zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz regije

SUSPENDIRANJA: AJet prekida letove za Tuzlu

AJet suspendira liniju Tuzla-Istanbul Sabiha. Zadnji let na ovoj liniji je 1.6. Linija se neće operirati do kraja ljetnog reda letenja. Za sada bi se linija trebala obnoviti 26.10. no ostaje za vidjeti hoće li se to desiti. I dalje će na liniji operirati Pegasus, jednom tjedno, dočim je Tuzla izgubila 50% letova za Istanbul.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: AJet

65 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

Tuzla skoro 200% putnika vise u aprilu ove godine u odnosu na proslu.

Kad su imali ogroman pad niste se bas obazirali na to da je tad baza bila ugasena.

Vidim da wizz prestaje sa letovima za GOT u zimskoj sezoni

Hoće li biti kažnjeni za nepoštovanje ugovora i zašto neće? Beč, Larnaka, Geteborg. Rade šta hoće… Ali dobro, TZL mora šutit i trpiti njihov javašluk.

Daleko je jos zimski red letenja,a Larnaca ima logike da se ne leti preko zime,ne bi bilo putnika nikako.

Nije poenta to. Poenta je da dobijaju pare da lete, a oni prekidaju, mijenjaju destinacije i rade šta hoće. Ne poštuju ugovor koji su potpisali sa Tuzlom.

Žilić je rekao da u ugovoru ima stavka koja se odnosi na to da Wizz ima pravo ukinuti neku liniju a uvesti novu,tj mijenjati linije.

Ova agresija jedne NATO clanice na Iran zaista nece nista dobro doneti.

Nemoj to govoriti,naljutices dva Alena.

Kad ste izjavili da su SAD i Izrael izvrsili agresiju na Iran?
Gdje ste to napisali na zamaaero?

Dakle, vi tvrdite da su Izrael i USA neopravdano izvrsili agresiju na Iran?

Šta Žilić ima dodat na sve ovo koja je njegova izjava 😉
Jedan dan kad Wizz air ode kao Lumi a uprva nije ništa znala kao svaki put .
Ugovor je samo papir 😀

A vi ste neki prorok?

Pa ako ljudi nemaju putnike zašto bi letjeli?
Uvijek je to razlog.
Ko će normalan ukinuti letove ako ti letovi donose zaradu.
Svi vole profit.

Putnika su imali,imate slike svakog ponedjeljka puni avioni.

Pa ako i ima putnika logicno je da ukine liniju koja saobraca 1x sedmicno a da poveca linije gdje leti 7x ili 14x sedmicno…

Pa tko još ide u tu Tuzlu , a jadna majko

Tko ide u Tuzlu?
Molim vas da ne pisete gluposti,u Tuzlu ide dosta naroda,Tuzla je velik grad ali izgleda vi nemate pojma.

Ja vas nisam ničim uvrjedio. Ja sam dobar , pristojan i vrlo ljep u ovime komentarima.

Promislite malo glavom da li ste uvrijedili nekoga.

Pogotovo LJEP:-)

Dosta ljudi koristi Tuzlu i treba još više da se razvija

Tuzla je dobar i perspektivan aerodrom. Samo da se politika puno ne miješa u struku.

A gdje vi to idete?

🐒 ne primamo takve

Ma ovo vam je tip ljubomornih ljudi koji ne znaju sta ce od zivota.

Ja jesam uredno i pravično pisa o temi

Zna li se razlog? Cijene goriva ili nešto drugo?

Nisu vise dostupni ni letovi posle 26.10.
Ajet izgleda napušta Tuzlu.

Jao ta Tuzla nikako da je krene.

Nije samo Tuzla u pitanju docice i druga mjesta sirom svijeta na red

Upravo tako.

Za nadati se da je ovo samo razlog zbog situacije sa gorivom 👀

OT: Vlada FBiH raspodijelila 10 miliona KM za nove i postojece avio linije za Sarajevo, Tuzlu i Mostar.

Koji je smisao ukinut preko ljeta…

Da li ima negdje zvanicni razlog ili ce tek objaviti?

Procitao sam na drugom forumu da prebacuju letove za OSI, ocigledno da ih je Pegasus oterao

OSI? hahahah, vi mora da se salite.
Taj aerodrom samo gubi ogroman novac i poredjenje sa bilo kojim drugim aerodromom nece tu cinjenicu promeniti.

Ponašate se kao da netko poklanja novac. Isti građani plaćaju sebi i Croatiu, PSO, HŽPP, Jadroliniju, autoceste… Sami sebi povezanošću stvaraju mogućnosti i prilike. U suprotnom dobili biste samo jednu centralističku državu (primjer Beograd).

Loše za Tuzlu. Nakon Larnake sad i Istanbul u pola manje. Umjesto Beča Je Bratislava.

Mislim da ce rijetki ove godine ostvariti neko ozbiljnije povecanje prometa. Mislim da ce svi biti zadovoljni ako zadrze brojke iz prethodne godine.

Ove godine ce ostvariti povecanje oni koji su prije svega imali prethodnih godina neke nize promete a za ovu napravili dodatni iskorak u vidu novih baza npr. Tuzla, Podgorica i Skopje.

Budite sigurni da ce Beograd i Air Serbia imati povecanje prometa.

Da li je to posljedica ovog dešavanja u svijetu ili?

O bože moj. Ovo nije dobro. Ovo nikako nije dobro.

Kako ste Alene uspjeli da sacuvate linije na Banjaluckom aerodromu?
Podijelite to sa citateljima, a mozda i drugi aerodromi prepisu vas recept pa zaustave ukidanje linija.

Dali ste neke savjete. Ocigledno su bili dobri.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!