Radnici koji rade u Boeingovoj diviziji vojnih aviona su danas (ponedjeljak 4.8.) krenuli sa štrajkom. Štrajkaju radnici u St.Louisu, St.Charlesu i Mascoutahu. Ukupno štrajka više od 3200 radnika. Naime, radnici su u nedjelju na glasanju odbili četverogodišnji kolektivni ugovor. Usprkos Boeingovoj ponudi 40% povećanja primanje radnika u idućih četiri godine, radnici se ne slažu sa drugim primanjima i uvjetima.
Iako ovo neće imati ni izblizu toliki utjecaj i toliku financijsku štetu kao kada je prošle godine u štrajk otišlo 33.000 mehaničara civilne divizije, ipak moramo znati da Boeing danas preživljava na vojnoj proizvodnji i izdašnim vojnim ugovorima, a ako nema isporuka aviona onda nema ni plaćanja za iste. Stoga Boeing mora hitno i učinkovito riješiti ovu situaciju.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Boeing
Prodaju tolike količine precenjenih aviona a vamo ni za radnike
E da
Boeing se istinski raspada.