Krajem prošle godine Aerodrom Beograd se pridružio programu Sunflower, koji čini lakšim putovanje osobama sa nevidljivim smetnjama. Takvi putnici mogu se obratiti na šest lokacija unutar Aerodroma: na infopultu, na tri PRM zone u Terminalu 1 i 2, te na dva transferna šaltera, gdje će im obučeni timovi pružiti pomoć tijekom cijelog boravka na aerodromu.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Aerodrom Beograd
Glavno da su kreteni ukinuli vodene topove {facepalm}.
A to je toliko bitno da se treba neko nazvati kretenom?!
PRVI GLAS: W6 izgleda ukida Nis – Bratislava, putnici koji putuju posle februara dobili mejlove sa ponudom zamenskih aerodroma, karata nakon 28.2 nema u prodaju!
Nema ni karata u ponudi nakon drugog mjeseca.
Логично, та линија није имала смисла поред INI-VIE.
Остаје видети да ли ће Рајанер повећати летове.
Istina.
Šta znači PRM zona? Hvala
PRM zona (Persons with Reduced Mobility) označava posebno uređene prostore u zračnim lukama ili javnim površinama prilagođene osobama s invaliditetom i smanjenom pokretljivošću. One osiguravaju pristupačnost, sigurno kretanje i pomoć, uključujući parkirna mjesta i prioritetne prostore.
Wow! Konačno! To bi svuda gde su redovi trebalo uvesti. U npr Velikoj Brotaniji i Danskoj se oko vrata nosi simbol suncokreta da ne moraš nikome da objašnjavaš da imaš Celijakalni poremećaj, autizam, invaliditet i slične “nevidljive” bolesti. https://hdsunflower.com/uk/