,zagreb,split dubrovnik,
Ostale nece da razvija ni u kakvom smislu pa tako ni kad su divertiranja u pitanju….
I zašto je onda Rijeka otvorena 24 sata?
A zašto imamo potpuno nefunkcionalni i besmisleni PSO?
Zašto je OU feeder i ne razvija svoju mrežu?
Zašto se inzistira na single type floti s neadekvatnim i najskupljim tipom?
Zašto su spriječeni svi pokušaji domaće konkurencije na navodno slobodnom tržištu?
Zašto je smijenjen Matković a ZAG otišao u koncesiju?
Zašto stari terminal nije ostao u funkciji?
Zašto se 10 godina sprječavao ili bar otežavao dolazak LCC?
Zašto je potrebno 10 sati i 60 otkazanih letova nakon minornog incidenta se Cesnom?
Pa zbrojite napokon 2+2
Ma jasno. Znam ja odgovor, samo pitam radi čitatelja.
A što pljujete A220 to je nevjerojatno…. Avion vrlo povoljan za ono što dobijete.
Avion kao jedini avion u floti OU je apsolutno neprikladan i donosit će gubitak.
Kaže Pusineri da to nije istina i da Bajić laže o single type floti.
Što kaže Pusineri? Kada je on tako nešto rekao?
Pusineri tvrdi da Bajić laže o single type floti jer da ista neće biti single type.
Kada je Pusineri to rekao? Kajgot govorite.
Pa sigurno oni to nisu trazili…ali ako im se vec ponudilo sto ne bi uzeli….
A to sto croatia to ne podrzava to je nesto drugo
Ma to je kretenluk i blesavo trošenje novaca poreznih obveznika.
Zato jer time otvara mogucnost da joj slati nesto poput ovog G550 koji je divertiran i tako zaradi par tisuca eura
I koliko je od 25 aviona iz Zagreba divertirano na Rijeku?
A vi znate koji je to novac u pitanju?
Ne znam cifru.
Da li znate zašto je Easyjet otišao iz Rijeke? Jer je REDOVNI let subotom navečer sa po 150 putnika dolazio na zvanično otvoreni aerodrom na kojem je bio zatvoren rent a car, zatvorena mjenjačnica, zatvorene informacije, i bez ikakvoga javnog prijevoza, makar do Omišlja. Easyjet – pisali, pisali, upozoravali, upozoravali, upozoravali, pa otišli. Jer gospoda subotom navečer izlaze. I to je bilo davno, dok je bilo dovoljno radnika a Pascenko direktor. A ovaj je otjerao i radnike i kompanije. Koja crna otvorenost, prođite kraj Omišlja po noći- mrak, mrak, mrak, crni mrak
O bože.
Treba tražiti odgovornost. Jeste li možda poslali upit ministarstvu, jako me zanima što oni kažu na to?
Nismo.
Sto niste?
Nismo poslali upit.
Pa zasto niste?
Zato jel nema smisla, gubitak vremena. Nakon više desetaka upita u kojima ili ne dobijemo odgovor ili je on lakonski, šablonski bez ikakvih informacije više ne šaljemo upite.
Zato što postoji izreka “okani se ćorava posla”, ili pojašnjeno : uhljebi iz ministarstva blage veze nemaju što bi na takav upit odgovorili pa stoga odgovora ne bi ni bilo
Da
Kaj se svi čudite kaj pura ..eku? U koje se doba dana tovario “cargo” iz susjedne države za koji se nije smjelo znati? Nije od 8:00 do 17:00, sigurno! Znaju sve kamiondžije, a na ovom portalu nitko “ne zna”. Mo’š mislit. Ostavite se RiPort@. Uskoro blurano područje na ggl mapsu 😉
Ti avioni se jesu punili usred dana.
A vi ste bili tamo pa znate ili?
Da