Croatia u floti ima 2 Airbusa A320:
- 9A-CTK je star 23,5 godina, isporučen je kompaniji u VI/2000, ime: Split
- 9A-CTO je star 19,7 godina, isporučen je kompaniji u XI/2022, ime: Dubrovnik, u bijeloj boji Star Alliance
Prosječna starost A320 flote je 21,6 godina. Oba aviona su u lizingu.
autor: Mladen Radić, novinar (Osijek) foto: Croatia Airlines
9A-CTI je napustio Flotu CA, zar ne (A319 u StarAlliance bojama)?
Nije.
Svaka pohvala autoru ovog vrijednog članka koji se sastoji od točno napisanih brojki i ne pati od nepotrebnog viška riječi. Da je barem više takvih. Još sve potkrijepljeno fotografijom.
Da, faktografican clanak! Dobro je sto nije nabacano sve u istom clanku vec je bio jedan o 319, sad o 320, a jako se nadam i jedan o q400 da dolazi. Jako je bio poucan i slican clanak o 319 floti trade aira.
Mladen je bolji od Maje u jezgrovitosti!
Mladene, samo tako i dalje!
Da, biti će.
Vrijeme je za obnovu flote .Svaka država koja drži do sebe svoje nacionalne avio kompanije redovito obnavlja jer one su i jedan od bitnih čimbenika po kome te i cijene,a iz to i veliki simbol svoje zemlje.
Simbol svoje zemlje? Koga to 2023. više briga.
Kad nemožeš pametno nemoj ni debilno
Pa ako niste u toku, Croatia od dogodine dobiva isporuke novih aviona.
Da