Asiana je bila član Star Alliance od 2003. godine. No, kako ju je preuzeo Korean, kompanija izlazi iz Star Alliance jer Korean, naravno, ostaje u SkyTeamu. Asiana izlazi iz Star Alliance 16.12. ove godine. Posljednjih dvije godine nikako nisu dobre za Star Alliance. Osim Asiane izgubili su i SAS koji je bio osnivač alijanse. No, dobili su ITA-u.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Asiana
A što će tek Star Alliance kad Croatia airlines prijeđe u Oneworld i promjeni callsign u Crobird ;-D
Aha, evo sam što nije. Znate kad će se to desit. Nikad, pa ni onda.
Pa od kraja godine ni sama Asiana neće postojati nego se završava merge unutar Koreana, tako da je ova vijest potpuno irelevantna. Zar je netko očekivao da će nepostojeća kompanija ostati u alijansi?
Nije i to piše u članku. Ali sada je objavljen konkretan datum.