Cargo je po IATA-i na planeti u VI. mjesecu porastao samo 0,8% spram istog mjeseca prošle godine. No, u Sjevernoj Americi cargo je pao za nevjerojatnih 8,3% zbog Trumpovih carina i sukoba sa cijelim svijetom. Europa ima neznatan porast od 0,8%. Najveći porast ima Azija čak 9,0%.
IATA je objavila da je cijena goriva u VI. mjesecu pala za čak 12% u usporedbi sa istim mjesecom prošle godine, iako je 8,3% viša nego u V. mjesecu ove godine.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Fed Ex
Pa veli jedan komentator na portalu da se radi od komarca slon, kako sad ovo?
Sta stvarno samo on vidi kako je genijalno američko vodstvo? Sigurno se FedEx, Atlas, UPS i ostali slazu sa time da je sve bajno jel eto 10 obitelji nije imalo problema u US.
Je baš je sve bajno. Izbubili tonu posjetitelja SAD-a, tonu carga… i sve to za samo par mjeseci.
Šta vi oćete reći da je taj komentator u krivu?
Ma nemoguće, on se u sve razumije. Ja biram da njemu vjerujem.
I pad od npr 7% je ogroman jer je broj dolazaka u usa bio milionski