Ryanair je kažnjen u Nizozemskoj (Hague District Court) sa 420.000 EUR zbog toga što je slijetao i polijetao bitno različitije od slotova koje je imao na Amsterdam Schiphol aerodromu.
Ovo mi sve lici na državni progon Ryanaira jer uzima dosta putnika legacy prevoznicima
Anonymous
08.02.2026. 21:22
Ryanair inače ne kasni.
Ali ako nekoliko letova ispadne iz rasporeda na tako prometnom aerodromu, zauzimaju mjesta drugim avionima na gateovima, deicingu, torbama itd.
Kasne i drugi letovi.
A i spušta reputaciju aerodroma.
Tačno tako. Kažnjen treba biti aerodrom. Međutim verovatno postoji neki pravni akt da avion može poleteti ako kasni, ali plaća penale zbog toga. Ne verujem da mogu da mu zabrane let.
Anonymous
07.02.2026. 08:55
Podržavam odluku suda ali jako mala kazna od onog što dobivaju od ZL, putnika…
Dejan Radojevic
07.02.2026. 06:34
Ima li kraja ovim zakonodavnim EU glupostima? Ovo mu dodje kao moderno reketiranje samo da se uzmu pare.
Smeta provedba reda i zakonitosti? Ili smeta to što bi vi dozvolili kršenja ljudskih prava, a što Ryanair nerijetko radi, a radio bi još i više da ga ove “gluposti” ne ometaju u tome? Da nema ovih EU “gluposti” nastalo bi doslovan “divlji zapad” u zrakoplovnom prijevozu, a to zaista nije u inetersu potrošača. To što to ne vole velike gazde, e to me niti najmanje ne brine. Ili neka se prilagode, poštuju red i zakonitost ili neka svoje novce upotrijebe u drugim granama. Široko im polje…
Ovo mi sve lici na državni progon Ryanaira jer uzima dosta putnika legacy prevoznicima
Ryanair inače ne kasni.
Ali ako nekoliko letova ispadne iz rasporeda na tako prometnom aerodromu, zauzimaju mjesta drugim avionima na gateovima, deicingu, torbama itd.
Kasne i drugi letovi.
A i spušta reputaciju aerodroma.
https://www.instagram.com/p/DTxuqvxCBkj/?igsh=amQ4aTVtOHZxZDY4
Wizz i Kazahstan?
Ne kontam
Kompanija je odlučila da leti drugačije sa aerodroma sa koga nema nametnute restrikcije sa slotovima kao Schiphol i zbog toga su kaznjeni.
Svi aerodromi u Nizozemskoj imaju restrikcije.
Tko mu je davao odobrenja za poljetanej i sljetanje?
Tačno tako. Kažnjen treba biti aerodrom. Međutim verovatno postoji neki pravni akt da avion može poleteti ako kasni, ali plaća penale zbog toga. Ne verujem da mogu da mu zabrane let.
Podržavam odluku suda ali jako mala kazna od onog što dobivaju od ZL, putnika…
Ima li kraja ovim zakonodavnim EU glupostima? Ovo mu dodje kao moderno reketiranje samo da se uzmu pare.
Ostavi se EU ruSSofilu imaš putlera!
Smeta provedba reda i zakonitosti? Ili smeta to što bi vi dozvolili kršenja ljudskih prava, a što Ryanair nerijetko radi, a radio bi još i više da ga ove “gluposti” ne ometaju u tome? Da nema ovih EU “gluposti” nastalo bi doslovan “divlji zapad” u zrakoplovnom prijevozu, a to zaista nije u inetersu potrošača. To što to ne vole velike gazde, e to me niti najmanje ne brine. Ili neka se prilagode, poštuju red i zakonitost ili neka svoje novce upotrijebe u drugim granama. Široko im polje…
Ima li kraja ovim Rajanerovim glupostima?
Ovo mu dodje kao moderno reketiranje aerodroma samo da se uzmu pare, pa bi onda jos i da lete kako hoce ili nece…
Znate li sta znaci rijec SLOT na nekom aerodromu koji je vrlo restriktivan sa dodjelom istih…?
Ryanair je iz EU i koji je među tacnijim aviokompanijama. Mislim da se želi smanjiti broj putnika Ryanairu.