Nakon ogromnog broja rezanja i čak dva prestačajna postupka po paragrafu 11 (u posljednji je tek ušao) Spirit je objavio da se potpuno povlači sa 11 gradova iz kojih više neće imati letova (Albuquerque, Birmingham, Boise, Chattanooga, Columbia, Oakland, Portland, Sacramento, Salt Lake City, San Diego, San Jose). U ovim gradovima Spirit je imao 22 linije. Kompanija je u istinskim problemima i jako teško će preživjeti 2026. godinu.
United je odmah reagirao i izjavio kako će preuzeti Spiritove putnike, te je pokrenuo niz linija za napuštene gradove. Legacy alternativa za ULCC, hm, hm, hm…
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Spirit
Ali meni samo nije jasno, zašto ne odustanu od svega, jer ovo je svakako mučenje. Ja volim spirit, ali nešto hitno mora da se preduzme.
Pa trude se.
Trude se da im drugi daju savete. Šta je sa njihovim menadžerima? Jesu završili neke škole?
Koliko smo puta ovo rekli. Oni su mrtva kompanija koja se koprca i pokazuje zadnje znakove zivotarenja.
Istina.