Austrian je jedna od brojnih kompanija koja će ove godine operirati liniju za Dubrovnik tijekom zime. Kompanija će letjeti liniju Beč-Dubrovnik prvi tjedan zimskog reda letenja četiri puta tjedno (utorak, četvrtak, subota i nedjelja). U drugom tjednu leti tri tjedna leta, a gubi se utorak, da bi od trećeg tjedna letio dva tjedna leta (četvrtak i subota). Letovi će se ovako operirati do 27.12. Letovi će se letjeti sa Embraerom E195. Istinski čudno da ne lete do iza Tri kralja, tj. da zadnji let nije u četvrtak 8.1. Nažalost letovi se neće obnoviti niti u III. mjesecu što je istinski čudno ako lete u XI. i XII. mjesecu, obzirom da su potencijali leta u III. mjesecu veći nego u ova dva mjeseca.
Na liniji cijele godine leti Ryanaira što znači da će linija ove zime imati konkurenciju čak dva prijevoznika. Ryanair leti cijele zime ponedjeljkom i subotom, a u prvom tjednu zimskog reda letenja ima pet letova, dok u drugom tjednu ima tri leta.
dopisnik: Mario Skenderija (Zadar), foto: Austrian
Da li je ovo prva regionalna prilika koju JU neće ni pokušati da iskoristi ili pravilno procenjuju da Dubrovnik (odjedjom) ima priličan promet zimi? Videćemo brzo…
Dubrovnik nema puno smisla za JU zimi. Iz Tivta imaju dva dnevna leta tijekom zime, a Tivat je zimi na samo sati i pol vožnje.
Niko van ne tako širokog kruga znalaca ko kupuje kartu za Dubrovnik neće u pretragu ukucati “Tivat”. Dubrovnik je globalna destinacija, a globus – svet – nema pojma o geografiji Konavla i Boke Kotorske, tj. da je Tivat blizu Dubrovnika.
Naravno da hoće.
Poslednji let sa Tivta zimi oko 3, pola 4, dosta neatraktivno.
Letit ce JU zimi za DBV, 4 puta tjedno
Hoće li?
Malo poboljšanje za putnike…Van sezone Dubrovnik je kao slijepo crijevo u HR.
Biti će sličnih informacija još poprilično u idućim danima.
Informacija za Dubrovnik, zimski red letenja ili?
DA
Sto su Tri Kralja?
Praznik koji se slavi 6.1. Praznik je u cijeloj Zapadnoj Europi, pa jako puno ljudi dobiva slobodno od 24.12. do 6.1. i tada koriste avio linije.
i u to doba su Božićne ferije u gotovo svim zemljama Europe..
U Nemackoj sem u Bajernu nije praznik.
Majko mila naravno da je:
https://en.wikipedia.org/wiki/Public_holidays_in_Germany
https://publicholidays.de/bavaria/2025-dates/
Očito je neki problem s tom potražnjom oko nove godine, kad baš svi izbjegavaju letove.
Nitko tada ne izbjegava letove, upravo suprotno.
Pa sto se onda letovi zaustavljaju 27.12., dakle pre Nove Godine?
To ipak morate pitati Austrian. To stvarno nitko ne radi.