AJet suspendira liniju Tuzla-Istanbul Sabiha. Zadnji let na ovoj liniji je 1.6. Linija se neće operirati do kraja ljetnog reda letenja. Za sada bi se linija trebala obnoviti 26.10. no ostaje za vidjeti hoće li se to desiti. I dalje će na liniji operirati Pegasus, jednom tjedno, dočim je Tuzla izgubila 50% letova za Istanbul.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: AJet
Tuzla skoro 200% putnika vise u aprilu ove godine u odnosu na proslu.
Što je i logično. Pa imaju bazirana dva aviona Wizz Aira, dok je prije godinu dana imala tek 9 letova tjedno.
Kad su imali ogroman pad niste se bas obazirali na to da je tad baza bila ugasena.
Ma nisam. Apsolutno da nisam. 14 analiza i 27 članaka o tome. Pa to i nije neka brojka, zar ne?
Vidim da wizz prestaje sa letovima za GOT u zimskoj sezoni
Hoće li biti kažnjeni za nepoštovanje ugovora i zašto neće? Beč, Larnaka, Geteborg. Rade šta hoće… Ali dobro, TZL mora šutit i trpiti njihov javašluk.
Daleko je jos zimski red letenja,a Larnaca ima logike da se ne leti preko zime,ne bi bilo putnika nikako.
Nije poenta to. Poenta je da dobijaju pare da lete, a oni prekidaju, mijenjaju destinacije i rade šta hoće. Ne poštuju ugovor koji su potpisali sa Tuzlom.
Istina.
Žilić je rekao da u ugovoru ima stavka koja se odnosi na to da Wizz ima pravo ukinuti neku liniju a uvesti novu,tj mijenjati linije.
Da, rekao je to.
Ova agresija jedne NATO clanice na Iran zaista nece nista dobro doneti.
Nemoj to govoriti,naljutices dva Alena.
Zašto bi to mene naljutilo. Pa i ja sam to masu puta izjavio na zamaaero.
Kad ste izjavili da su SAD i Izrael izvrsili agresiju na Iran?
Gdje ste to napisali na zamaaero?
Bar jedno 40 puta sam to napisao. Evo vam moja prva rečenica o toj temi odmah po napadu:
Nadam se da će te koristiti istu terminologiju kao i kod specijalne vojen operacije u ukrajini
tipa američki teroristi
agresija i da će evropa odmah uvesti sankcije USA
Odgovori
Alen Šćuric
Author
Odgovori Broj 7
01.03.2026. 10:26
Ja nikada nisam napisao ruski teroritsi. Agresija jest. Nimalo drugačija nego ona Rusije u Ukrajini.
Dakle, vi tvrdite da su Izrael i USA neopravdano izvrsili agresiju na Iran?
Apsolutno.
Šta Žilić ima dodat na sve ovo koja je njegova izjava 😉
Jedan dan kad Wizz air ode kao Lumi a uprva nije ništa znala kao svaki put .
Ugovor je samo papir 😀
Sve čekam čuti što ima za reči.
A vi ste neki prorok?
Pa ako ljudi nemaju putnike zašto bi letjeli?
Uvijek je to razlog.
Ko će normalan ukinuti letove ako ti letovi donose zaradu.
Svi vole profit.
Putnika su imali,imate slike svakog ponedjeljka puni avioni.
Pa ako i ima putnika logicno je da ukine liniju koja saobraca 1x sedmicno a da poveca linije gdje leti 7x ili 14x sedmicno…
Pa tko još ide u tu Tuzlu , a jadna majko
Tko ide u Tuzlu?
Molim vas da ne pisete gluposti,u Tuzlu ide dosta naroda,Tuzla je velik grad ali izgleda vi nemate pojma.
Ja vas nisam ničim uvrjedio. Ja sam dobar , pristojan i vrlo ljep u ovime komentarima.
Promislite malo glavom da li ste uvrijedili nekoga.
Pogotovo LJEP:-)
Dosta ljudi koristi Tuzlu i treba još više da se razvija
Tuzla je dobar i perspektivan aerodrom. Samo da se politika puno ne miješa u struku.
A gdje vi to idete?
🐒 ne primamo takve
Ma ovo vam je tip ljubomornih ljudi koji ne znaju sta ce od zivota.
Ja jesam uredno i pravično pisa o temi
Zna li se razlog? Cijene goriva ili nešto drugo?
Kažu da je to radi cijene goriva i stanja na Bliskom Istoku.
Nisu vise dostupni ni letovi posle 26.10.
Ajet izgleda napušta Tuzlu.
Nije dobro.
Jao ta Tuzla nikako da je krene.
Baš.
Nije samo Tuzla u pitanju docice i druga mjesta sirom svijeta na red
Upravo tako.
Za nadati se da je ovo samo razlog zbog situacije sa gorivom 👀
Da. Kako god nije dobro.
OT: Vlada FBiH raspodijelila 10 miliona KM za nove i postojece avio linije za Sarajevo, Tuzlu i Mostar.
Imate članak.
Koji je smisao ukinut preko ljeta…
Pa očito ne ide.
Da li ima negdje zvanicni razlog ili ce tek objaviti?
Nema.
Procitao sam na drugom forumu da prebacuju letove za OSI, ocigledno da ih je Pegasus oterao
Sa jednim letom ih sigurno nisu otjerali.
OSI? hahahah, vi mora da se salite.
Taj aerodrom samo gubi ogroman novac i poredjenje sa bilo kojim drugim aerodromom nece tu cinjenicu promeniti.
Ponašate se kao da netko poklanja novac. Isti građani plaćaju sebi i Croatiu, PSO, HŽPP, Jadroliniju, autoceste… Sami sebi povezanošću stvaraju mogućnosti i prilike. U suprotnom dobili biste samo jednu centralističku državu (primjer Beograd).
Loše za Tuzlu. Nakon Larnake sad i Istanbul u pola manje. Umjesto Beča Je Bratislava.
Da
Mislim da ce rijetki ove godine ostvariti neko ozbiljnije povecanje prometa. Mislim da ce svi biti zadovoljni ako zadrze brojke iz prethodne godine.
Ove godine ce ostvariti povecanje oni koji su prije svega imali prethodnih godina neke nize promete a za ovu napravili dodatni iskorak u vidu novih baza npr. Tuzla, Podgorica i Skopje.
Budite sigurni da ce Beograd i Air Serbia imati povecanje prometa.
Da li je to posljedica ovog dešavanja u svijetu ili?
O bože moj. Ovo nije dobro. Ovo nikako nije dobro.
Nije.
Kako ste Alene uspjeli da sacuvate linije na Banjaluckom aerodromu?
Podijelite to sa citateljima, a mozda i drugi aerodromi prepisu vas recept pa zaustave ukidanje linija.
Ja nisam ništa sačuvao. To nije moj posao.
Dali ste neke savjete. Ocigledno su bili dobri.