SAD i Izrael su potpisali sa Iranom primirje na dva tjedna u kom vremenu se nadaju da će iznaći rješenje za trajni mir. Isto je odmah rezultiralo povećanjem operacija bliskoistočnih kompanija. Emirates je povećao broj operacija sa 60% na 70%, Etihad je sada na 65%, a Qatar na 40%.
Uzgred, Emirates je objavio da plaća daleko manje dodatno osiguranje radi ratnog rizika od ostalih bliskoistočnih kompanija. Jasno, velika kompanija uspijeva dobiti i povoljnije uvjete.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Emirates
Nije to kraj rata, novinari su vrlo ne upuceni o cemu se prica, jedina je istina da strane vojne baze moraju otici iz gulf perzija to nitko nije spomenuo od njih svi to je prica
Ne znam ko je toliko hrabar da leti s njima?Tamo moze puknuti svaki cas!
Nemojte se nadati ničemu dobrome. Ovo je fatamorgana i ubrzo će se, na žalost, ovo sve srušiti kad krene rat još žešće jer ništa nije rješeno.
A šta bi to trebalo biti riješeno?
Imate 10 iranskih zahtjeva, a imate i agresorske zahtjeve. Sve ih lako možete pronaći ukoliko vas zanima tema.
Svi ti zahtjevi sa obje strane glase: Vratite stanje kakvo je bilo prije rata.
E sad više nema rata, svi su “pobijedili”, uskoro će izblijediti kojekakvi zahtjevi, nitko ni ne zna (osim možda Izraela) zašto je i bilo tog rata, sve se vraća u bliskoistočni “Business as Usual!”.
🍊 štetočina ionako ima previše posla doma u obračunu sa MAGA-rcima, a i Melanija mu sve češće spominje Epsteina.
Što bi naši susjedi kazali: “Omašili ste ceo fudbal”!
Nigdje nije rečeno da EK placa manje od drugih ME carriera, vec od drugih kompanija izvan Gulf-a.
“Other airlines based outside the Gulf are being quoted $70,000 to $150,000 in additional charges for every flight that lands in the region, according to multiple people.”
“Gulf carriers typically received more favourable rates than international rivals that had aircraft based in other locations, industry executives said. Gulf airlines also had experience of operating hundreds of flights a day through the region’s airspace, and close co-ordination with its airports and authorities, they added.”
Izvor: Financial Times kao i drugi portali, koji su prenijeli ovu vijest.
Uzgred, Qatar ide na 50% od cca sredine travnja.
Naravno, pod pretpostavkom da se Izabrani narod doved u red.
Agencijska vijest je ovako rekla.
Neznam, cudno. Mozda ste u brzini krivo preveli.
A zasto mi nije objavljen komentar neposredni nakon ovog ispod kao odgovor g. Darku u vezi koridora letenja?
Ja zbilja vise ne razumijem Vasu politiku sto je dozvoljeno, a sto nije ovdje pisati.
Ne znam o čemu pričate. Ja se ne sječam nikakvog komentara o koridorima.
Povećanja letova nema osim onih planiranih pre primirja
Primirje je propalo već sinoć…😕
Je li? Što ponovo se puca?
Lupa covek gluposti
Ma što se Amerike tiče, to je završena priča. Naračasta štetočina je proglasila “pobjedu”, ne da mu se tamo više petljat, sad će malo pričekati…i pravac Kuba!
A ovdje će Izrael i Iran još puškarati – Business as Usual!
Jos dugo se nece promet moci normalizirati (iako tu citamo stalno krivo da se normalizira).
Razlozi su jer ruta 1 kroz Egipat, Saudijsku i Oman i ruta 2 kroz Afganistan ne moze nadoknaditi kapacitete ruta kroz Irak i Iran gdje se jos dugo nece moci letjeti.
Kroz Afganistan je “G” airspace, sto znaci nekontrolirani zracni prostor i avioni idu u razmacima od 10 min. Dok je zakrcenje u Saudiji i Egiptu ogromno. Saudija jos kako tako ima ATC i tehnologiju, ali Egipat je na tehnologiji od prije Faraona. Sva sreca dolazi ljeto jer sa nepovoljnim vremenom na samoj ruti bi dobivali vijesti kao iz USA zbog problema kontrolora. Iako to nepovoljno vrijeme tu traje kratko opet je nestandardno.
Normalno, najvise ovisi sve i kako ce se dalje razvijati ovo primirje.
Putnici ce se najlakse vratiti kad se rute otvore. Vec sada je load bolji nego kod OU. Puno ljudi gleda stvari iz Europske perspektive, ali vecina putnika nisu Europljani na letovima ME prijevoznika i ti ljudi nemaju opcija i putuju kako god znaju i umiju i navikli su na gore uvjete od ovih sada. Europa je pacifizirana i bakce se sa glupostima tipa čepovi, dok se miljarde u Africi i Indiji, Bangladesu, Pakistanu itd bore za pure survival.
Kolega, o čemu vi pričate? Ovaj rat nije započeo narančasti, iako ga vi u slijepoći mržnje za sve optužujete, ovo je produkt Netanjahua i klike oko njega. Trump i vojna moć SAD-a je samo alat za dostizanje cionističkih ciljeva i ne, ništa nije gotovo i svakako ovo nije puškaranje već jedan ozbiljan rat najtežim sredstvima.
Anonimus, znamo svi da je Netanjahu mračni lik koji vrši pritisak na izraelske sudove, pokušava mijenjati zakone kako bi oni bili u korist vlastitim sudskim procesima, od kojih su tri ipak završila sa optužnicama, znamo da je prepun privatnih afera i kontraverzi, znamo da već 2,5 godine nemilosrdno ugnjetava Palestince u Gazi… Pa kako onda takav zlikovac može smo tako upregnuti vojnu moć najjače države svijeta za svoje cionističke ciljeve? A svi znamo da je sadašnji predsjednik te države jedna uravnotežena, analitična, suzdržana, dobrodušna, iskrena i nadasve empatična osoba :-). Kako to?? Ili je možda ipak prije svega narančasta štetočnina (stvarno nemam lijepši nadimak za njega) pokrenula vojnu akciju bez smisla i cilja, pa je sada cijeli svijet na gubitku? I sada Trump piše baljezgarije samo da bi napravi System Restore na 27.2.2026!
Cekajte da Vam g. Foglar objasni g. Darko…
On najbolje razumije tematiku.
Ali mislim da mu G. Šćuric mozda brise postove posto se o ovoj temi nije puno oglašavao, začuđujuće za njega.
😃 Da, puno ljubitelja lika i djela Donalda J. Trumpa se nekako baš i ne javljaju zadnjih mjesec i pol. Evo, tek ovaj @anon 14:32 je smogao snage i mudrosti objasniti nam da Trump Plemeniti u stvari ništa kriv nije.