Zračna luka Dubrovnik je uvela pametnu kantu za razvrstavanje otpada. Putnik treba otvoriti spremnik i baciti bilo koji otpada a pametna kanta će ga sama razvrstati prema tipu otpada. Ovo je pilot projekt unutar LIFE TRIPL-AIR projekta.
analitičar: Alen Šćuric (Zagreb), foto: ZL Dubrovnik
Superrr, tako treba cijela Hrvatska
Još jedna bespotrebna, i vjerujem preskupa, budalaština.
Odvajanje otpada? To svakako…
Kako je odvajanje otpada budalaština?
Pa da, bespotrebno, jer u Dubrovniku ionako ne postoji centar za gospodarenje otpadom i većina razvrstanog otpada ionako završi na istom mjestu kao i mješoviti otpad. Žalosno, ali je tako.
Jeste bas ce razvrstati kad bacim sendvic u celofanu i papiru. Kakva budalastina.
Zar je ovo vrijedna vijest,?
Za vikend je. Tada objavljujemo manje bitne vijesti. Ovo je svakako inovativno, drugačije, budućnost. Daj bože da taj pilot projekt postane normalan u Dubrovniku i drugdje.
Da kantu. Ima li određeniji prikladan izraz? Haaa
Oni to tako zovu, a bogami ni ja ne znam naki drugi. Što nedostaje kanti?
košara
Ali ovo nije kosara.
Koš za otpad
Pa nije ni koš, baš je kanta.
Putnika je neka od stranig radnica?
???
Mali tipfeler.
Pise: Putnika treba otvoriti…
Treba pisati: Putnik treba otvoriti…
Ali je sve razumljivo. Bravo Dubrovnik.
Hvala što ste primjetili. Ispravljeno.