SAD će evakuirati svoje građane do 12.4. iz Haitia, zbog velikog povećanja nasilja u zemlji. Evakuacijski letovi se vrše iz Cap-Haitien aerodroma koji je 193 km udalje od glavnog grada Port au Princea. Naime letovi iz Port au Princea nisu mogući radi nasilja i nesigurnosti na aerodromu. No, čak i na Cap-Haitienu je moguće odraditi samo 6 letova dnevno. Da bi putnici bili na evakuacijskom letu moraju pokazati neki od dokumenata SAD-a (osobnu kartu ili putovnicu).
analtičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: Wikipedia (Cap Haintien Aerodrom)
Prestrašno. SAD koji je sve zakuhao traži putovnicu ili osobnu za evakuaciju iz nasilne zone koju su stvorili. Srećom, u SAD je punopravnu osobnu moguće dobiti bez državljanstva ili legalnog statusa. Nažalost, EU je još uvijek svjetlosnim godinama daleko od toga i siguran sam da bi njihova “evakuacija” bila još selektivnija.
A što su po vama trebali napraviti?
Ja se fakat pitam gdje vi živite. Što treba napraviti? Jednostavno pokupiti sve stanovnike Haitija i odvesti ih u Ameriku? Proguglajte malo tko je Scholl-Latour koji je rekao: tko dovede Kalkutu Njemačku, dobiti će Kalkutu u Njemačkoj. I pogledajte malo na što upravo zbog tog neselektivnim puštanja sve i svakoga danas Njemačka liči…