zamaaero@zamaaero.com

+385(0)1/3465886

zamaaero@zamaaero.com | +385(0)1/3465886

Novosti iz svijeta

Avelo će i dalje letjeti deportacijske letove

Avelo Airlines je svjestan kritika zbog doportacijskih letova koje leti, no kompanija je rekla da su ti letovi previše vrijedi da se ne bi iskoristili. Avelo koristi čak tri Boeinga 737-800 da obavi ove letove.

analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Avelo

38 Komentar/a
Najnoviji
Najstariji
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare

ne mogu vjerovati koliko je zeleno – woke- socijalistička proganda ljudima popila mozak: deportacija ilegalnih imigranata je ilegalna!!!!! U kakvim mi to svijetu zapravo živimo? Ja vas sve pitam: što biste vi, poimence “Refugees”, “Golub”, “Palawan” i razni anonimusi, napravili da vam netko nasilno uđe u stan ili kuću? Izbacili ga pomoću sile van, ili ga primili u domaćinstvo i hranili dok vam on počne određivati što smijete a što ne smijete jesti, što vaša žena ili kći smije ili ne smije obući, da li smijete objesiti križ na zid ili ne, a u najgorem slučaju vam siluje vam ženu ili kćer a vas napadne nožem? Pretjerujem? Pogledajte samo Njemačku i kriminalne statistike, pa onda možemo razgovarati! 70-tak napada nožem DNEVNO, 2 masovna silovanja DNEVNO + nebrojeno “običnih”, mnogi trgovci zatvaraju trgovine jer više svakodnevne krađe ne mogu trpjeti, o premlaćivanju mahom njemačke djece od strane tih “jadnika” da i ne govorim. Vi pojma nemate o čemu govorite, ali bitno je da ste na liniji! Nikome, čak ni smrtnim neprijatelju, ne želim nikakvo zlo, ali ovakvima bih od srca priuštio da mu se “izbjeglice” zahvale za gostoprimstvo..

Bez nerviranja, takvima nema pomoci dok ih realnost ne pogodi posred cela. Ali i pre toga idu na zasluzeno smetliste politicke istorije, drzava po drzava.

@anon 18.55: da, u pravu ste. Nažalost ali, prije nego odu na smetlište povijesti, učinili su a i dalje čine neprocjenjivu i neporavljivu štetu..

Govorite o izbjeglicama, migrantima, o obje skupine ili kome? Malo ste se pogubili. I naši su ljudi bili izbjeglice po Njemačkoj, itekako, a isto tako i migranti. Isto su ih Nijemci lovili u raznoraznim i prekršajnim i kriminalnim radnjama. Inače, Nijemci su jako i žustro i uporno i agilno dovlačili ljude iz svijeta, počevši s Turskom, koji su im u znoju gradili prosperitet. Njemačka demografska situacija je očajna i jasno je da je priljev stranaca neminovan. No, bazen s lijepim bijelcima je presahnuo, a što sada? Mora se biti malo manje izbirljiv. I opet ću ponoviti, ništa se u toj Njemačkoj kao niti u SAD-u ne događa slučajno, pa tako niti ti brojni migranti unutra, počevrši s nasilnim dovlačenjem Afrikanaca. Sve je to bilo po planu… K tome, morate shvatiti, ksenofobija jest vrsta bolesti. Vidim je i kod nas, a svi ovi Nepalci, Indijci, Filipinci će to jednom plaćati. A, zašto? Zato jer id dovlače opet ti isti kapitalisti, zar to ne možete shvatiti? Ne dovlaćče ih nikakvi socijalisti, leftardi ili zeleni. Pobrkali ste lončiće, jako… Do iznemoglosti, no ne zamjeram jer pijete desničarsku propagandu bez da pogledate suštinu i širu sliku.

od 2015. na dalje “izbjeglica” nema niti ih je bilo, To su isključivo ekonomski migranti. I ostavite se semantike: vi ne možete usporedjivati situaciju 1960. i danas. Svi ti koji su došli u 60-tim su bili ljudi sa kvalifikacijama, sa sigurnim poslom – jer bez njega nisi mogao dobiti radnu dozvolu. Ovi danas su mahom nepismeni a od neke kvalifikacije su dalje nego što je Hrvatska od lansiranja rakete na mjesec! To je velika razlika. Naši istinski izbjeglice 1991. su došli, ostali dok rat nije prošao i vratili se u RH, ovi neće nikada otići! Naši nisu bili nasilni, nisu silovali, pljačkali, ubijali i mlatili kao ovi. Ja sam te naše STVARNE izbjeglice osobno doživio na Glavnom kolodvoru u Zagrebu nakon pada Vukovara! To su bili ljudi koje su Srbi protjerali doslovno sa dvije plastične vrećice, bili su iscrpljeni od teškog puta, doslovno gladni! A ne ovi koji dolaze kao da su upravi izašli iz modnog magazina sa najnovijim mobitelima! I to nije “desničarska propaganda”, kojoj sam ja po vama podložan, već je to upravo 1:1 slika stanja u Njemačkoj koju možete provjeriti u svakoj policijskoj statistici – svidjelo se to vama ili ne! Ja nisam nikada bio niti jesam ksenofob, jer sam i sam bio stranac u Njemačkoj, a i danas sam to u Austriji, i nikada nisam imao niti najmanji problem! Zašto? Jer sam civiliziran, jer poštujem pravila zemlje u kojoj živim, njenu kulturu, jer govorim jezik, jer radim i ne sjedim drugima na grbači! I ja vam garantiram da gotovo nitko u tim vašim navodnim “desničarskim krugovima” nije ksenofob prema strancima koji su došli sa KVALIFIKACIJOM I RADITI a ne isisavati socijalne sisteme, množiti se i širiti vjeru kao ovi! I to je ta “šira slika” koju vi leftardi ne želite vidjeti. I da: upravo politika je te “izbjeglice” pustila u zemlju, a ne neki “kapitalist”. Jer svakom “kapitalistu” je bilo jasno da od tih nikakve koristi i da će samo isisavati socijalne sisteme, a što će neminovno dovesti do povećanja cijene rada a time i do smanjenja profita (Danska je vec 2017. objavila da svega 5% njih uopće ima neku kvalifikaciju i voljno je raditi!!!). Ali kao što reče Anon od 18.55; svi ćete vi zavrsiti na smetlištu povijesti. Nažalost su ali posljedice vašeg djelovanja dalekosežne i znače kraj ove i ovakve civilizacije i kulture. I mogu samo ponoviti moju zadnju rečenicu iz originalnog komentara: “Nikome, čak ni smrtnim neprijatelju, ne želim nikakvo zlo, ali ovakvima bih od srca priuštio da mu se “izbjeglice” zahvale za gostoprimstvo”..

Ti doseljenici, ratne izbjeglice, ekonomski migranti itd ne žele da se asimiliraju i prihvate domaću kulturu ponašanja. Eto u Hamburgu imate dio grada gdje policija dolazi naoružana do zuba. A ljudi sa prostora ex Yu ipak to prihvate.
Krivim samo ljude što neće da se udruže i mijenjaju stvar u svojoj kući već odu u “goste” gdje ih dočekaju domaćinski a oni bi menjali pravila domaćinima

Nažalost tu si u pravu. Isti oni koji su svojim “poslovanjem” poslali ljude u Njemačku itd sad imaju agencije za uvoz strane radne snage i to guraju. Ipak su to domoljubi jer oni znaju šta nama treba. Crkva je isto tako aktivna prihvaćajući npr. Filipince u svoje stado. Ti se razmnožavaju jako brzo ima ih 120 miliona i dovesce još. Sa stanovišta zračnog prometa jako dobro. Možda Croatia Airlines I profitira.

Poštovani g. Foglar, nisam mislio ulaziti u raspravu, niti ću, jer je ovo portal o avijaciji, ali mislim da bi bilo nepristojno ne odgovoriti kada te neko nešto direktno pita. Neću dalje širiti diskusiju, ovo je moj poslednji odgovor na ovu temu.

Pošto ste umešali Nemačku u post o nečemu što se dešava u SAD, dozvolite onda da povučem paralelu koju ćete možda razumeti. Vi ste, g. Foglar, i sami imigrant u Nemačkoj (ili potomak imigranata – ne poznajem Vas, ne mogu znati). Ono što se trenutno dešava u Americi je ekvivalent kao kada bi neko došao Vama na posao, uhapsio Vas citirajući kako ste pre 4 godine imali saobraćajni prekršaj i kao takav, boravišna dozvola Vam se ukida, odveo Vas u zatvor bez prava na advokata, a onda prvim letom prebacio u Tursku (jer, svi su Balkanci isti, Srbi, Hrvati, Turci, to mu je sve isto). Dok bih ja i dalje protestvovao kako je to nezakonito, i bojkotovao avio kompaniju koja bi dala avione za letove za Vašu deportaciju, Vi biste verovatno, vezani u lance na sedištu do prozora, vikali kako niste učinili ništa, kako ste mislili da treba da se deportuju crnci i Avganistanci i Turci, oni koji siluju i bodu noževima. Kriminalci. Ne Vi!

Ako želite da nastavimo diskusiju, g. Šćuric ima moj kontakt i može Vam ga dati. Ne bih dalje off topic na avio portalu. Ja sam uvek srećan da čujem kontra argumente, jer tako širim svoje vidike i u diskusije ulazim da bih potencijalno naučio nešto novo, a ne da ubedim sagovornika da sam ja u pravu. Svakome savetujem isto to, kao i da za sve ono što tvrde prvo potraže kredibilne izvore. Za slučaj da se na ovome završi, lep pozdrav i savet da pročitate pesmu od Martin Niemöllera (on je bio “čistokrvni” Nemac, a ne imigrant kao Vi i ja).

A Europljani nisu nikom ulazili nasilno u kuće dok su gradili tu istu Njemačku? EU granica je najsmrtonosnija granica na svijetu, Vaša retorika je opasna i vodi u daljnje stradanje ljudi. Kriminalac je kriminalac i treba u zatvor, bez obzira koje boje kože bio. Isto tako, Austrijanac je Austrijanac, bez obzira da li je bijele boje ili crne boje kože. Aj objasnite mi po čemu ste Vi više Austrijanac od tog crnca koji radi na granici?

Proći će i to. I što onda? Neće se ovo zaboraviti, vjerujte. Već sad im redovan biznis jako trpi zbog ovoga. U jednom momentu će ponestati deportanata, i Avelo će propasti ekspresno. Zar su stvarno svi ostali glupi, a oni pametni? Pa čak ni Spirit nije pristao na ovo!

Kritike jer poštuje zakone SAD-a? Ovo je nevjerovatno!

To nisu zakoni, već samo naominalno (kreativno sačinjeno, odnosno izmanipulirano) zakonsko obličje, a u suštini teško i na rasnim podlogama utemeljeno nasilje.

Situacija je malo drugačija i puno kompleksnija. Svi ti ljudi su ušli u SAD pod jasno definiranim uvjetima koje je sam vrh države odobravao kroz podosta desetljeća, a mahom su to bili interesi krupnih kapitalista. Ovi ljudi služili su im kao, uglavnom nezakoniti, no jeftini izvor radne snage kako bi osigurali konkurentnost svojih proizvoda s naglaskom na poljodjelstvo SAD-a. To što su po aktualno “rasno osvještene” aktualne vlasti isti mrski oku jer se uglavnom radi o Latinosima, to je drugi par rukava.

Ništa se tamo ne događa slučajno, pa niti uvoz aviona punog bijelih Južnoafrikanaca kojima se dao azila na manipulativan i opet rasno (čitaj: rasistički) motiviran razlog o navodnom genocidu nad istima u JAR-u.

Zašto se čuditi ovim mojim stavovima i argumentacijama? Pa u SAD-u ste u lijepom broju saveznih država imali rasističke Jim Crow zakone do 1965. godine.

Ja znam da istina nekada boli, a posebno ako se njom ne slažete, no istinu je uvijek dobro govoriti. Neka je bilo tko etiketira kao zeleno, woke, socijalistička i slično… Pa što onda? To su sve legalni pravci shvaćanja i nipošto čovjeku strani. Naprotiv, daleko su to prirodniji i kršćanskiji stavovi u odnosu na pro-business i općenito desničarske stavove.

Zaključak: Da, ulazak u neku drugu državu jest prekršaj (nikako nikakav kriminal), no kada se to događa jer je SAD kapitalistima trebalo jeftine i potrošne radne snage, tada iza svega treba gledati širi kontekst jer ti su ljudi bili de facto pozvani i iz toga svakako proizlaze njihova prava.

Zar ne bi vi trebali biti sretni jer sada ti krupni kapitalisti gube ono sto im treba, ljudi za izrabljivanje? Ili je vaš svjetonazor uvijek alternativan? Pozdrav.

Useli si ti u kući par njih spasi ih

znate što je po meni “na rasnoj podlozi utemeljeno nasilje”? Kada ja kao bijelac sa važećom putovnicom i svim potrebnim vizama i prijavama dođem na granicu pa me onda neki crnac tamo zajebava, dok se s druge strane naša policija više ne usudi crnca niti kontrolirati čak i ako ga uhvati kako dila sa drogom jer je to odmah rasizam! Pretjerujem? Nipošto! Moj dobar prijatelj se policajac u Njemačkoj i znam iz prve ruke!!

To je dobar biznis u danasnje vrijeme i netko mora i to odraditi.

Nije, samo su mediji i leftardi uznemireni jer bi oni rađe da se krši zakon.

Ne bih se obazirao na danasnje mekusce koji se vrijedaju na sve zivo. Dodes ilegalno negdje -> budes protjeran, savim logicna stvar.

Po toj logici i kidnapovanje dece po parkovima je veoma isplativ biznis u današnje vreme i neko to treba da odradi? Treba li povući liniju negde ili je novac apsolutno merilo svega? Nažalost, nisam u prilici da bojkotujem Avelo, ali da živim u SAD to bih svakako učinio.

Zakon je zakon. Da li je moralan? U nekom slučaju je u nekom nije. Neko treba pomoć a neko samo ide za boljim životom i riskira pa šta bude i onda ga vrate. U redu. Mogu li svi živiti dobro i legalno u državi kojoj to požele i ne kršiti zajon? Ne mogu nikad nisu ni neće. Kakve to veze ima sa djecom u parku? Zašto se ne bi cijela Afrika i Azija doselili u tvoje selo pa neka su i najbolji ljudi na svijetu?

O čemu vi pričate i kako je moguće da prođe ovakakv komentar? Kindapiranje djece je ilegalno, jednako kao i neovlašteni upad u državu (ili recimo u vaš dom), dok je prijevoz uljeza legalan i točka!

Usporedba je potpuno primjerena. Agenti, odnosno državni vrh koji im izdaje naloge, koji čine ove akte nasilja doslovno se obrušavaju na ljude temeljem rasnog odnosno rasističkog profiliranja. Priča je vrlo jednostavna i potpuno nelegitimna.

Meni je jasno da letardi ne vide dalje od nosa, ali nije teško vidjeti da je kršenje zakona evidentno i da je brbljanje o rasizmu jadan, jako jadan način izmotavanja.

@anon16.05: potpuno se slažem sa Vama. Kršenje zakona je gotovo modus operandi lijevice i ona nema ništa protiv dok to njoj ide u prilog. Ali onoga časa kada se zakon počinje primjenjivati, odmah kreće kuknjava o rasizmu i ekstremnom desničarstvu. U Njemačkoj si danas već ekstremni desničar kada kažeš da se sve kriminalne strance treba po kratkom postupku deportirati! Da li znate da su deportirani Afganci koji su bili osuđeni zbog silovanja dobili svaki po 1000 eura “da imaju za početak”? To su “desničari” onda nazvali “Vergewaltigungsprämie” – nagrada za silovanje – što je kod leftarda onda izazvalo zgražanje jer kao nije humano ljude poslati bez sredstava u Afganistan. Interesantno je da nitko od njih nije pitao kako je žrtvama silovanja..

Vi i vama slicni ste nazalost glavni problem danasnjice. I relativiziranje vam je glavna obrana kad vam se nesto ne svida. Dakle ukoliko imate problema sa shvacanjem nekih zakona: otmica je kriminalno djelo
, takoder i ilegalan prelazak granice je isto kriminalno djelo.

Nisu sva djela ista pa ni kazne. Glupo je uspoređivati otmicu i ilegalnu imigraciju. Otmica je kriminal a imigracija je legalna potvrđena sa UN. Čak i da je preplivao granicu može ostati ako tako država odluči. Tek kad se utvrdi da nema razloga za ostanak u nekoj državi tek je onda ilegalna. Tako da je deportacija legalna. Nažalost oko svega ima zloupotrebe na više nivoa. I kriminala i nesposobnosti država koje to koriste za jeftinu radnu snagu i razni profit od smještaja pa na dalje. Do ljudi koji ne razumiju da se cijela Afrika ili Azija ne mogu preseliti. Kad bi se to dopustilo 90% osim onih koji su se nakrali tamo bi to učinilo. Onda bi mi nagrabusili, blago rečeno.

Nezakoniti prelazak granice nije nikakvo kriminalno djelo već prekršaj. Oni koji bi ovo radili sustavo s cilje ostvarenja zarade ili s ciljem da takvim prelascima čine nezakonita djela u slijedu ili povezana na isto, e to bi onda bilo kazneno djelo. Inače, definirati prelazak neke administrativne granice kriminalom po definiciji je stvarno nerazumno.

Molim Vas ne lupetajte. Ilegalni prelazak granice je KRIVICNO delo u svakoj zemlji. Kazne su od novcane, do smrtne, zavisi od zemlje do zemlje. Prekrsaj moze biti samo kod leftarda kojima to trenutno diktira neki Soros ili slican njemu

Sve rečeno, i nema se što za nadodati.

Pretplatite se na

DNEVNI BILTEN

– bitno više novosti (svaki dan >15)
– bitno svježije novosti nego na zamaaero
– stiže na vaš e-mail svaki radni dan

Na Dnevni bilten su pretplaćene najveće institucije i zračne luke

Pročitajte više>

POŠALJITE NOVOST

Budite i vi novinar zamaaero!
Ako pošaljete 10 novosti koje objavimo možete postati honorarni suradnik
i pisati za novac!